Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Probleme sifon pardoseala

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Daikon

Daikon

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 10.03.2022

 altuser09, on 23 iunie 2022 - 13:41, said:

Incerc sa scap mai ieftin, am mai scris

Asta inseamna ca vei face treaba de mantuiala. Trebuie sa gasesti defectul si sa-l repari, cheltuielile de reparatie mai jos te pot costa mai mult

#20
mihai93

mihai93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 10.05.2007
Abizol G de la Tytan,  sika blackseal bt

#21
Scurthea211

Scurthea211

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,163
  • Înscris: 11.05.2018
Daca nu merge cu inaltator, cred ca o varianta este hidroizolatia de la ceresit: CL51. Se aplica cu trafaletul sau pensula in mai multe straturi si devine impermeabila
.
https://www.dedeman....p=0&osa=1&upf=1

#22
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Va multumesc pentru sfaturi.
Cand am vazut care e problema, efectiv ma blocasem, nu ma asteptam.
Dupa deschiderea subiectului si citirea raspunsurilor primite, pot spune ca am depasit starea. Am mai cautat si eu informatii, mi-am format o parere.
In momentul de fata am de gand sa fac urmatoarele:
1- curat, slefuiesc portiunea de sapa/gresie dintre marginea sifonului si suprafata superioara a gresiei. E necesar, decupajul in gresie nu se suprapune pe inaltime peste marginile sifonului (se vede in fotografia nr 3).
2-incerc din  nou sa masor cat mai exact diametrul interior al sifonului. Am gasit in dedeman solutia ieftina de inaltator,  totul e sa fie compatibil.
https://www.dedeman....seala/p/2006181
Daca e comptibil, il introduc in sifonul meu si cumpar ceva din produsele recomandate mai sus pentru izolare sa chituiesc intre inaltator (care are o-ring, presupun ca izoleaza bine) si peretele din sapa. Am de gand sa depasesc marginea gresiei pe inaltime 1 cm, in functie de cat imi va permite montarea.
3-Daca reusesc sa trec cu bine de pct 1 si 2, voi pune un capac pe sifon. Tot impotriva mirosului.

O fi bine asa?

#23
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 12.06.2017
revin cu problema mea , am gasit pe olx pe unii care vand aceste sifoane industriale din pacate doar dimensiuni mari , este fix ce am nevoie ptr ca nu vreau sa ma inalt de la sapa absolut deloc cu mai mult de 4mm , si apoi sa intre in gaura cu diametru 100mm in pardoseala . Atasez poze, este cineva capabil sa imi faca unu la comanda , or ati mai vazut asa ceva ?? cum naiba nu se gaseste pe piata

https://www.olx.ro/d...ra-IDgaPpm.html

Attached Files

  • Attached File  open.jpg   70.17K   13 downloads
  • Attached File  side.jpg   71.44K   11 downloads
  • Attached File  top.jpg   67.17K   7 downloads

Edited by snach, 27 June 2022 - 14:31.


#24
snach

snach

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 12.06.2017
imi cer scuze ... am scris pe alt topic asemanator se poate sterge comentu meu in acest topic

Edited by snach, 27 June 2022 - 16:42.


#25
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Am reusit ieri sa fac ce scrisesem in mesajul #22.
Am intarziat atat deoarece montasem de vreo 2 saptamani inaltatorul de sifon (https://www.dedeman....seala/p/2006181) fara sa chituiesc/cimentez, am vrut sa observ daca metoda e buna, daca se mai plange cineva de la etajele inferioare. Deoarece nu a aparut nicio reactie, am finalizat.
Am gasit in romstal un o-ring compatibil, am pus 2 o-ringuri (unul venit cu inaltatorul plus cel cumparat separat). Ca sa nu am probleme cu deplasarea o-ringurilor la introducerea inaltatoruli, le-am uns cu niste alifie hidratanta pentru ingrijirea pieliiPosted Image .
Asa arata acum, voi pune si gratarul de inox dupa ce mai curat putin. Attached File  WhatsApp Image 2022-07-16 at 07.26.35.jpeg   141.83K   10 downloads

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate