Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Programe monitorizare de la distanta - Android

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Dorky

Dorky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 29.11.2009
Fata mea de 16 ani manifesta comportamente anormale de la o vreme, e varsta, dar totusi semnalele de alarma nu sunt putine si nici minore.

Asadar nu am gasit alta solutie pentru a afla motivele din spatele acestor comportamente alta decat sa incerc sa ii instalez un program de tracking in telefonul cu android.

In plus e suspicioasa si foarte greu as putea avea acces la telefonul ei, practic am reusit o singura data atunci cand am instalat aplicata umobix la care am renuntat si am dezinstalat-o imediat ce am terminat sa o pun pentru simplul fapt ca dupa ce mi-a luat zeci de minute sa o instalez si sa fac setarile specifice in telefon OS-ul Miui nu m-a lasat sa ii ascund iconita aplicatiei, acest program neavand functia auto hide pentru iconita.

In urma discutiile pe care le purtam a devenit si mai suspicioasa asa ca am cautat solutii sa instalez o astfel de aplicatie fara a avea nevoie de acces fizic la telefon.

Ma indoiesc ca exista posibilitatea asta insa am dat de acest link care promite instalarea Over the air si vreau sa intreb daca este fals asa cum cred sau chiar exista posibilitatea de a instala astfel de programe si fara a avea acces fizic la telefon.

https://autoforward....IhoCUC0QAvD_BwE

Multumesc

Edited by Dorky, 20 June 2022 - 17:05.


#2
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019
Programul din link nu face (doar) tracking - monitorizarea GPS a poziției. E de spionaj/interceptare a comunicațiilor. Instalarea pe un telefon (cu atât mai mult fără știrea utilizatorului) a așa ceva e ilegală în patria noastră (dacă nu e făcută de organe și pe baza unui mandat). Erau unii care vindeau d-astea, dar s-a terminat prost pentru o parte dintre ei. Ce înseamnă "comportamente anormale" la 16 ani? Discutați cu ea, apoi - eventual - la psiholog. Să nu fie anormalitatea în partea cealaltă.
Ontopic: Softurile nu pot fi instalate remote (în nici un caz cu resursele unui amator). Este nevoie de acces fizic la terminal sau ca posesoarea să deschidă un fișier/link "otrăvit".

Edited by __Dan__, 20 June 2022 - 17:43.


#3
Dorky

Dorky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 29.11.2009
Am cautat doar sa vad ce anturaj are si ce se intampla de s-a schimbat radical intr-un timp atat de scurt pentru ca e foarte secretoasa si inchisa in ea asta pana explodeaza la initiarea oricarei forme de dialog in aceasta privinta. N-as vrea sa transformam topicul asta intr-unul despre adolescente si problemele specifice multora dintre ele.

Eu credeam ca e ilegal cand iti "spionezi" angajati, parteneri, colegi nu si de la propriul copil aflat intr-o situatie emotionala precara. Este la o varsta vulnerabila si se pot intampla multe, cine stie ce insi pusi pe cine stie ce metode de facut bani multi si rapid ar putea sa aiba legaturi cu ea si asa mai departe.
Numai cine n-a fost tata de fata nu poate intelege.

Edited by Dorky, 20 June 2022 - 17:50.


#4
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.10.2005
Cred ca pana la 18 ani e totusi voie

#5
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019
Am preluat de pe un site care vinde și face reclamă la astfel de programe https://www.theonesp...ale-parentale/:
"Este nevoie de acordul persoanei vizate pentru a seta controlul parental și pentru a monitoriza dispozitivele comerciale."
"Software-ul de monitorizare este legal și necesită acordul persoanei vizate."
Softurile sunt legale (de control parental Posted Image); utilizarea lor fără consimțământul țintei nu Posted Image   . Dacă iese cu scandal, în fața legii sunteți infractor. Citiți art. 361 din noul Cod Penal - Interceptarea ilegală a unei transmisii de date informatice - https://lege5.ro/Gra...p=gqytsojvha4di

Edited by __Dan__, 21 June 2022 - 14:01.


#6
anndrei86

anndrei86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 16.04.2008
Solutia ta cu urmarirea telefonului este foarte gresita si nu va duce la nimic bun.
Sa presupunem ca reusesti sa ii instalezi un program de urmarire pe telefon si ea nu isi da seama la inceput:
   - ulterior observi ca vorbeste cu cineva cu care nu ar trebui;
   - sau ca ii povesteste unei prietene o situatie care tie nu iti convine.

Ce faci in cazul acesta? Probabil ca o sa discuti cu ea si o sai spui ce ai aflat.
Iar rezultatul va fi ca ea va deveni foarte paranoia si se va ascunde de tine si mai mult.


Cel mai bine este sa incerci sa discuti cu ea si sa afli daca intr-adevar are o problema sau este pur si simplu un comportament de adolescenta care vrea sa vorbeasca cu baieti fara sa stie tatal toate detaliile.
In cel mai rau caz, daca ai banuiala ca face ceva ilegal, ii poti confisca telefonul si poti sa ii interzici sa mai iasa la intalniri atunci cand nu stii sigur care sunt persoanele cu care se vede.
Dar toate aceste trebuie sa fie insotite de discutii in care sa ii arati ca esti alaturi de ea si ca ii vrei doar binele.

Si neaparat sa nu incepi cu lucruri absurde, cum ar fi sa nu iasa cu un baiat la film sau la un suc.
Poti chiar sa ii dai voie sa aduca pe cineva acasa, astfel va fi mai simplu sa te asiguri ca nu se intampla nimic "dubios" intre ei.

Edited by anndrei86, 21 June 2022 - 17:13.


#7
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Ceea ce vrei sa faci se numeste "acces neautorizat la un sistem informatic" iar unii au facut puscarie pentru asta.
Solutia legala in cazul tau e angajarea unor detectivi particulari.

#8
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019

View Postvalirex, on 21 iunie 2022 - 22:06, said:

Solutia legala in cazul tau e angajarea unor detectivi particulari.
Care să se țină după... fundul ei. E o soluție, dar al dracului de scumpă. Veți afla doar ce pot vedea și ei + identificarea cunoscuților (cu pedigriu cu tot). Acces în telefon/mail n-au.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate