Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Cafeneaua Vodafone România: Discuții la liber...

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
15121 replies to this topic

#14167
mircica_t

mircica_t

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 26.09.2021

View PostCosmin342, on 10 ianuarie 2023 - 15:28, said:

L-au angajat pe ala de la Telekom de era CEO dupa 2016
Glumești... Te referi la Ovidiu G.?

#14168
aquila

aquila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 29.07.2005

View PostAlexFCSB4, on 10 ianuarie 2023 - 12:50, said:

“Conținutul grilei de programe a fost construit cu scopul de a oferi mai multe alternative în funcție de preferințele fiecărui client și se bazează pe rezultatul studiilor efectuate anual, motiv pentru care se fac modificări constant, respectiv se elimină și se adaugă canale. Aceste canale au fost eliminate din pachetele TV. Acestea pot fi achiziționate separat:

FilmBox Pack: FilmBox, FilmBox Premium, FilmBox Stars, Dizi (exTDC) -> 1,5 Eur (TVA Inclus)
FilmBox Super Pack: FilmBox, FilmBox Stars, FilmBox Family, FilmBox Premium, FilmBox Extra HD, FilmBox Arthouse, Dizi (TDC), FightBox -> 2,5 Eur (TVA Inclus)”

Răspunsul primit de cineva pe WhatsApp, de la Vodafone, privind canalele FilmBox.

[ https://i.ibb.co/j6X0KZG/Screenshot-2023-01-10-165749.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://www.vodafone...ne/extraoptiuni

Edited by aquila, 10 January 2023 - 17:00.


#14169
bumbu_87

bumbu_87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 27.09.2012
Au scos o gasca de canale hotii astia... falimentul ii pastePosted Image

#14170
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Vad ca inca mai functioneaza filmbox-urile pe Vtv....dar asa a fost si data trecuta cand au scos Fightbox...pe Vtv a mai mers o zi....sunt niste bulangii...merita sesizare la ANPC...Nu ai cum, pur si simplu sa iei 8 canale si sa le pui in pachet...in ritmul asta vor face pachețele toata grila....

#14171
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017
7 canale + cele 2 eliminate complet (MV si Myzen).

Eu am depus cerere de reziliere. Probabil imi vor cere 1 E pe serviciu si continuam din inertie inca un an...

Ce au facut e bataie de joc.

Edited by ronuquet, 10 January 2023 - 17:50.


#14172
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Ai dreptate...7 canale...pusesem si Arthouse...

#14173
overmont

overmont

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 04.02.2007
Parca ti-e dor de UPC...japca pe fata fara a conta clientul.
Eu ieri imi faceam probleme ca nu receptionez Arthouse si discut cu Tobi, apoi cu-n operator de situatia asta. Imi spun ca voi fi contactat la telefon de un reprezentant. Vin de la serviciu, butonez, constat ca nu mai prind nimic Filmbox.
Am mers intr-un magazin si-mi zice operatorul...pai de azi sunt 2 pachete de 1,5  si 2,5 euro. II zic ca eu aveam acel pachet...neee, s-a sters unilateral pachetul din portofoliul meu! In halul asta a ajuns ditamai firma Vodafone? Cred ca rad cei ce sunt la Orange de numa.
Mai zice nenea...dar s-au scos si alte 2 canale HD  -MyZen si Motorvision...bravo mai vodafoane!

#14174
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
În loc sa facă ceva cu internetul, pe care l-au luat din start, de la upc într-o forma depășită tehnologic, ei strica și serviciul tv.
E efectul spirala... cu cât se duc mai jos, cu atât doar în jos se mai poate merge.

#14175
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.09.2006

View PostAlexFCSB4, on 10 ianuarie 2023 - 12:50, said:

“Conținutul grilei de programe a fost construit cu scopul de a oferi mai multe alternative în funcție de preferințele fiecărui client și se bazează pe rezultatul studiilor efectuate anual, motiv pentru care se fac modificări constant, respectiv se elimină și se adaugă canale. Aceste canale au fost eliminate din pachetele TV. Acestea pot fi achiziționate separat:

FilmBox Pack: FilmBox, FilmBox Premium, FilmBox Stars, Dizi (exTDC) -> 1,5 Eur (TVA Inclus)
FilmBox Super Pack: FilmBox, FilmBox Stars, FilmBox Family, FilmBox Premium, FilmBox Extra HD, FilmBox Arthouse, Dizi (TDC), FightBox -> 2,5 Eur (TVA Inclus)”

Răspunsul primit de cineva pe WhatsApp, de la Vodafone, privind canalele FilmBox.

Astia dau răspunsuri elevate și cred  ca lumea mai pune botul la vrăjelile lor.

View Postgeanny06, on 10 ianuarie 2023 - 17:45, said:

Vad ca inca mai functioneaza filmbox-urile pe Vtv....dar asa a fost si data trecuta cand au scos Fightbox...pe Vtv a mai mers o zi....sunt niste bulangii...merita sesizare la ANPC...Nu ai cum, pur si simplu sa iei 8 canale si sa le pui in pachet...in ritmul asta vor face pachețele toata grila....

Asa cum au făcut la mobil, vor face și la fix, prețuri mari și calitate mai deloc, astia ne cred prosti sa dam bani in plus pe ceva ce înainte era mai ieftin? Mai bine plec la concurenta decât sa le dau lor sadisfactie.

View Posthansoloro2, on 10 ianuarie 2023 - 12:04, said:

Le au ascuns, intra in setari la canale vizibile
Nu au ascuns nimic, astăzi am sunat la relații clienți și au spus ca s-au scos din grila deoarece nu se uita nimeni la ele și erau in plus. Au reorganizat grila conform studiilor făcute de companie in vederea îmbunătățirii serviciilor oferite. Astia chiar ne cred prosti. O firma cu  o aroganta și tupeu atat de mare nu am văzut pana acum. Sunt puși numai pe japca, vor sa mărească prețurile forțat, sa plătim mai mulți bani pentru servicii mai proaste. Falimentul este aproape băieți. Noroc ca exista concurenta ca altfel eram maincati. Depun cerere de reziliere și bye bye.

#14176
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017
Ok, imbunatatire, ce mi ai bagat in loc de Filmboxuri, myzen si motorvision???

Puteau sa bage macar Cinemaraton! Macar!

#14177
overmont

overmont

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 04.02.2007
Daca tot au facut-o pe-a zmeii macar trebuiau sa arate ca ofera in pachetul de 2,5 euro si DocuBox HD, Fashion Box HD, Fast&Fun Box HD, G HD. Daca tot au scos alte 2 HD-uri...
Adica scot din grila toate FilmBoxurile si pentru Arthouse introdus in pachet te frig pe 2 euro jumate la pachet. Parsivenie fara minte!

#14178
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017
Pai 2 euro e Filmbox+ online si ai tot ce ai enumerat acolo :))))

Hoti cu acte! Vodafone!

#14179
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,682
  • Înscris: 21.08.2008
Pe mine nu ma afecteaza, oricum nu aveam salvate porcariile alea.

#14180
overmont

overmont

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 04.02.2007

View Postronuquet, on 10 ianuarie 2023 - 20:16, said:

Pai 2 euro e Filmbox+ online si ai tot ce ai enumerat acolo Posted Image)))Hoti cu acte! Vodafone!

Exact!
"Pretul abonamentului Filmbox+ este 10 lei pe luna iar prin acest abonament avem acces la posturile de televiziune detinute de SPI International, la filme si seriale. Acestea sunt posturile TV pe care le putem urmari live pe aceasta platforma: Filmbox, Filmbox Premium HD, Filmbox Extra HD, Filmbox Family, Docubox HD, Filmbox Stars, FightBox HD, FashionBox HD, Fast & Fun Box HD, 360 Tune Box si Filmbox Arthouse HD. De asemenea, pe Filmbox+ vom putea viziona filme si seriale, printre care mentionam... "

#14181
oddy

oddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.09.2006

View Postronuquet, on 04 ianuarie 2023 - 13:17, said:

Problema e ca nu ai unde sa te duci avand in vedere grila!!! Ce operator iti ofera ce au astia in grila??? Unde gasesti Paprika HD sau Comedy Central HD? La ce operator am si ID si MTV 80s???

E de rahat situatia din Romania cand vine vorba de canale TV...

Daca incep sa scoata astea de ma intereseaza discutam altfel, dar momentan sunt singurii cu arhiva pe canalele Discovery, singurii cu pachet aproape full Discovery si Nat Geo, si asa mai departe.

Astia sunt cei mai avansati din Romania din pacate, iar BBCurile, HGTV, Digi 24 HD, le am rezolvat cu contract la Digi, dar nu am arhiva pe BBC Earth si HGTV... asa ca astept sa intre la Vodafone... candva!

Asta cu arhiva se rezolva ușor, eu am HDD și înregistrez cam tot ce ma interesează pe CI plus, am 3 tv cu HDD, am emisiuni și de 5 ani de zile

#14182
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,218
  • Înscris: 22.02.2017

View Postdanghetau, on 10 ianuarie 2023 - 20:18, said:

Pe mine nu ma afecteaza, oricum nu aveam salvate porcariile alea.

Faza e ca ieri nu te au afectat Fightbox, Myzen si motorvision, azi nu te afecteaza Filmboxurile, dar maine te pot afecta Discoveryurile, MTVurile sau canalele nemtesti.

#14183
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,322
  • Înscris: 01.12.2001

View PostAlexFCSB4, on 10 ianuarie 2023 - 12:50, said:

FilmBox Super Pack: FilmBox, FilmBox Stars, FilmBox Family, FilmBox Premium, FilmBox Extra HD, FilmBox Arthouse, Dizi (TDC), FightBox -> 2,5 Eur (TVA Inclus)”.
Acum chiar îmi pare rău că niciodată nu am dat macar pe unul din aceste canale să urmăresc macar 10 secunde.
Nu știu de ce.


#14184
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Astia merita sesizare nu numai la ANPC, cat si plangere penala pt inselaciune...Cum naiba sa ai in acelasi timp un canal, ma refer la Fight Box, in 2 optiuni? In momentul de fata Fight Box se afla atat in Sport cat si in FilmBox Super Pack...iar acum nu mai.poate fi vazut nici de cei cu Sport, care, unii, platesc 2 euro pt pachet...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate