Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Viata grea de bugetar la conducerea CNCIR

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#37
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View PostEMPP, on 23 iunie 2022 - 11:28, said:

în acest caz sponsorizăm noi.altfel nici nu m-aș uita la pupăză că nici nu-i faină măcar
Tu, și eu, și alții doar o sponsorizăm involuntar, de uitat se uită "cine trebuie"! :lol:

Edited by garett, 23 June 2022 - 11:55.


#38
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,854
  • Înscris: 30.11.2021

View PostDany_Darke, on 23 iunie 2022 - 09:06, said:

mie nu mi se pare sa arate bine, dar fiecare cu gusturile sale, insa ti se pare ca este de ajuns aspectul pt a ajunge la o asemenea functie pe banii tuturor? mie nu, iar o astfel de mentalitate face ca ei sa stea cat mai comod acolo, pt ca unii ii sustin cu apaluze

discutia nu e despre un sponsor anume, ci despre cum ajunge orice parasuta intr-o functie de care nu are habar si cum eludeaza legile tarii si traieste efectiv o viata de lux pe banii publici, ai tuturor

o epurare in masa a acestor capusi si clanuri mafiote pana la urma, este imperativa

dupa cum scria cineva mai sus, mai sunt inca vreo cateva mii de asemenea capusi in functii inalte, problema este, cum ii dam jos, ce putem face pt a scapa de acoasta gloata de lipitori?

am schimbat titlul, ca sa nu se mai lamenteze ara

ori flat sa fie jignit
Mie imi pare ca arata ok, daca ma uit pe google a aratat si mai bine. Si stiu director care a divoratat de nevasta pentru o subalterna urata, cine sunt eu sa discut gusturile cuiva.
[ https://live.staticflickr.com/3491/3229562636_b8367eaa5e.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Tu iti dai seama daca scriam eu mesajul tau, oricine altcineva, chiar si un moderator masculin, discutia este ca tu poti zice lucrurile astea ca esti femeie.
Eu nu pot zice despre o angajata la conducerea CNCIR ca este parasuta ca mi-ar da femeile de pe forum la rapoarte pentru misoginism de m-ar satura.

Eu vreau sa zic altceva, stiu si eu parasute, pot sa zic "curvulite" fara sa se supare careva pe mine? Care ele nu stau din job.
Veneam din oras si de la regie locala iesea o tipa cu bmw de 80 de mii de euro. Stiu bine cat sunt lefurile acolo, aia nu este masina cumparata din leafa si tipa nu are acces la sumele respective, ceva sa o banuiesti de coruptie.
In cazul femeilor, ca am avut si eu destule coelge cat sa stiu despre ce vorbesc, in cazul femeilor este o ambitie, o rautate, o concurenta, nu conteaza ca ele conduc o masina care consuma 1500 de lei pe luna benzina si ele castiga 2500-3000 lei, conteaza impresia.
Ca au sponsori, directori, gagici, ca nu mai este moda cu 1 gagic, este moda cu 1 sot si prieteni.

Si nu ca ma lamentez eu, este ca ai folosit un titlu tendentios. Nu toti bugetari sunt rai si cand faci subiecte de genul asta iti pare rau ca nu esti spagar, iti pare rau ca tu iti faci treaba bine si din cauza unei tipe care este nepoata unui baron sau ce scrie prin stirea aia si a tot fost pusa prin joburi de conducere.

Incerc sa zic ca barbati isi baga soti nevestele, amantele, gagicile, pe la stat, sa aiba activitate, ca de trait din 3000 de lei? Buhahaa! Pentru cine a avut o asemenea tipa pe post de gagica, o tipa ca asta cheltuieste 1000-2000 de euro lunar pe coafura, pedichiura, masaj, vacante, iesit in oras cu prietenele.

Cand zic o asemenea tipa nu ma refer la tipa din subiect, ma refer la tipa generica bagata de sot sa aiba si ea un job, sa-i mearga cartea de munca.

Edited by MindArchitect, 23 June 2022 - 12:09.


#39
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,424
  • Înscris: 10.08.2005

View PostBogotta, on 23 iunie 2022 - 09:21, said:

O fi maritata ?? As fi interesat
Crezi ca ii pasa de formalitati cat timp are fotoliu ?

#40
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 18.12.2019
echivalent Nuti

#41
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014

View Postgarett, on 23 iunie 2022 - 11:55, said:

Tu, și eu, și alții doar o sponsorizăm involuntar, de uitat se uită "cine trebuie"! Posted Image

asta e ca in bancul acesta:

- sefu, ce masina smechera ti-ai luat, cum ai reusit? ca eu cu salariul meu ...
- pai mai gheorghe, cu multa munca am strans banii, dar daca vei lucra mai mult ... la anul o sa-mi iau una si mai smechera

#42
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 06.01.2005
Asta-i viitorul, curvele politicii romanesti (comunistii, securistii, de dinainte, transformati in psd isti - in general, dar nu la modul absolut - dupa 89) au facut pui, la propriu.
Si cum aschia nu sare departe de trunchi, iar pisica soareci mananca curvele nasc ..........ce?

Problema e ca noua, ca natie, ne place sa fim calariti de curve - incepand de la cea mai mare - iliescu pana la dragnea, ciolacul si tot neamul de mictionari cu bolta pe plebe!
Acu se schimba generatiile si prin efortul si dedicatia curvelor vechi conjugate cu acceptarea vinovata a maselor a venit randul ca puii de curve sa calareasca copiii plebei?
Exceptie fac copiii celor care vad singura speranta ptr urmasii lor in "pleaca, mama, unde vezi cu ochii ca aici nu se mai poate!"

#43
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,854
  • Înscris: 30.11.2021

View Postcarolinaherera, on 23 iunie 2022 - 13:42, said:

echivalent Nuti
Si la Nuti Udrea este discutia ca cat timp se ocupa barbatul de afaceri, mergea treaba bine, cum a incercat sa faca si ea o combinatie cum i-a bagat pe toti in puscarie.

#44
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,242
  • Înscris: 31.08.2006

View Postgelublabla, on 23 iunie 2022 - 14:26, said:

Asta-i viitorul, curvele politicii romanesti (comunistii, securistii, de dinainte, transformati in psd isti - in general, dar nu la modul absolut - dupa 89) au facut pui, la propriu.


                   Nu numai PSD-ul l-au penetrat leprele, ci si celelalte haznale numite impropriu "partide". Daca poporul tace si nu ia atitudine, de ce n-ar face si ei cu jet pe popor ? Si uite ca fac, si asta, de 31 de ani, si vor mai face inca zeci de ani de acum incolo. Poporul tace si sta la cozi de sute de oameni la promotii, cum am vazut azi dimineata la tv, ca sa ia chestii la ieftineala ca viata e grea, din ce in ce mai grea, iar asa-zisii politicieni isi freaca burtanele si isi vad in continuare de traiul lor pe vatrai, nederanjati de nimeni. La vita e bella pentru bastanii politici.

#45
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Mai cu spor colegilor că trebuie să ii intre lu doamna banii pe concediu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate