Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

Scaun ergonomic birou

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
1. Chiar daca este de birou= cat mai comod(odihna la locul de munca este cea mai buna)
2. Rotativ=acces la 2,3 monitoare
3. Pret ce se poate suplimenta 300 ron
PS Asa ceva este convenabil ?
https://www.emag.ro/.../pd/DH28QMBBM/?
Multumesc

#2
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 23.12.2015
incearca ikea markus https://www.ikea.com...nchis-70261150/

#3
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Cauti scaun pe Softpedia? Incearca Markus! Te-a parasit prietena? Incearca Markus! Esti la pamant si nu ai niciun scop in viata? Stii ce ai de facut.

#4
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,960
  • Înscris: 24.02.2006
vrei scaun la 300 lei? incearca Markus la 650 :)

ps: markus recomand si eu, daca poti suplimenta bugetul.

#5
7zeci

7zeci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 26.02.2014
Confirm Markus de la Ikea,
îl folosesc de peste 10 ani.

#6
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 22.11.2006
bun, deci am avut un Markus, cat am fost student, am avut alt Markus cand am lucrat in Slovacia, pe care il am si acum, dupa 6 ani (luat SH) si acum am un alt Markus textil luat de un an.

Inainte am avut si vrei 2 mizerici de la emag, niste glume proaste.

Markus nu e un scaun perfect, dar e cel putin gama medie, are suport bun, e lat, e rezistent, mai ales daca ai kg mai multe.

Variante ar fi un scaun ergonomic SH, se gaseau pe net la pricemob, Sedus / Haworth pe la 600 lei. si alea foarte bune, doar daca esti in Bucuresti sau Cluj, sa mergi acolo sa vezi cum sunt, sa le probezi.

In rest, diferenta de la un scaun no-name de 300 la Markus este mult mai mare decat pretul. Merita.

#7
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,811
  • Înscris: 20.05.2013

View Postdanb1961, on 30 iunie 2022 - 04:43, said:

1. Chiar daca este de birou= cat mai comod(odihna la locul de munca este cea mai buna)
2. Rotativ=acces la 2,3 monitoare
3. Pret ce se poate suplimenta 300 ron
PS Asa ceva este convenabil ?
https://www.emag.ro/.../pd/DH28QMBBM/?
Multumesc

Am avut eu un model similar pt biroul temporar de la parinti, in care lucram din cand in cand. Am reununtat la el in timpul pandemiei deoarece aveam dureri de spate.

Parti pozitive: are roti, inaltime reglabila, se poate lasa pe spate, nu transpiri in el

Parti negative: sezut tare, manere tari si nereglabile, sustinerea lombara de la spatar a cazut jos dupa cateva luni de functinare, scartaie, incomod daca stai in el mai mult de 2-3h

Nu stiu ce vei gasi OK in bugetul alocat, eu as fugi de scaunele Kring, sunt OK doar pt o utilizare ocazionala

#8
sgn30

sgn30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 20.08.2016

View Postdanb1961, on 30 iunie 2022 - 04:43, said:

1. Chiar daca este de birou= cat mai comod(odihna la locul de munca este cea mai buna)
2. Rotativ=acces la 2,3 monitoare
3. Pret ce se poate suplimenta 300 ron
PS Asa ceva este convenabil ?
https://www.emag.ro/.../pd/DH28QMBBM/?
Multumesc

Scaunul ce l-ai pus tu nu e ergonomic, e pur si simplu un scaun. Acum ca orice producator spune de scaunul lui ca e ergonomic e altceva
Un scaun ergonomic de calitate trece de 500 EURO.

Daca doar vrei un scaun si nu ai probleme cu spatele poti comanda scaunul recomandat de colegii de mai sus si anume Markus de la Ikea...
Daca ai probleme cu spatele trebuie sa te uiti la alta categorie de scaun si pret.

Daca iti suplimentezi bugetul cel putin de 10-15 ori iti pot recomanda un adevarat scaun... e vreo 1800 Euro acum, scaun ce in 2019 era 1000 Euro si acum imi bag unghia in gat ca nu l-am cumparat pentru acasa.

#9
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,007
  • Înscris: 06.01.2007
Spre deosebire de colegii care recomanda Markus de la Ikeea, eu am sa recomand tot scaunul Markus de la Ikeea, diferenta e ca eu stiu sigur ca stau acum pe el iar despre ceilalti nu stiu sigur.

View Postsgn30, on 30 iunie 2022 - 10:34, said:

Un scaun ergonomic de calitate trece de 500 EURO.
Aici sunt de acord cu tine.
Scaunul Markus de la Ikeea trece de 500 de euro, dar se intoarce in bucla la pretul lui de 400 lei, timp in care alte scaune nu reusesc sa termine cursa.

#10
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Markus.. "Who the..."
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/saoH-4SvzXE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,338
  • Înscris: 06.06.2006

View Postmaccip, on 30 iunie 2022 - 11:26, said:

Spre deosebire de colegii care recomanda Markus de la Ikeea, eu am sa recomand tot scaunul Markus de la Ikeea, diferenta e ca eu stiu sigur ca stau acum pe el iar despre ceilalti nu stiu sigur.


Aici sunt de acord cu tine.
Scaunul Markus de la Ikeea trece de 500 de euro, dar se intoarce in bucla la pretul lui de 400 lei, timp in care alte scaune nu reusesc sa termine cursa.
Markus nu e scaun ergonomic.
Ca nu il bate nimeni la.pretul ala este altceva, dar nu e ergonomic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate