Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Cineva imi foloseste adresa email pentru Revolut.

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020

View PostLeo2006, on 21 iunie 2022 - 05:08, said:

Toate adresele de gmail de forma, [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], ajung la toti destinatarii. Cu siguranta ca a ajuns si la el si la tine confirmarea transferului.
Toate formele alea mentionate de tine apartin unui singur cont, nu poti crea inca un cont daca exista oricare din acele forme pe un cont deja.
Adica, e UN destinatar.
Nu mai dezinforma.
Si daca am vazut eu bine, el are yahoo, care nu prea are treaba cu gmail-ul.

Edited by Znevna, 21 June 2022 - 05:36.


#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLeo2006, on 21 iunie 2022 - 05:08, said:

Toate adresele de gmail de forma, [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], ajung la toti destinatarii. Cu siguranta ca a ajuns si la el si la tine confirmarea transferului.


Nu este asa. Ar fi o bresa catastrofala. Pai imagineaza-ti, tu ai sa zicem adresa de mail [email protected]  Pai imi creez si eu rapid adresa [email protected] si astfel astept sa primesc si eu orice mail il primesti tu. Ar fi o catastrofa.

Daca tu ai avea [email protected], eu nu as mai putea crea nicio adresa identica cu a ta inserand vreun punct printre.

#21
sas1975

sas1975

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 21.10.2013

View PostMembruAnonim, on 21 iunie 2022 - 06:13, said:

Nu este asa. Ar fi o bresa catastrofala. Pai imagineaza-ti, tu ai sa zicem adresa de mail [email protected]  Pai imi creez si eu rapid adresa [email protected] si astfel astept sa primesc si eu orice mail il primesti tu. Ar fi o catastrofa.

Daca tu ai avea [email protected], eu nu as mai putea crea nicio adresa identica cu a ta inserand vreun punct printre.
Eu am parte de bresa asta si pe yahoo.
Si nu sunt singurul.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ou9l-Q5Oc_M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,485
  • Înscris: 30.08.2006

View PostZnevna, on 21 iunie 2022 - 05:29, said:

Toate formele alea mentionate de tine apartin unui singur cont, nu poti crea inca un cont daca exista oricare din acele forme pe un cont deja.
Adica, e UN destinatar.
Nu mai dezinforma.
Si daca am vazut eu bine, el are yahoo, care nu prea are treaba cu gmail-ul.

Treaba e reala,  a confirmat si jurnalistul  Dan Cadar pe vlogul sau si pot s-o dovedesc si eu. Adresa mea de mail are un punct. Stiu ce comenzi face pe net si voucerele de concediu pe care le achizitioneaza. Gmail nu a recunoscut niciodata aceasta eroare. In acest moment nu se mai pot face adrese de mail diferite. Tipul e din America de Sud ceva Ecuador sau Columbia, deci nu se aplica GDPR-ul european. Am bagat totul la spam si le-am ignorat. A inceput sa-si foloseasca mai rar aceasta adresa de mail probabil din cauza spamului venit catre adresa mea.
Daca are adresa de yahoo atunci e sigur scam.
Acum vad ca apare si la Yahoo mail.

Attached File  Screenshot_2.png   77.62K   52 downloads

Edited by Leo2006, 21 June 2022 - 07:19.


#23
gvingi76

gvingi76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 19.03.2007

View Postsas1975, on 21 iunie 2022 - 06:52, said:

Eu am parte de bresa asta si pe yahoo.
Si nu sunt singurul.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ou9l-Q5Oc_M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Yahooo face diferenta intre "nume.prenume" si "numeprenume" si se pot crea astfel de conturi conturi separate.
GMail nu tine cont de punct. "nume.prenume" si "numeprenume" sunt acelasi lucru pentru ei. Daca exista creat contul "numeprenume" nu se mai poate crea contul "nume.prenume", iti va da eroare , iti va zice ca exista deja acel cont creat.

#24
pesticidul

pesticidul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 15.06.2022
https://support.goog...r/7436150?hl=en

#25
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,266
  • Înscris: 21.03.2020
google nu tine cont de puncte in adresa de mail...

#26
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,087
  • Înscris: 06.01.2005
Asa o fi, dar si eu si nevastamea avem adresele de email la google pe formatul [email protected], adrese create demult - cred ca undeva cand s-a lansat serviciul pe baza de invitatii.
Si ghici ce? Amandoi primim emailuri care nu ar trebui sa le primim dar trimise la adrese cu formatul [email protected] (evident aceleasi nume si prenume ca ale noastre).
Nu foarte multe dar primim, eu de la diversi asiguratori ptr un Duster - pe care evident nu l am, iar nevasta mea tot ceva legat de servicii nush de care.

Edited by gelublabla, 21 June 2022 - 10:24.


#27
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
@gelublabla Ia fa un experiment si incearca sa te loghezi pe gmail fara sa pui punctul, cu parola ta, sa vezi ca te duce pe adresa ta cu punct.

#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postgelublabla, on 21 iunie 2022 - 10:23, said:


Nu ai dreptate. Daca este cum spui tu, ar trebui sa ii primesti intreaga corespondenta pe care o primeste ala, nu doar un mail generic. Cel mai probabil aia cu asigurarea fac spam, adica trimit mail in calupuri, ionpopescu si derivatele, cu cifre, cu puncte, diminutive etc.

edit: ar trebui sa primesti facturi, mailuri de la prieteni, de la banci, extrase de cont, de la locul de munca etc toate fiind adresate respectivului

Edited by MembruAnonim, 21 June 2022 - 10:44.


#29
gvingi76

gvingi76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 19.03.2007

View PostMembruAnonim, on 21 iunie 2022 - 10:39, said:

Nu ai dreptate. Daca este cum spui tu, ar trebui sa ii primesti intreaga corespondenta pe care o primeste ala, nu doar un mail generic. Cel mai probabil aia cu asigurarea fac spam, adica trimit mail in calupuri, ionpopescu si derivatele, cu cifre, cu puncte, diminutive etc.

edit: ar trebui sa primesti facturi, mailuri de la prieteni, de la banci, extrase de cont, de la locul de munca etc toate fiind adresate respectivului
Sau pur si simplu cineva a completat gresit mailul undeva intr-un formular. O fi avut cu yahoo dar a trecut cu gmail... sau avea si cu cifre si a uitat sa mai treaca si cifrele....

#30
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Gmail ignoră punctul în adresa de email, e ca și cum n-ar fi acolo, are doar valoare estetică, deci poți să-l pui oriunde în nume și tot aia e, un singur cont.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate