Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

MSI Delta 15 vs Lenovo Legion 5 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
randomdude99

randomdude99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.06.2017
Salutare, zilele urmatoare trebuie sa achizitionez un nou laptop si nu sunt deloc hotarat intre aceste modele. La un anume retailer MSI este redus la 5200 ron, cu ryzen 7 5800H si RX6700M, 32 GB RAM, iar Lenovo este disponibil cu 7000 lei, cu i5 12500H si RTX 3060, 16 GB RAM. Stiu diferentele in materie de specificatii insa sunt curios daca sunt posesori pe aici care sa imi poata oferi cateva pareri personale despre aceste modele. Si daca ar merita MSI care cu 2000 lei in minus ofera un procesor ceva mai slab, dar un build mai durabil. Multumesc!

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Mie personal MSI mi se pare așa mai chinezărie
Nu-mi plac.
Dar e o părere subiectivă

#3
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,390
  • Înscris: 04.09.2008
Legion 5 Pro clar, ptr ecranul foarte clar si luminos, de 16' si aspect 16:10 (semnificativ mai mare decat FullHD 16:9 si 15.6', dar probabil laptopurile sunt similare ca dimensiune totala)

Edited by greywolfact, 30 June 2022 - 10:59.


#4
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,827
  • Înscris: 15.04.2019

View Postwaterman, on 30 iunie 2022 - 09:17, said:

Mie personal MSI mi se pare așa mai chinezărie
Nu-mi plac.
Dar e o părere subiectivă
MSI ofera un raport bun calitate/pret. Parere personala.

#5
VladVladd

VladVladd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 25.08.2020
Daca vrei raport pret calitate bun, recomand - ASUS TUF A15 FA507RM, cu ecran Full HD, refresh rate 300Hz, Procesor AMD Ryzen 7 6800H (16M Cache, up to 4.7 GHz), 16GB DDR5 memorie RAM, stocare mare - 1TB SSD, placa video dedicata NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB

https://www.pcgarage...os-jaeger-gray/

#6
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,565
  • Înscris: 14.10.2004
Ba nene dar voi astia cativa de pe aici care ciuguliti de la asus chiar nu aveti bun simt deloc?
Chiar nu va este rusine sa bagati reclama pe fata la kkturile lor de produse?
Aveti un tupeu incredibil, nu exista postare in care initiatorul sa ceara pareri despre x si y si sa nu apareti voi care sa bagati efectiv pe gat z, aka asus.

Daca eu te intreb ce sa manac azi, rosii de gradina sau rosii de sera, vii tu si imi zici ca este mult mai bine sa bag in mat niste suc de rosii.
Penibil.
Posted Image Posted Image

Chestia asta nu iti sare in ochi: "...si nu sunt deloc hotarat intre aceste modele...."?

Edited by xymzar, 01 July 2022 - 12:01.


#7
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,442
  • Înscris: 21.12.2006
N-am nimic cu recomandările de Asus, dar măcar să fie pe față. Adică un cont oficial Asus, nu făcute de postatori sub acoperire. E urât din partea Softpedia că tolerează astfel de "dedesubturi". Majoritatea dintre noi își alocă din timpul personal și experiență pentru a oferi sfaturi și sugestii. Postatorii de la Asus poate au acces la o bază de date cu laptopuri, că prea vin ei rapid de fiecare dată cu cea mai bună ofertă, pe lângă cerințe și pe lângă buget.
La vânzare sunt prompți, dar când vine vorba de dileme, probleme și sfaturi despre service sau garanție nu apare nici unul.

#8
randomdude99

randomdude99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.06.2017
Din fericire m-am ars cu Asus acum 2 ani si ceva cand mi-am luat TUF FX505. N-o sa mai cumpar vreodata ceva de la ei. Multumesc pentru sfaturi, pana la urma merg pe Lenovo pentru ecran si procesor mai performant. De asemenea, poate ajuta pe cineva, am gasit review-uri si MSI Delta 15 are balamalele cam proaste si sunt cazuri cand s-au rupt si dupa 3 luni.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate