Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mercedes va renunta la A- si B-Class din 2025

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 19.12.2012
Explicatia ar mai fi si ca toata lumea face modele electrice iar acele modele nu se mai numesc la fel ca si cele pe ICT. Vezi Volkswagen care a renuntat la lupo, up, golf e pe duca si au intrat cu id 3, 4 si 5.  Viitorul e electric, a spius asta tocmai unu mare dintr o companie auto. Cel putin viitorul vehiculelor mici ca alea mari nu au cum sa fie inlocuite asa usor cu tehnologia de azi

#20
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Doar de aia exista si expresia "SUV tax" pentru modelele derivate din altele, cum este Tiguan si altele.

#21
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,553
  • Înscris: 12.10.2005

 connectorxp, on 27 iunie 2022 - 12:50, said:

Da, noile modele sunt terne la design, iar interioarele te fac cu capul cu atatea ecrane si luminite.

Chestia cu ecrane si luminite nu e o problema daca sunt usor de citit si inca ai butoane fizice pentu chestii gen clima, volum la muzica etc. Nu pot sa inteleg de ce se trece pe full digital in unele cazuri. Ah poti da comanda vocala, bullshit, prefer sa apas un buton sau sa invart o rotita. Paste partea de design oricum nu pot sa trec, astea de acum arata ca tot restul masinilor din aceeasi generatie.

#22
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 AWE, on 27 iunie 2022 - 12:10, said:



??? Glumesti, sper! Cum sa fie aceeasi masina?
Renault deține pachetul majoritar de acțiuni la Nissan și Nissan detine un anume procent din marca Renault.
Renault și Nissan dezvolta împreună autoturismele care se vând în Europa, folosind aceeași platforma și piese la modelele din aceeași gama.
Dacia Duster este construita pe șasiu de Nissan.
Diferenta dintre produsele Nissan și Renault este doar de ordin vizual.Designul.

#23
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,553
  • Înscris: 12.10.2005
M-am prins ulterior ca era vorba despre X class, eu inca ramasesem cu gandul la A class si ma miram ce naiba are ala de-a face cu Renault sau Nissan Posted Image

Edited by AWE, 27 June 2022 - 15:01.


#24
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 24.09.2017

 AWE, on 27 iunie 2022 - 15:00, said:

M-am prins ulterior ca era vorba despre X class, eu inca ramasesem cu gandul la A class si ma miram ce naiba are ala de-a face cu Renault sau Nissan Posted Image
pai are si la A class ca e motorul de 1.3 care e pe renault, nissan, Dacia. la Mercedes are 162cp.

#25
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,553
  • Înscris: 12.10.2005

 bobitad, on 27 iunie 2022 - 15:06, said:

pai are si la A class ca e motorul de 1.3

Da, ala e o colaborare cu Renault/Nissan (nu ca Renault n-ar face motoare foarte bune) dar la A class eu il prefer pe cel de 2L* (care e facut chiar de MB).

*Cel de 2L e pus doar pe A220, A250 si A35 AMG si mai e o varianta twin-turbo pus pe A45/A45 S AMG, tot 2L dar e alt motor.

Edited by AWE, 27 June 2022 - 15:27.


#26
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Stai oleaca ca X class abea a fost lansat si deja il scot? ....

#27
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,553
  • Înscris: 12.10.2005
A fost lansat in 2017 si scos in 2020, n-as zice ca "abia" a fost lansat.

#28
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 AWE, on 27 iunie 2022 - 15:00, said:

M-am prins ulterior ca era vorba despre X class, eu inca ramasesem cu gandul la A class si ma miram ce naiba are ala de-a face cu Renault sau Nissan Posted Image
Renault Kangoo / Mercedes Citan sau T-Klasse, cum îi zice acum.

#29
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,553
  • Înscris: 12.10.2005
Ce e cu alea? Alea sunt roabe cu motor :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate