Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

autorecenzare - cu completare completa forumlar - dar inca in procesare din 11mai

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 19.11.2010
salutare


m-am autorecenzat pe 11mai, am completat toate campurile din cehstionarului, dupa care am finalizat
(am completat de 2ori sa fiu sigur, am completat totul corect pana la sfarsit )

ulterior nu am prinit nici un email

Am verificat cu CNP-ul si inca nu apar de ce oare ca am completat formularul corect cu toate campurile


- Din 11mai sa fie inca in procesare? sa  mai astept o saptamana?

Edited by July02, 26 June 2022 - 21:23.


#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,295
  • Înscris: 14.06.2006
O sa vina recenzorul la tine probabil.

Eu m-am autorecenzat, impreuna cu nevasta-mea. Am primit mesajul ca este complet, sau ceva de genul, nu mai retin. Si dupa ce s-a terminat autorecenzarea si a inceput aia din om in om, nu stiu cum mi-am adus aminte sa verific daca totul e ok. Bineinteles ca mesajul era ca nu-s recenzat. Si la nevasta-mea la fel, CNP-ul bagat in platforma zicea ca nu-i recenzata.

Si cand a venit cucoana cu recensamantul, a zis ca la nevasta-mea apare in sistem ca e ok, eu nu-s recenzat :)

I-am dat femeii un pahar cu apa si a terminat recenzarea in 5 minute.

P.S.1  Ca mine mai sunt vreo 2 milioane parca.
P.S.2 Ma cac in platforma lor.

#3
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 19.11.2010

 December, on 26 iunie 2022 - 21:34, said:

Eu m-am autorecenzat, impreuna cu nevasta-mea. Am primit mesajul ca este complet, sau ceva de genul, nu mai retin. Si dupa ce s-a terminat autorecenzarea si a inceput aia din om in om, nu stiu cum mi-am adus aminte sa verific daca totul e ok. Bineinteles ca mesajul era ca nu-s recenzat. Si la nevasta-mea la fel, CNP-ul bagat in platforma zicea ca nu-i recenzata.
deci nu te gaseai pe site cand ai verificat cu CNP-ul
amandoi v-ati recenzat online la fel si doar unu aparea recenzat doar la ei? dar pe site nu aparea niciunul??

Asta inseamna ca e posibil ca peste o saptamana sa arate ca sunt recenzat online ca se incarca datele mai greu?  sau care sa fie spilul??

Mie mi-a venit decat mailul acesta: - Ați fost înregistrat în vederea auto-recenzării. Vă rugăm să completați răspunsurile la întrebările din chestionarul privind recensământul destinat persoanei cu codul numeric personal  xxxxxxxxxxxxxxxxxx
Vă rugăm să completați următorul chestionar online. Dacă nu trimiteți formularul completat în format electronic înainte de 15.05.2022, informațiile dvs. vor fi colectate de către un recenzor.

- Dar eu stiu ca am completat formularul online toate campurine ce sa fie oare??

Edited by July02, 26 June 2022 - 21:50.


#4
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 12.01.2018
sistem facut de tot RAHATUL.când m-am autorecenzat primeam eroare.cumva am reușit la toată familia.pe nevastă o caută unu că dă sistemul eroare deși la verificări cu cnp-ul este bine. își dau întîlnire după care întreabă un alt recenzor la telefon  și acceptă recenzarea ei.copii apar de  două ori recenzați.au spus că nu-i nimic

#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,791
  • Înscris: 07.06.2014

 EMPP, on 26 iunie 2022 - 22:10, said:

copii apar de  două ori recenzați.au spus că nu-i nimic

evident ca nu. in loc sa spuna ca mergem vertiginos spre 15 ramasi prin tara, vor zice ca de fapt am crescut spre 25

dar nu e problema, ca diferenta la nr se acopera in anii electorali cu cei decedati si suntem cat trebuie

#6
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 24.09.2017
eu n-am avut nici o eroare si am si luat ziua libera cu dovada. a durat probabil 15 minute pentru mine si copii ca nevasta si-a facut singura. cam toti au reusit sa faca cu care am vorbit. dureaza cateva zile pana poti verifica pe site cu cnp-ul. deci cred ca probabil nu ai facut ceva bine, 11 mai e acum o luna jumatate.

Edited by bobitad, 26 June 2022 - 22:52.


#7
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,295
  • Înscris: 14.06.2006

 July02, on 26 iunie 2022 - 21:50, said:

deci nu te gaseai pe site cand ai verificat cu CNP-ul
amandoi v-ati recenzat online la fel si doar unu aparea recenzat doar la ei? dar pe site nu aparea niciunul??
Amandoi ne-am autorecenzat. Dupa ce am facut recenzarea si am trimis formularul nu s-a mai intamplat nimic.Totul a decurs perfect, fara sa apara vreo eroare. Altfel nici nu poti termina chestionarul, daca ai erori. Nici nu mi-am batut capul ca nu ne intereseaza zilele libere de la guvern.

Si cand a inceput recensamantul fizic stiam de verificarea recenzarii si hop surpriza, la amandoi.

MESAJ PRIVIND NEREALIZAREA AUTO-RECENZĂRII
Vă informăm că datele furnizate de persoana cu CNP xxxxxxxxx nu se regăsesc în baza de date a recensământului populației și locuințelor din România din runda 2021 (RPL2021) motivul fiind lipsa completării, completarea parțială sau completarea cu erori a chestionarului.


La ei aparea ca nevasta-mea e recenzata si eu nu. Totusi cand am bagat cnp-ul ei, apare si la ea aceeasi eroare.

Ca mine si ca tine sunt aproximativ 2 milioane de oameni.

Partea proasta nu e ca m-am recenzat eu gresit, oi fi gresit ceva pe undeva, asta e.
Partea proasta e ca am primit emailuri de multumire Posted Image)))))

Nu mai astepta ca astepti degeaba.

https://observatorne...nda-475060.html

Edited by December, 27 June 2022 - 05:04.


#8
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 12.01.2018
Eu mesaj de multumire n-am primit nici pana astazi

#9
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,827
  • Înscris: 15.04.2019
Am completat autorecenzarea pentru mine si apartamentul vecin - la inceputul campaniei. Am primit pdf-ul dovada. Acum doua zile ma pomenesc cu o recenzoare grasa la usa. In aplicatia de pe tableta ei figuram nerecenzat - mi-a aratat. Vecinii erau in regula. Dupa 5 minute de bis la completare - cu viteza melcului - m-a intrebat ce sa faca; i-am spus ca mi-e indiferent. S-a ridicat, s-a scuzat si a plecat. Caca.

#10
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020

 December, on 27 iunie 2022 - 05:02, said:


Site-ul ala zice asa:

Quote

Problema - oamenii nu ştiu că de fapt figurează ca nerecenzaţi, pentru că platforma nu anunţă acest lucru. Drept care pot fi amendaţi dacă nu-i primesc pe recenzori acasă.

Mi se pare putin eronat, cat timp pe dovada disponibila aici https://dovrec.insse.ro/ apare:

Quote

DOVADĂ AUTO-RECENZARE
Institutul Național de Statistică certifică faptul că s-a realizat cu succes auto-recenzarea persoanei cu CNP
[...]
Posted Image

@__Dan__: apareai TU ca fiind nerecenzat sau locuinta respectiva?

Edited by Znevna, 27 June 2022 - 07:27.


#11
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,295
  • Înscris: 14.06.2006

 Znevna, on 27 iunie 2022 - 07:24, said:

Mi se pare putin eronat, cat timp pe dovada disponibila aici https://dovrec.insse.ro/ apare:
Linkul de verificare a devenit activ dupa ce s-a terminat perioada de recenzare online.

#12
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
"ATENŢIE! DOVADA AUTORECENZĂRII ESTE DISPONIBILĂ DUPĂ 7 ZILE DE LA DATA COMPLETĂRII CHESTIONARULUI!"
Sotia si-a luat ziua libera la sfarsitul lunii martie in baza dovezii respective, cu mult inainte sa se incheie perioada de auto recenzare.

#13
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,295
  • Înscris: 14.06.2006
ok.

#14
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,955
  • Înscris: 02.02.2008
eu am verificat dupa o luna ca si uitasem de verificarea asta. am introdus CNP-ul si am primit mesajul de "succes". in cazul asta, am auzit ca tot va trebui sa fiu recenzat offline Posted Image Posted Image de un adolescent care va face recenzarea pe o tableta, completand acelasi chestionar online unde te intreaba de remuneratia din natura.

#15
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,888
  • Înscris: 18.09.2008
Prima dată când m-am auto-recenzat, m-am recenzat și pe mine (ca persoană) principală și pe mama (ca membru al familiei). Am aflat apoi că nu e bine, și am luat-o de la capăt, pe 15 mai. Nici acum nu s-a procesat a doua auto-recenzare la mine, doar la mama. Am dat și mail la ei, mi-au zis că nu contează, să nu-mi fac griji, că nu iau amendă.

#16
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 05.06.2009

 July02, on 26 iunie 2022 - 21:11, said:

salutare


m-am autorecenzat pe 11mai, am completat toate campurile din cehstionarului, dupa care am finalizat
(am completat de 2ori sa fiu sigur, am completat totul corect pana la sfarsit )

ulterior nu am prinit nici un email

Am verificat cu CNP-ul si inca nu apar de ce oare ca am completat formularul corect cu toate campurile


- Din 11mai sa fie inca in procesare? sa  mai astept o saptamana?

Cel mai probabil ți-a scăpat ceva necompletat. Ai folosit "enter" după introducerea cifrelor/numerelor în căsuțele unde era necesar acest lucru? La final ți-ai descarcat/salvat chestionarul, sa verifici dacă ai răspuns la toate întrebările?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate