Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cele mai aglomerate linii STB din Bucuresti in 2022

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Sunt curios, stiu ca acum cativa ani cand mergeam cu STB-ul (pe atunci RATB), erau anumite linii intr-atat de aglomerate incat fie de abia aveai loc sa te urci, fie erai super inghesuit Posted Image

Tot aud prin presa ca s-au suplimentat autobuzele si tramvaiele... mai sunt deci aglomerate si acum?

Inainte stiu ca 41, 123, 335 si 300 erau aproape sigur aglomerate in orele diminetii sau dupa-amiaza pe la 5-6.


Acum cum este? Care mai sunt liniile aglomerate si in ce directii?

#2
eagle_xl

eagle_xl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,239
  • Înscris: 10.01.2019

View Postallah2, on 19 iunie 2022 - 20:43, said:

Acum cum este?

Cam asa...

Attached Files



#3
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
In general, la primele ore ale diminetii si la orele de varf, dupa-amiaza, e cel mai aglomerat. Eu circul cu 32 si cu 41 cel mai des. Astea, in general, sunt aglomerate, indiferent de ora. Desi vin repede tramvaiele.

32-ul e mereu plin deoarece duce direct spre centru, iar 41 are traseu lung.

Pe 139 a fost mereu omor (vorba parintilor mei).

#4
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 29.04.2006
178, rupere.

#5
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,297
  • Înscris: 11.08.2019
Încă e omor pe 139 la orele de vârf. Dacă vrei să te sui de la Piața Rahova spre Zețarilor, de multe ori sunt șanse să nu reușești.

#6
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,495
  • Înscris: 18.10.2011

View PostPuferiu_, on 19 iunie 2022 - 21:26, said:

In general, la primele ore ale diminetii si la orele de varf, dupa-amiaza, e cel mai aglomerat. Eu circul cu 32 si cu 41 cel mai des. Astea, in general, sunt aglomerate, indiferent de ora. Desi vin repede tramvaiele.

32-ul e mereu plin deoarece duce direct spre centru, iar 41 are traseu lung.

Pe 139 a fost mereu omor (vorba parintilor mei).
41 cum mai e? Am mai circulat acum ceva ani cate ceva cu el, si parca nu mai era ca in primii ani (ca inainte de criza, de 2010). Mi s-a parut mie, sau asa e(ra)?

Edited by aaaa4567, 20 June 2022 - 01:45.


#7
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,502
  • Înscris: 13.06.2004
Tramvaie: 41 cred că încă are destui călători. Mai adaug în afară de liniile menţionate anterior şi 1, 21 la linii cu destui călători.
Troleibuze... probabil linia 69.
Autobuze: probabil şi liniile car merg în Nord - Băneasa: 131, 335 (care nu e solicitată doar în zona Băneasa). Sper Nord, dar nu Băneasa e şi 331. Ar mai fi 102.

#8
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014

View Post-TINO-, on 19 iunie 2022 - 21:51, said:

Încă e omor pe 139 la orele de vârf. Dacă vrei să te sui de la Piața Rahova spre Zețarilor, de multe ori sunt șanse să nu reușești.
Eu nu inteleg une mama naibii tot umbla atata puhoi de lume frate, hai ca dimineata inteleg, ca pleaca lumea la munca, la scoala, dar la pranz? E atata aglomeratie si agitatie mereu, tot parcursul zilei, si nu ma refer numai la Bucuresti, ci la orasele mari, in general. Unul care intra la munca dimineata la 8 si munceste 10-12 ore/zi, n-are timp sa se foiasca in miezul zilei, sa umble de nebun prin aglomeratie si autobuze.

#9
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006

View Postallah2, on 19 iunie 2022 - 20:43, said:

Sunt curios, stiu ca acum cativa ani cand mergeam cu STB-ul (pe atunci RATB), erau anumite linii intr-atat de aglomerate incat fie de abia aveai loc sa te urci, fie erai super inghesuit Posted Image

Tot aud prin presa ca s-au suplimentat autobuzele si tramvaiele... mai sunt deci aglomerate si acum?....

toate liniile sunt mult mai libere decat erau inainte de pandemie. foarte multi au descoperit ca pot lucra foarte bine si de acasa.
legat de suplimentari...probabil ti-au scapat anunturile cu reducerea numarului de mijloace de transport din timpul pandemiei :). au fost perioade in care circulau foarte putini oameni si au scos o gramada de autobuze si tramvaie de pe traseu, iar acum le baga la loc (si se lauda cu "suplimentare", ca suna mai bine decat sa spui "revenim la valorile de dinainte").

#10
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,017
  • Înscris: 23.09.2005

View Postallah2, on 19 iunie 2022 - 20:43, said:

Inainte stiu ca 41, 123, 335 si 300 erau aproape sigur aglomerate in orele diminetii sau dupa-amiaza pe la 5-6.
Acum cum este?

Ceva mai liber.

[ https://southamericabuses.com/wp-content/uploads/2021/04/aguiabranca2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 10.10.2005

View Posttoto_riina, on 20 iunie 2022 - 06:07, said:

Eu nu inteleg une mama naibii tot umbla atata puhoi de lume frate, hai ca dimineata inteleg, ca pleaca lumea la munca, la scoala, dar la pranz? E atata aglomeratie si agitatie mereu, tot parcursul zilei, si nu ma refer numai la Bucuresti, ci la orasele mari, in general. Unul care intra la munca dimineata la 8 si munceste 10-12 ore/zi, n-are timp sa se foiasca in miezul zilei, sa umble de nebun prin aglomeratie si autobuze.

Pai se strange si in restul zilei. Mai are unul o programare la dentist, altul la un control. Unul duce copilul de la gradinita acasa si apoi se intoarce la servici. Studentii au diverse cursuri la care sa ajunga de l ora aia. Pensionarii se intorc de la piata. Mai plimba unul o hartie pentru primarie. ETC

Edited by trid_ovi, 20 June 2022 - 06:29.


#12
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 12.09.2011

View Posttoto_riina, on 20 iunie 2022 - 06:07, said:

Unul care intra la munca dimineata la 8 si munceste 10-12 ore/zi, n-are timp sa se foiasca in miezul zilei, sa umble de nebun prin aglomeratie si autobuze.

Si cati crezi ca sunt ca tine sa munceasca 10 ore pe zi ? 25% din populatie ? Restu muncesc real fo 3 ore pe zi si apoi la revedere. Cred ca bugetarii lucreaza prin rotatie, azi eu, maine tu. etc.

#13
kopac

kopac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,309
  • Înscris: 31.07.2017
da, in general, asa este. Cel putin profesorii comaseaza clasele prin rotatie. Un profesor ajunge sa tine si cu 5 clase in acelasi timp.

BAH, nu mai scrieti aberatii ca programul este program, chiar si pentru aia mai putin harnici.

#14
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,564
  • Înscris: 20.08.2014

View Posttrid_ovi, on 20 iunie 2022 - 06:28, said:

Pai se strange si in restul zilei. Mai are unul o programare la dentist, altul la un control. Unul duce copilul de la gradinita acasa si apoi se intoarce la servici. Studentii au diverse cursuri la care sa ajunga de l ora aia. Pensionarii se intorc de la piata. Mai plimba unul o hartie pentru primarie. ETC
Lumea nu stie sa-si organizeze programul, asta e adevarul! Ca daca si-ar organiza ora de facut piata, apoi ora de plecat la munca +alte necesitati care apar inopinat (urgente gen dentist etc.) n-ar mai fi atata aglomeratie. Umbla toti ca niste buimaci, au n-au treaba, de tu, care chiar ai probleme de rezolvat, nu mai ai loc de aglomeratia creata de ei! E normal?

#15
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003
Vara se elibereaza mijloacele, scad aglomeratiile de ex pe 41. Cand e scoala atunci e rupere.

#16
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 20.12.2007

View Posttoto_riina, on 20 iunie 2022 - 13:47, said:

Lumea nu stie sa-si organizeze programul, asta e adevarul! Ca daca si-ar organiza ora de facut piata, apoi ora de plecat la munca +alte necesitati care apar inopinat (urgente gen dentist etc.) n-ar mai fi atata aglomeratie. Umbla toti ca niste buimaci, au n-au treaba, de tu, care chiar ai probleme de rezolvat, nu mai ai loc de aglomeratia creata de ei! E normal?
Cine e judecatorul asta care decide a carui treaba este mai importanta ? Acu multi ani eram in 601 mergeam la o gagica care statea in caminele de la Grozavesti. Si tzop urca un fost coleg de munca pe care il stiam drept un iehovist hard-core . dar omul foarte ok. Salut ce faci , unde mergi, eu zic sa ma intalnesc cu cineva , el zice ca merge la o intalnire cu Domnul Iisus. Ok, bine , hai seara frumoasa. Acu cine dintre noi avea probleme mai urgente de rezolvat ?

#17
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 12.09.2011

View Postkopac, on 20 iunie 2022 - 09:15, said:

BAH, nu mai scrieti aberatii ca programul este program, chiar si pentru aia mai putin harnici.

tipic. Da men, tu vorbesti de program, eu vorbesc de *munca*. Stii ce-i aia? Aia *reala*, productiva, cu rezultate *utile*. Nu facut hartii, nu mutat hartii, nu dat stampila pe timbru pe ventil.

#18
Alka10

Alka10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 21.04.2012

View Postdjl, on 20 iunie 2022 - 01:58, said:

Tramvaie: 41 cred că încă are destui călători. Mai adaug în afară de liniile menţionate anterior şi 1, 21 la linii cu destui călători.
Troleibuze... probabil linia 69.
Autobuze: probabil şi liniile car merg în Nord - Băneasa: 131, 335 (care nu e solicitată doar în zona Băneasa). Sper Nord, dar nu Băneasa e şi 331. Ar mai fi 102.


Sa-i dea Dzeu sanatate primaritei sarmoase :D, de cand a pus gardurile alea la 21 s-a imbunatatit major situatia :))))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate