Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Telefon pe la 1200 lei

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
Eu sunt tu din viitor Posted Image  ... am venit sa te felicit ca ai luat Poco X3 Pro ... excelent telefonul Posted Image .

#38
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,358
  • Înscris: 23.05.2003
Exact, si io m-am parpalit oleaca daca sa fie nou sau reparat. Nu prea o intereseaza pe doamna procesorul sau memoria sau mai stiu io ce, daca-i merg mesengerele si netu basca ceva poze decente e de ajuns. :D
Ideal ar fi fost un telefon nou. Poate ar fi fost inclinata mai mult doamna daca nu era o cheltuiala neprevazuta dar asta e, ramine sa vad cum reuseste transplantul si cum se comporta in timp.

Multumiri inca o data pentru tot ajutorul.

#39
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
si cu updaturile cum ramane?

peste 1-2 ani, s-ar putea sa nu-i mai mearga aplicatiile pt ca nu mai suporta sistemul de operare, sau sa-i mearga foarte greu.

Just saying: telefoanele sunt acum consumabile si trebuie tratate ca atare: fara atasament.

In fine, fiecare face cum crede cu banii proprii :) noi sa fim sanatosi.

Edited by bluesnake, 24 June 2022 - 13:22.


#40
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 29.12.2016
Sa nu iei niciodata samsung, e de cacat pur si simplu, se blocheaza in ultimul hal plus buguri ( si aici ma refer la S21 ultra )
Iti recomand un xiaomi note 10 pro, il avea un prieten si facea pozele foarte bine, iar bateria il tinea destul de bine si in 30min se incarca pana la 59%

Edited by 1000FPS, 24 June 2022 - 14:00.


#41
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 29.01.2016
Mai e cale lunga pana sa nu mai suporte aplicatiile Android 10 sau 11...
Majoritatea cer acum minim Android 6 sau 7, unele chiar si Android 5, deci, cativa ani, o mai duce lejer din acest punct de vedere

View Postbluesnake, on 24 iunie 2022 - 13:19, said:

si cu updaturile cum ramane?

peste 1-2 ani, s-ar putea sa nu-i mai mearga aplicatiile pt ca nu mai suporta sistemul de operare, sau sa-i mearga foarte greu.

Just saying: telefoanele sunt acum consumabile si trebuie tratate ca atare: fara atasament.

In fine, fiecare face cum crede cu banii proprii Posted Image noi sa fim sanatosi.


#42
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postburebista, on 24 iunie 2022 - 07:01, said:

Doamna mea a reusit sa-si scape telefonul pe jos (P30, ala simplu cu goagle). ...
Are la carrefour Telefon Huawei Nova9SE la oferta
https://carrefour.ro...XRoCy2YQAvD_BwE

Edited by Ciubex, 24 June 2022 - 23:06.


#43
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,886
  • Înscris: 15.04.2007
Vezi pe aici.Daca tot le scapa,niste zgirieturi sant par la ceas.
https://altex.ro/tel...-ram-3711/8-gb/

#44
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,872
  • Înscris: 27.04.2010
Daca nu ai apucat sa-l duci la reparat, trimite-l la ESD, service oficial Huawei (sau mergi cu el, daca esti din Bucuresti; intr-o ora e gata).
Iti pastreaza si protectia la apa, ecranul este original, baietii lucreaza profi.
822 pretul, cf site-ului. Pt 100 lei ai piese originale (de obicei in pretul asta, al display-ului, schimba si bateria, ca ansamblu unitar).
https://esdservice.r...timare-cost.php

Edited by shymano, 25 June 2022 - 11:41.


#45
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,358
  • Înscris: 23.05.2003
Mulțam, le-am dat mail, am scris mai pe la început. :)
Era spre 900 cu tot cu transport ce mi-au răspuns așa că am rezolvat local cu 700.
La 11 a sunat-o nenea pe soție să-i predea telefonul și se pare că e în regulă din câte mi-a zis.

Edited by burebista, 25 June 2022 - 13:10.


#46
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,872
  • Înscris: 27.04.2010
Am vazut ce ai scris (ca au raspuns pentru P30 pro).
Sunt curios daca ala mai ieftin cu 150 lei iti garanteaza si pastrarea impermeabilitatii ...
Doar asa, sa razi de el, ia sa-l intrebi, cand ridici telefonul de la reparat.

#47
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,358
  • Înscris: 23.05.2003
De acu'e prea tarziu că a luat telefonul.:)

Am pus și eu mâna pe el, arată ca nou. Nu știu impermeabil și amprentă dar oricum nu era cazul la nevasta-mea.

Să văd în timp cum se comportă.

#48
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

View Postbluesnake, on 24 iunie 2022 - 13:19, said:

si cu updaturile cum ramane?

peste 1-2 ani, s-ar putea sa nu-i mai mearga aplicatiile pt ca nu mai suporta sistemul de operare, sau sa-i mearga foarte greu.

Just saying: telefoanele sunt acum consumabile si trebuie tratate ca atare: fara atasament.

In fine, fiecare face cum crede cu banii proprii :) noi sa fim sanatosi.

Eu nu am întâlnit (încă) aceasta problema, sa nu meargă aplicațiile cum trebuie pt că telefonul nu își mai poate face update. Pe bune, sunt oameni care încă folosesc telefoane de acum 4,5 ani...poate și mai mulți, fara nici un fel de problema. Indiferent daca e vorba de iOS sau android. Poate doar în privința jocurilor mai mari.

Iar în privința recomandărilor... ceva din gama Redmi de la Xiaomi?!

Off topic: oare doar eu regret că mai toată piața e invadata de "chinezării". Parcă îmi e dor de vremurile când aiveai de ales de la Siemens, Alcatel, Sagem, Nokia, Sony (Ericsson)... Poate că o dată cu războiul din Ucraina și poziția Chinei, se va gândi cineva și la "problema" asta.

#49
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,358
  • Înscris: 23.05.2003

View PostMagicwisewolf, on 24 iunie 2022 - 11:17, said:

@burebista, atentie la aspectul acesta despre care se scrie intr-o recenzie la cel pe negru :

https://www.gsmnet.r...-negru-02354hlt

Funcționează perfect cu excepția amprentei care necesită actualizare de sistem dacă e cazul, dacă nu se mai poate face, trebuie reinstalat androidul din ce s-a transmis de la cei care mi-au realizat montajul

Sa vb cu baiatul care ti-l repara sa verifice si faza cu amprenta.
Scuze de thread resurrection da' trebuie sa zic asta ca e un exemplu clasic de roman descurcaret lol. Posted Image

Intre timp mi-a crapat si mie display-ul si l-am inlocuit la acelasi nene si cu acelasi display ca la nevasta-mea.
Totul perfect mai putin amprenta ofcorz.
M-am resemnat ca n-aveam chef de factory reset sau altele inginerii software. Pina azi cind mi s-a cam acrit sa tot bag pinul peste tot la deblocare, plati cu cardul, etc si m-am apucat sa citesc mai adinc despre ce se poate face.
In esenta e simplu, un kit de calibrare amprenta plus un soft.
Softul l-am luat din videoul asta iar kit-ul e asta dar e de negasit pe la noi asa ca m-am gindit cu ce sa inlocuiesc patratelele alea. Is la munca azi (na, prima zi dupa Paste ma si plictisesc al dreq Posted Image) asa ca am zis sa iau invelisul de la un filtru de tigara pentru chestia aia la culoarea pielii si un HDD care sta pe masa pentru aia neagra.

Attached File  fingerprint kit lol.jpg   177.87K   20 downloads

Am dat drumul la program, pus filtrul pe zona care o cere programul, trintit deasupra HDD-ul pe o dunga, il las sa-si faca treaba, apoi urmeaza ala negru si pentru asta am scos filtrul si am lasat HDD-ul si ce sa vezi, Calibration finished.

Ma duc la Biometrics si bag amprenta fara probleme si io-te asa am revenit la zilele bune.

Am zis sa las aici procedura romaneasca de calibrare senzor de amprente la P30. LOL! Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate