Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Dezvoltatorul imobiliar mi-a montat toalete folosite de muncitori.

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#55
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Nu e ok, dar atitudinea normala e sa speci wc-ul si sa-ti vezi de viata, nu-i ca si cum ti s-a cacat in mancare.

#56
slx29

slx29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 28.05.2020

 Mizu, on 29 iunie 2022 - 08:33, said:

Nu e ok, dar atitudinea normala e sa speci wc-ul si sa-ti vezi de viata, nu-i ca si cum ti s-a cacat in mancare.

Pai si cand s a gasit sperma in saorma romanu a mers inainte, ce era sa faca

https://forum.softpe...re/page__st__36

#57
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,044
  • Înscris: 02.03.2003
Topicul acesta este util pentru că scoate la suprafaţă nişte probleme ascunse ale multor conaţionali.

Problemele s-au acutizat în ultimii ani iar deţinătorii lor nu vor să facă efortul pentru a scăpa de ele.  Vindecarea ţine de psihologi dar şi de economiştii care pot consilia oamenii pentru a cheltui banii.
Germofobia şi ipohondria sunt în acst caz etape premergătoare ale proastei planificări a banilor.


Schemă simplificată pentru identificare uşoară:

1. Paranoia
2. Supraîndatorare
3. Alarmă pe social media

Edited by terratec, 29 June 2022 - 11:41.


#58
slx29

slx29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 28.05.2020

 terratec, on 29 iunie 2022 - 11:41, said:

Topicul acesta este util pentru că scoate la suprafață niște probleme ascunse ale multor conaționali.

Problemele s-au acutizat în ultimii ani iar deținătorii lor nu vor să facă efortul pentru a scăpa de ele.  Vindecarea ține de psihologi dar și de economiștii care pot consilia oamenii pentru a cheltui banii.
Germofobia și ipohondria sunt în acst caz etape premergătoare ale proastei planificări a banilor.


Schemă simplificată pentru identificare ușoară:

1. Paranoia
2. Supraîndatorare
3. Alarmă pe social media

:))) se rezolva si fara psihologi daca se taie/incetineste creditarea. Visele s au gonflat de cand curg banii sa te invite la un credit, datornicu se crede milionar de unde si pretentiile.

initiatorul insa mai are de lucru la managementul nesimtirii, dar e cineva expert? Doar mai vezi injuraturi si batai in trafic pt mult mai putin, mai mai sa i ia de gat pe muncitauri sa i puna sa linga, in genunchi :))) pt estompare simptome recomand pelerinaj cu vizionari apartamente ceausiste ‘necesita renovare’/‘fara imbunatatiri’



#59
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,001
  • Înscris: 29.09.2008
Si eu cred ca in viata trebuie sa iti alegi luptele care merita, dar fiecare cu fetisurile lui, initiatorul doreste sa isi dezvirgineze propriu wc si are dreptul la asta. Eu cand am cumparat primul apartament, la predare am observat ca parchetul era murdar de cafea, isi lasasera aia pahare de carton pline pe acolo, miros de tigare si urme pe pereti in diverse locuri. Ideea e ca alora le pasa foarte putin, am asistat de cateva ori la discutii in care promiteau ca fac ceva si cand inchideau telefonul radeau ca ce atatea pretentii sau ca ce isteric e ala.... La fel si cand am trecut prin constructia casei, daca nu eram flexibili ajungeam la balamuc sau la divort cate probleme am avut cu diversele echipe care s-au perindat. In locul tau as lua o perie si as spala usurel pe acolo, cred ca si aia gasesc ridicola reclamatia asta la cate alte probleme or avea la restul. Eventual angajezi o firma de curatenia si le trimiti factura, eu asa am facut pana la urma la apartament.

#60
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,516
  • Înscris: 18.10.2011

 rxt1000, on 28 iunie 2022 - 13:20, said:

Salut!
Pe scurt: am dat avans pt. un apartament intr-un complex nou, am semnat contract.

Vasele de toaletă au fost aduse și depozitate în apartament în martie. La sfârșitul lui aprilie am observat ca unul dintre wc-uri (deși neracordat) fusese folosit de muncitori - era plin cu urină "veche", mirosea ca un wc public si arăta la fel.

Am vorbit cu reprezentanții complexului (în repetate rânduri) si, pe scurt, ne-au raspuns asa: " Muncitorii nu pot fi controlați, trebuie sa aibă acces în toate apartamentele. Au făcut asta în mai multe apartamente. Va veni o firmă de curățenie în câteva săptămâni, deocamdată nu putem face nimic!".
Noi le-am spus ca ne asteptam ca toaleta sa fie schimbată, nu spălată! Discuția asta a fost la sfarșitul lui aprilie.

Ieri, 27 iunie, după două luni, AMBELE wc-uri erau folosite (a se citi împuțite) și, surpriză, instalate !!! Mirosul s-a răspândit până pe hol. I-am dat mesaj responsabiliului, nu a raspuns nici până acum.

Noi nu cumpărăm, nu instalăm, nu acceptăm jegurile acelea de toalete. (deși au fost atinse de acești "dumnezei"...muncitaurii...care nu se supun legilor, pe care nimeni nu-i stăpânește și nu-i oprește �� )

Întrebările mele:
1. Pot să vin ACUM cu Sanepidul și cu Protecția Consumatorului? (nu s-a făcut "predarea apartamentului", avem doar avansul dat)

2. În pre-contractul semnat scrie ca "orice vicii de fabricație vor fi suportate de dezvoltator"...dacă ei refuză sa schimbe toaletele, nu suntem întemeiați să-i dăm în judecată?

3. Vouă vi s-a întâmplat așa ceva?... Poate cei care au experiența interacțiunilor cu "muncitaurii" sunt căliți și nici nu mai iau în seamă "detalii" ca un wc NOU, împuțit de animale...poate suntem noi păpădii sensibile ��, dar dacă nu schimbă toaletele suntem hotărâți să renunțăm la apartament. E vorba de principiu, știți ce zic, nu?

Mulțumesc pentru orice răspuns și experiență împărtășită!!

Nu numai cu sanepidul, dar eu zic sa se preleveze si probe ADN ca sa se hotarasca odata cine face inchisoare, fara putinta de tagada! Bagati de seama si fiti prevazatori si luati de pe acum rand si bon pentru contencuios administrativ si reclamati dirigintele de santier al primariei, ca sigur o sa targiverseze. ca pentru cazuri ca astea cereti si audienta si reperatii /daune morale pentru fic(u)sonomia obrazului, chiar si la Presedinte expuneti cazul detaliat ca sigur va primeste. Faceti poze, portofoliu de caz, fotograf agreat de instanta /expert, ca sa fiti convingatori!

Cat despte muncitori, e in atributiunile de serviciu sa le si testeze. Se face testul cu fasole, pe care trebuie sa o achitati in rate. Am vazut la emag fasole in rate, puteti incerca.

Edited by aaaa4567, 29 June 2022 - 22:43.


#61
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Animalele nu fac inchisoare. Ca ar ramane blocurile neconstruite si toaletele ne-probate. Cred ca e ceva si cu PETA la mijloc.

Grea si viata asta. E mai simplu sa ne dam ochii peste cap (ca) pe facebook cand dam de ea. De viata adica. Dar dam cu clickuri si rezolvam totul...

Mai era una in alta parte oripilata de faptul ca lumea nu ia manusi cand alege ciresele in supermarket. Chiar daca zilierii care le culeg o scutura dupa copac macar vreo saptamana, saptamana in care au vazut apa doar cand le era sete.

Mimoze rupte de realitate...

Mimoze care ca au avut prima data apa curenta in baia caminului pe care o imparteau cu alte 20-30 de persoane. Dar memoria e scurta...

Au uitat cand se spalau la cur la ligean cand erau in vacanta si plecau la discoteca.

Edited by underb, 29 June 2022 - 23:16.


#62
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 29.12.2016
Inca odata, sunt nevoit sa revin cu precizari, caci vad ca faceti comparatii aiurea, comparatii care nu au legatura cu subiectul...

Daca EU vreau, sau atat imi permit, mananc porumb cumparat de la Gigel de pe plaja, pe care il serveste cu mainile jegoase, dupa ce, probabil, s-a sters la fund fara sa se spele. Este perfect in regula. Daca aleg sa-mi cumpar o masina SH, imi asum si faptul ca s-au cotzait proprietarii care o vand, in ea. Daca vreau sa-mi cumpar un telefon SH, dar il vreau sigilat, asa o sa-l cumpar, pentru ca asa vreau eu, si pe banii mei nu comanda nimeni. Si asa mai departe. In cazul de fata se achita un apartament nou nout. Adica initiatorul ISI PERMITE un apartament nou. Nu isi cumpara un apartament SH. Daca isi permitea sa cumpere un cort, probabil ca statea in cort, pentru ca nu avea de ales, nu e vorba de faptul ca a uitat de unde a plecat, si ca atunci cand era mic poate ca manca slanina dupa ce o scapa pe jos. In acest caz, toaletele trebuie sa fie noi. Daca asa doresc eu, sa aiba si tipla pe ele. Ca unii accepta compromisuri, e treaba lor. EU nu accept niciun compromis. Si, ca idee, de aia fac dezvoltatorii ce vor peste tot, pentru ca daca iti pot baga sub nas un WC folosit, de ce sa nu-ti bage si materiale proaste, si gresie de calitate indoielnica, si amorsa de 2 lei, si tot asa. NU, nu trebuie sa acceptam niciun compromis. Si da, daca platesc 200 de lei pentru un desert, am pretentia sa umbli cu manusi cand pui nenorocita aia de cireasa pe prajitura. Nu am pretentii in supermarket, de unde le iau ieftin. Intelegeti diferentele, domnilor?

Aici dezvoltatorul e si nesimtit. Putea sa rezolve discret, amiabil, cu o firma de curatenie, si nu mai cunosteai daca WC-ul a fost schimbat sau nu. Insa nesimtirea se plateste la fel, cu filmare, poze si reclamatii cat cuprinde. Si reclama proasta pe site, si pe forumuri, si pe toate platformele de socializare, ca sunt o sumedenie...

Edited by 2Unlimited, 30 June 2022 - 11:23.


#63
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
Paranoia si germofobia, in toata splendoarea lor.
Cu un Domestos rezolvi problema. Mai ai putin si faci apoplexie.

Renunta la apartament si gata, nimeni n-o sa-ti schimbe tie wc-urile doar pentru ca esti tu mega-ultragiat ca muncitorii s-au pisat acolo.

 2Unlimited, on 30 iunie 2022 - 11:15, said:

Aici dezvoltatorul e si nesimtit. Putea sa rezolve discret, amiabil, cu o firma de curatenie, si nu mai cunosteai daca WC-ul a fost schimbat sau nu. Insa nesimtirea se plateste la fel, cu filmare, poze si reclamatii cat cuprinde. Si reclama proasta pe site, si pe forumuri, si pe toate platformele de socializare, ca sunt o sumedenie...

Vezi sa nu te trezesti dat in judecata pentru defaimare Posted Image Mai usor cu meltdown-ul, ca nu ti-ai luat apartament in Trump Tower, ci in cloaca damboviteana.

Edited by leusteanul, 30 June 2022 - 11:41.


#64
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006

 2Unlimited, on 30 iunie 2022 - 11:15, said:

Inca odata, sunt nevoit sa revin cu precizari, caci vad ca faceti comparatii aiurea, comparatii care nu au legatura cu subiectul...

Daca EU vreau, sau atat imi permit, mananc porumb cumparat de la Gigel de pe plaja, pe care il serveste cu mainile jegoase, dupa ce, probabil, s-a sters la fund fara sa se spele. Este perfect in regula. Daca aleg sa-mi cumpar o masina SH, imi asum si faptul ca s-au cotzait proprietarii care o vand, in ea. Daca vreau sa-mi cumpar un telefon SH, dar il vreau sigilat, asa o sa-l cumpar, pentru ca asa vreau eu, si pe banii mei nu comanda nimeni. Si asa mai departe. In cazul de fata se achita un apartament nou nout. Adica initiatorul ISI PERMITE un apartament nou. Nu isi cumpara un apartament SH. Daca isi permitea sa cumpere un cort, probabil ca statea in cort, pentru ca nu avea de ales, nu e vorba de faptul ca a uitat de unde a plecat, si ca atunci cand era mic poate ca manca slanina dupa ce o scapa pe jos. In acest caz, toaletele trebuie sa fie noi. Daca asa doresc eu, sa aiba si tipla pe ele. Ca unii accepta compromisuri, e treaba lor. EU nu accept niciun compromis. Si, ca idee, de aia fac dezvoltatorii ce vor peste tot, pentru ca daca iti pot baga sub nas un WC folosit, de ce sa nu-ti bage si materiale proaste, si gresie de calitate indoielnica, si amorsa de 2 lei, si tot asa. NU, nu trebuie sa acceptam niciun compromis. Si da, daca platesc 200 de lei pentru un desert, am pretentia sa umbli cu manusi cand pui nenorocita aia de cireasa pe prajitura. Nu am pretentii in supermarket, de unde le iau ieftin. Intelegeti diferentele, domnilor?

Aici dezvoltatorul e si nesimtit. Putea sa rezolve discret, amiabil, cu o firma de curatenie, si nu mai cunosteai daca WC-ul a fost schimbat sau nu. Insa nesimtirea se plateste la fel, cu filmare, poze si reclamatii cat cuprinde. Si reclama proasta pe site, si pe forumuri, si pe toate platformele de socializare, ca sunt o sumedenie...
Da' man, daca dezvoltatorul stia cu cine are de-a face lua wc-ul ala, il spala si il aducea inapoi zicand ca e nou, initiatorul nu avea cum sa-si dea seama nici cu microscopul. Pentru ca e ceramica si o speli, nu se degradeaza cu nimic daca se caca un muncitor pe ea.
Daca iti vin prietenii la o bauta si il trece pe unul diarea il trimiti sa se cace acasa? Sau poate schimbi wc-ul a doua zi dupa ce l-a folosit?

Eu nu il critic pe proprietar, doar i-am aratat cea mai buna solutie pentru el, ca ii ia 5 minute sa igienizeze wc-ul, cam cat i-a luat sa posteze aici. Daca nu vrea e problema lui, sa-i dea in judecata si sa-si piarda vremea si banii. Din cate stiu daca paratul isi recunoaste vina in prima instanta nu mai poti cere achitarea cheltuielilor de judecata https://lege5.ro/gra...p=g43temjvgizdi

La un moment dat trebuie sa-ti dai seama ca esti ridicol si sa mergi mai departe.

#65
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 29.12.2016

 leusteanul, on 30 iunie 2022 - 11:30, said:

Vezi sa nu te trezesti dat in judecata pentru defaimare Posted Image Mai usor cu meltdown-ul, ca nu ti-ai luat apartament in Trump Tower, ci in cloaca damboviteana.

Eu pot fi dat in judecata pentru ca am spus ca dezvoltatorul e nesimtit, si mai am si argumente pentru a sustine asta? Dar Dezvoltatorul nu poate fi dat in judecata pentru ca nu si-a respectat contractul? In cazul de fata probabil ca dezvoltatorul nu a aflat nimic, si cei care au facut toata treaba asta sunt strict angajatii... Si e mai bine sa-mi curat eu imputeala din apartamentul nou nout pe care l-am achitat cu banii mei? Poate sa fie si in sat de romi. Nu am platit pentru nimic folosit, am platit ca totul sa fie nou. Cloaca poate sa fie pe strada blocului, sau in jur, nu in apartamentul meu. Din nou, argumente care nu au absolut nicio relevanta. Doar tineti sa contraziceti tot ceea ce e de bun simt pe aici. Insa eu pot sa va argumentez totul la nesfarsit, atata timp cat topicul nu este blocat. Am timp, voi aveti? Si nu am nicio cadere psihica, amice. Tu ar trebui sa-ti controlezi cuvintele pentru ca eu nu m-am luat de niciun user. Pur si simplu m-am saturat sa-i luati apararea tot aceluia care face legea, o incalca, si apoi scapa nepedepsit. Ajunge.

Am fost 20 de ani DJ, la compania proprie. Am avut si angajati. Niciodata nu m-am certat cu nimeni si nu am plecat de la vreun eveniment desi eram injurat si facut in toate felurile de invitatii beti. Mirii nu erau de vina. Nu am plecat niciodata la ora 2 noaptea daca contractul era fix pana la ora aia. Intotdeauna alocam, gratuit, inca o ora, cel putin, in plus. Aveam si promotii de lumini, duse mocca, si pentru asta mi-am auzit vorbe de genul: "Ce prost e asta, a uitat ca eu nu i-am platit si pentru lumini..." Desigur ca la sfarsit le-am facut cunoscute aceste aspecte, si nu mai stiau pe sub care mese sa se ascunda. Si am incercat sa-mi multumesc toti clientii, indiferent ca ala uita sa-mi mai aduca de mancare, desi aveam scris in contract meniuri complete fara alcool. Sau ca statea calare pe mine si imi spunea piesa cu piesa timp de cateva ore ce muzica sa pun, si cat timp din piesa sa las pana cand trebuia sa o schimb, desigur, fara sa-si dea lumea seama ca a fost taiata. Scopul meu final era ca de la acel eveniment sa mai ciupesc cativa clienti pentru evenimentele viitoare. Asa au ajuns sa ma caute multi pentru evenimente. Nu aveam reclame pe nicaieri si am avut peste 400 de evenimente, numai eu, singur. Asta ar trebui sa fie gandire de dezvoltator. Pentru carcotasii care au inceput sa-mi numere evenimentele, si li s-au parut putine, am avut si alt job, pe langa afacerea personala, ca si DJ lucram noptile, in general in weekend, zilele L-V eram angajat. De ce mi-am inchis firma? Pentru acelasi motiv, pentru ca unii au lasat ca, merge si-asa. Eu plateam drepturi de autor, contabilitate, impozit, investitii, de ma uscau, si altii mergeau la evenimente fara sa aiba nici PFA, nimic, nici macar nu aveau aparatura adecvata, mergeau cu o combina si dupa ce crapa, eram sunat tot eu sa-i scot din rahat. Controale tot la mine se faceau, ca eu aveam firma si ANAF ma putea vizita. Pe aia care numai bagau banii in buzunar nu i-a mai prins nimeni, desi era si inca mai este plin oleicsul de anunturi. De asta nu o sa mearga nimic in tara asta. Pentru ca: "lasa ma, ca merge si-asa!" NU merge. Fiecare sa-si faca treaba. Daca nu, sa suporte consecintele.

Si ca o paranteza, sunt convins ca situatia nu e asa cum o credeti voi. Ca daca era ceva in vasul ala se tragea apa si era suficient. Aici initiatorul a reclamat inainte ca nu vrea vasele folosite de muncitori care erau in depozit, si aia i-au facut-o la ambitie, s-au rahatit in vas si probabil ca si pe langa, de miroase in toata casa, dupa ce l-au montat. Ca sa-i arate ca el nu are niciun cuvant de spus. Cam asta e adevarata problema...
Atat. Momentan...

Edited by 2Unlimited, 30 June 2022 - 12:52.


#66
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,546
  • Înscris: 09.09.2017
Cat timp ti-a luat sa scrii romanul de sus, ai fi putut sa pui mana sa dai cu Domestos si iti rezolvai problema existentiala.

Nu vrei, renunta la apartament si gata. Esti agasant.

Edited by leusteanul, 30 June 2022 - 12:51.


#67
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 29.12.2016
Din ceea ce ai scris mai sus rezulta doar ca esti Gica contra. Nu eu mi-am cumparat apartamentul. Insisti pe o chestie pe care nu o cunosti, domnule Leustean. Citeste mai atent despre ce este vorba, in prima postare. Daca ai timp, daca nu, cauta alte topice pe care sa le poluezi.

Si da, daca ar fi posibil as renunta la apartament (daca eram eu in locul initiatorului). Daca ma cert cu chelnerul nu mai mananc nimic adus de el...

Edited by 2Unlimited, 30 June 2022 - 13:04.


#68
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,626
  • Înscris: 06.03.2005
Cand vrei sa faci o reclamatie trebuie sa invoci o lege sau reglementare incalcata.
Sanepid nu exista, se numeste DSP se ocupa cu sanatatea publica nu privata, nu are nici o atributie sau obligatie sa raspunda la o astfel de reclamatie.Ce anume poti reclama la directia de sanatate publica, o contaminare in masa, o epidemie letala?
In contractul de vanzare nu este prevazut explicit ca vasele sanitare trebuie sa fie sigilate, putea folosi si unele recuperate din wc-uri publice, nu poti decat sa nu accepti aparatamentul, nu exista nici o baza legala care iti permita reclamatii ulterioare receptiei.

#69
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,071
  • Înscris: 04.03.2014

 rxt1000, on 28 iunie 2022 - 13:20, said:


2. În pre-contractul semnat scrie ca "orice vicii de fabricație vor fi suportate de dezvoltator"...dacă ei refuză sa schimbe toaletele, nu suntem întemeiați să-i dăm în judecată?


Greu de crezut ca un wc folosit, miros de tigara, niste urme de bocanci pe jos adica ceva ce se poate spala e un "viciu de fabricatie"

Poti doar sa ii spui ca vrei apartamentul luna si ti-ar parea rau sa te faca sa pierzi timp pe FB si forumuri de discutii plangandu-te de firma x si modul in care predau apartamentele.

Principiile sunt importante la fel cum e important sa pretinzi seriozitate dar de aici pana a face avocatii si judecatorii sa rada de tine...


#70
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007

 FC72, on 01 iulie 2022 - 09:04, said:


In contractul de vanzare nu este prevazut explicit ca vasele sanitare trebuie sa fie sigilate, putea folosi si unele recuperate din wc-uri publice, nu poti decat sa nu accepti aparatamentul, nu exista nici o baza legala care iti permita reclamatii ulterioare receptiei.

Eeh, nici chiar asa! Eventual si gresia si parchetul putea fi recuperat de undeva, nu??



#71
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022

 figo1988, on 28 iunie 2022 - 13:33, said:

Sunteti un pic prea sensibili in opinia mea. Nu o sa coboare muncitorul n-spe etaje pe scari ca sa traga un pp la WC-ul arondat de dezvoltator de 4-5 ori pe zi. Daca as fi in locul vostru le-as zice ca platesc eu WC-urile de schimb la preturile lor, doar sa le schimbe. Mi se pare un compromis rezonabil daca iti sta pe creier asa de rau. Personal, nu as avea stres daca s-ar face o curatenie cum trebuie si le-as pastra pe astea.
Conform la ce declari,de ce nu iti cumperi wc second,e plin de anunturi pe net?

#72
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,952
  • Înscris: 30.11.2021
Am citit si am salvat subiectul asta in bookmars.
Si ma gandeam? Aia nu sunt oameni? Ok, si-au facut nevoile in wc, ce facem? Aruncam wc-urile alea?
Daca vrei sa demonstrezi un punct de vedere, da, te poti certa cu dezvoltatorul sa puna wc-uri noi ca platesti pentru un lucru nou.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate