Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

aplicații ipa

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
viorel1628

viorel1628

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 14.01.2006
Salut, sunt novice pe IOS și nu prea știu cum stă treaba cu aplicațiile modate pe Iphoneurile non- jailbreak. Aplicațiile postate pe diverse site-ri ce se instalează în diverse moduri sunt condiționate de accesarea lor periodică pentru a primi / valida certificatul ? Sau mai clar, trebuie să le deschid periodic pentru a le putea folosi ? Nu sunt utilizabile oricând ?

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,416
  • Înscris: 19.04.2009
Pe iOS le cumperi, nu le furi.

#3
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 26.10.2021
Cred ca esti novice de tot!
Trebuia sa fi stiut ca pe ios nu prea poti moda.
Decat, daca ramai la aceeasi versiune de ios, ca apoi sa apara jalibreku pentru versiunea aia.
Dar, si in cazul asta pot sa nu functioneze alte cele , ca sa fi nevoit sa ii faci update de ios.
De la iphone 4s, nu am mai vrut sa aud de ele.
Dar nu am incotro, nevasta este amatoare de ele, iphone(afon) cum ii zic eu, ipad, acu mai vrea si macbook sau cum io mai zice.

#4
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
IPA nu inseamna Indian Pale Ale?

#5
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 26.10.2021
Daca nu era specificat clar, ios, poate ca insemna ce zici si tu.

#6
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020

View Postp243df, on 25 iunie 2022 - 17:36, said:

Daca nu era specificat clar, ios, poate ca insemna ce zici si tu.
Hei...am iphone de... sincer, am uitat. Nu am apelat niciodata la ipa, in sensul initiatorului. Dar la IPA... un deliciu, daca o bei in Anglia!

Edited by adip1962, 25 June 2022 - 18:50.


#7
andreyyshore

andreyyshore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 23.02.2010

View Postadip1962, on 25 iunie 2022 - 17:24, said:

IPA nu inseamna Indian Pale Ale?
Mai înseamnă și International Phonetic Alphabet.

#8
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.03.2006
In contextul acesta se referea la aplicatii in format de fisiere cu extensia "ipa" in arhitectura iOS. Exista si "deb" in acelasi sistem de operare. Ce vrei tu probabil trece de principiile softpedia. Oricum exista, cum bine ai aflat, un certificat de developer care se cumpara pe site-ul Apple, valabil un an, costa pe vremuri 99 dolari si era in scopul instalarii altor aplicatii decat cele din appstore pentru testare ca developer. Intre timp s-au dezvoltat portaluri care valorifica aceasta facilitate (de a instala aplicatii altele decat cele din store) si ofera la un pret mai mic pe o perioada diferite certificate care permit instalarea de aplicatii din alte surse. Poti plati daca te tine buzunarul, dar Apple din cand in cand revoca aceste certificate si pana portalul de pe care ai facut subscriptia le remediaza poti fi vreo zi doua in imposibilitatea de a folosi aplicatia instalata cu certificatul acela. Peste tot se trambiteaza ca doar in scop de test nu piraterie. Sper ca am fost explicit.

Edited by paul_bh, 25 June 2022 - 21:41.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate