Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Recomandare Cuptor Electric (Mini)

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Tesco6654

Tesco6654

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.05.2022
Salut!

Am cumparat un cuptor electric Star-Light CEA-4520CRBL acum 2 saptamani de emag, ceva oferta la 299 lei cu 5 ani garantie. Ideea e ca la nici 3 saptamani cuptorul a inceput sa rugineasca, nu-mi explic de la ce intrucat a fost curatat periodic, folosit putin spre deloc. Astazi am sunat la depanero, insa ulterior am anulat service'ul si il voi inlocui cu un altul.

Intrebarea mea ar fi: stiti vreun cuptor electric (mini, nu incorporabil) care sa fie cat de cat decent?

Multumesc mult!

#2
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 15.04.2007
https://altex.ro/cup...pd/CCVOF484811/

#3
fob2310

fob2310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 28.01.2006
Eu am Samus CS60BRC2  . Coace foarte bine, il am de cativa ani si fac la el: pizza, cozonac, paine, placinte, chec, friptura la tava etc. Are si rotisor insa nu l-am folosit (merg pui de max 1kg)

#4
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,696
  • Înscris: 25.04.2016
Calitatea a scazut, mai ales la astfel de produse.

#5
Tesco6654

Tesco6654

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.05.2022

View Postvictord36, on 29 iunie 2022 - 17:43, said:

mersi de sugestie, am sa ma uit zilele astea la unul. vad ca il au in magazinul de langa mine

View Postfob2310, on 29 iunie 2022 - 18:22, said:

Eu am Samus CS60BRC2  . Coace foarte bine, il am de cativa ani si fac la el: pizza, cozonac, paine, placinte, chec, friptura la tava etc. Are si rotisor insa nu l-am folosit (merg pui de max 1kg)
asta e unul la care ma gandeam, dar varianta de 45l. ti s-a facut urat inauntru dupa atat timp?

View PostMMike, on 30 iunie 2022 - 17:59, said:

Calitatea a scazut, mai ales la astfel de produse.
mda, observ. problema'i ca niciun produs mai ok, as fi platit ceva mai mult decat sa le schimb anual sau tinute prin service...

#6
fob2310

fob2310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 28.01.2006
Nu s-a facut urat. Nu are pic de rugina, nici in interior,nici pe exterior. Ce puncte se vad în foto sunt de grăsime, nu l-am mai curatat de ceva timp.

Attached Files


Edited by fob2310, 03 July 2022 - 20:11.


#7
fob2310

fob2310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 28.01.2006
La cel de 45l sunt 2 variante: una cu convectie Samus CS-45BC2 si cealalta Samus CS-45B2 fara.

Edited by fob2310, 03 July 2022 - 21:21.


#8
Tesco6654

Tesco6654

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.05.2022

View Postfob2310, on 03 iulie 2022 - 20:09, said:

Nu s-a facut urat. Nu are pic de rugina, nici in interior,nici pe exterior. Ce puncte se vad în foto sunt de grăsime, nu l-am mai curatat de ceva timp.
Woa, mersi. Nu trebuia sa te deranjezi pentru poza, era suficient sa-mi spui doar.

View Postfob2310, on 03 iulie 2022 - 21:19, said:

La cel de 45l sunt 2 variante: una cu convectie Samus CS-45BC2 si cealalta Samus CS-45B2 fara.
Am vazut, am sa comand unul cu convectie maine.

O ultima intrebare: legat de geamul dublu, sticlele sunt etanse? Adica reusesc frimiturile sau ce versi din greseala pe acolo sa intre? Si daca da, il poti desface pt. a-l curata? Am vazut la unele modele destul de scumpe pe emag ca multi se plangeau de chestia asta, ca se murdareste geamul acela si nu mai poti vedea inauntru. Culmea, la tampenia asta de star light de l'am avut puteai sa'l desfaci si sa'l cureti.

#9
fob2310

fob2310

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 28.01.2006
Nu sunt etanse dar se pot demonta si curata. Partea negativa e ca nu are iluminare la interior.

Edited by fob2310, 04 July 2022 - 06:47.


#10
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,696
  • Înscris: 25.04.2016

View PostTesco6654, on 03 iulie 2022 - 23:28, said:

am sa comand unul cu convectie maine.
Musai cu convectie.

#11
Tesco6654

Tesco6654

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.05.2022
Incredibil. Mi-a ajuns astazi, dupa 2 pizza  si niste briose au aparut deja petele de rugina sau ce or fi. L-am lasat sa se raceasca putin, cu laveta am incercat sa curat si degeaba.

Sunat la Depanero, baietii mi-au confirmat ca sunt slabe sanse sa fie reparat pt. ca asa ceva nu e inclus in garantie. Cei de la service Samus mi-au ras in fata, tot incercau sa ma convinga ca as fi folosit solutii chimice.

https://imgur.com/a/Ail4alV - asta e poza cu  cel vechi star light, insa petele sunt identice in cel nou. Doar ca mai putine evident, insa in 1 sapt. cred ca se va face la fel.

#12
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,696
  • Înscris: 25.04.2016
La ce te asteptai ? :)
Am zis mai sus despre calitatea acestor tipuri de produse. Cei de la Samus ti-au ras in nas ca stiau ce podoabe vand.
Asa ca, ori te impaci cu ideea (produsul), ori daca mai poti, faci retur.

#13
Tesco6654

Tesco6654

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.05.2022
Am sa-i fac retur, am 60 zile de la emag genius. O sa iau un aragaz cu plita gaz si  cuptor electric, de incorporabil nu am loc.

Ai avut dreptate cu calitatea... dar nu credeam totusi ca in asemenea hal. Nici alea din 90s din pietele rusesti nu erau atat se slabe:))) Cu starlight'ul mi'au facut full refund astazi, oricum aveam pozele si plangerea de anpc deja pregatite.

Multumesc de recomandari oricum, nu a fost sa fie. Rog un moderator sa inchida thread'ul

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate