Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Recomandare firma vanzare si instalare AC rezidential in Baia Mare.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,633
  • Înscris: 23.10.2006
Buna ziua. Care ati cumparat si instalat la domiciliu AC in Baia Mare, va rog sa imi recomandati o firma buna, care sa vanda si sa instaleze un AC de 9000 Btu in Baia Mare, cu pompa de vid etc. Multumesc anticipat! Pe net nu gasesc nimic despre firmele din BM.

#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 05.06.2002
cei care se ocupa de instalat aere conditionate au cam doua luni pe an cand sunt cautati si sunt spraaglomerati in perioada asta iar dupa aia cam stau pe craca. perioada in care te-ai trezit sa instalezi aer conditionat nu prea e ok.

#3
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,633
  • Înscris: 23.10.2006
Stiu, dar nu este pentru mine, eu am. Incerc sa fac un bine pentru o cunostinta.

#4
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Merita pusa intrebarea asta mai pe la toamna. Acum te multumesti cu ce poti gasi.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Stiu care cumpara vara ac sh de pe olx si le tine pana la iarna sa le monteze (spera ei pe bani super putini)
Tot asa cumpara cel mai ieftin la ghici dupa olx iti dai seama fara proba,plus ca trebuie si conducte de cupru,mufe,incarcat cu freon,cablu electric ...

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 05.06.2002
Uite, pt montatul astuia n-ai nevoie de instalator, ai nevoie de doua gauri cu carota (cred ca gasesti mai usor meseriasi pt asta in aceasta perioada), dezavantaj pretul si puterea relativ mica, dar suficienta pt o camera normala.

https://www.intax.ro...r32-apollo.html

#7
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,633
  • Înscris: 23.10.2006
La banii aia, mai adaugi ceva si montezi 2 AC.Posted Image

#8
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 05.06.2002
Cam asa. Iesi mai ieftin si daca-i platesti dublu instalatorului ca sa te bage in fata…

Prin america exista aer conditionat monobloc (care se monteaza in fereastra) si aer conditionat portabil dual hose, adica cu doua tuburi, pe unul trage aer de afara, pe celalalt da afara aerul cald. Amandoua sunt apropiate ca eficienta cu aerul conditionat split, dar nu ai nevoie de instalator pt ele. N-am nimic cu instalatorii, dar toti avem boala sa uitam de aerul conditionat cat e racoare afara si sa ne trezim cand ei sunt supraaglomerati. Doamne fereste sa ti se strice jucaria in plin sezon (si numai atunci se strica).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate