Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Banda cu leduri pentru scafa

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
Am o scafa la 20 cm de tavan care înconjoară camera, aprox 14-15 m lungime. Aș dori sa pun banda cu leduri  colorate care sa lumineze tavanul, sa aibă diferite jocuri de culori si acționare prin telecomanda. Am nevoie de câteva sfaturi avizate din partea celor care au avut experienta cu acest tip de iluminat. Cam ce sa aleg?

Exista firme consacrate, mărci de care trebuie sa ma feresc? Care sunt componenentele unui asemenea sistem? Este dificil daca doresc sa-l montez singur? Ce caracteristici tehnice trebuie sa urmăresc pentru un sistem fiabil? Câteva sfaturi utile pentru un montaj sigur si fără bătăi de cap? Orice sfat e binevenit!

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,224
  • Înscris: 13.03.2017
Mergi la DEDEMAN ca au aia tot ce ai nevoie

De preferat sa alegi una cu intensitatea luminii reglabila + telecomanda
Sunt role cu benzi de 5 m deci ai avea nevoie de vreo 3 + controller + alimentator
Se "leaga" intre ele banal de simplu - cu conectori
Doar sa fii complet imbecil sa nu-ti dai seama cum se face - cred ca nu este cazul Posted Image

Nu conteaza firma
Toate sunt facute in China Posted Image

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
Vezi și pe aici:

https://forum.softpe...b-i-dual-white/

#4
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
Benzile se conectează separat la controler? Sau pot sa conectez benzile intre ele si la capăt atașez controlerul? Telecomanda wireless sau IR? E necesar acel profil de aluminiu sau se pune doar la mobila?

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
Avem așa:
-instalații care nu se pot prelungi;
-instalații care se pot prelungi, segment după segment, cît recomandă producătorul;
-ir de departe, dar nu multe instalații au;
-profilul se pune pentru zonele unde se vede și trebuie să fie estetic, dar, la benzile ,,puternice " ajută și la răcire.

#6
entry

entry

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 19.11.2015
Se pare ca e un pic mai complicat decât credeam. Am văzut ca unele benzi se leagă in paralel la controler, deci trebuie sa mai duc un cablu la banda mai îndepărtata. O sa fac o vizita in Dedeman sau Hornbach sa vad ce modele au. Mersi pentru răspunsuri.

#7
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
Mergi în ambele magazine, au game absolut diferite, mărești șansele să găsești ce dorești.
Eu am fost la ambele, dar nu aveau pe stoc ce doream, am luat de pe net.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate