Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Procedura numar inmatriculare luat deja

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
goldieczr

goldieczr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 08.07.2020
Am un numar de inmatriculare, original al Daciei parintilor in vremea copilariei mele, care curent este luat si mi-ar placea sa pot inmatricula o masina, tot Dacie, cu acelasi numar, ca o surpriza pentru ai mei. Exista vreo procedura pentru a gasi proprietarul masinii inafara de a cauta fizic masina prin judet? Daca il gasesc, ce se poate face pentru a-i lua numarul de inmatriculare? Se poate 'ceda' numarul sau trebuie radiata masina si inmatriculata iar? Care ar fi pasii de urmat?

#2
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,668
  • Înscris: 17.12.2019
Nu există o astfel de procedură. De când cu GDPR-ul, e ilegal să ți se spună cine deține acum acel număr. Dacă totuși ești norocos și-l întâlnești pe stradă pe deținător, nu e obligat să accepte să ți-l cedeze.

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,963
  • Înscris: 01.12.2001

View Postgoldieczr, on 26 iunie 2022 - 03:59, said:

Am un numar de inmatriculare, original al Daciei parintilor in vremea copilariei mele,
Tu chiar ai tablele vechi cu acel număr?
Sau doar vrei sa obții acea combinație?

Poți verifica daca are RCA valabil
https://www.aida.info.ro/polite-rca

Poți pune acel număr pe grupuri de FB sau alte aplicații de socializare. Poate dai mai ușor de acea mașina și de proprietar.
Apoi trebuie să îl convingi cu ceva euroi sa ți-l cedeze.

Caută totuși combinația respectiva de litere cu alt număr la mijloc. Poate găsești liber ceva

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,751
  • Înscris: 25.01.2007
Sa le dai o dacie, asta da surpriza. Dotata full, cu trusa de scule din portbagaj, plus juma' de motor ca piese de schimb la ea? Dar ești convins ca mai au plămânii buni, sa sufle în jigloare?

Ala plătește 85 lei alte numere, 49 lei alt certificat și merge la înmatriculări. Schimba numerele, astea rămân libere, tu le alegi ca numere preferențiale.

#5
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,827
  • Înscris: 15.04.2019
Daca ai bani de cheltuit, cauta o firma de detectivi. Au relatiile necesare pentru identificarea contracost. De asemenea omul va trebui platit pentru tot deranjul cu numerele - daca accepta.

#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,751
  • Înscris: 25.01.2007
Relax, se practica obiceiul mai ales la firme, care vor sa aibă o anumita combinație. Știu pe cineva jumulit cu 500 euro, taxele de schimbare număr, și i-a făcut ăluia și asigurare. Și ar fi dat și mai mult.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate