Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PPCEnergy - Emiterea facturii in ...

Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!
 "Spionul" nostru cel de t...

Care aplicatie are cele mai ok co...

Parere antrenament incepator

Dilema sursa
 Ajutor Android Redmi10

Poti sa conduci o masina cu putin...

Ce inseamna "izdavoi" ?

Poco X6 Pro vs OnePlus Nord 3
 Lirapay

Durata maxima video in Google Pho...

Deschidere fisiere docx si poze s...

Motivare hotarare

Protectie masina anti nesimtiti

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

cristobob

cristobob

Senior Member

• Grup: Senior Members
Da, unele sunt cumpărate pentru maximizarea stresului.

underb

underb

Guru Member

Doar il muta dintr-o parte in alta.

Metaforic vorbind, unii isi iau BMW ca sa fxta(si mai mult) iar restul isi iau BMW ca sa nu ii mai fxta ceilalti cu BMW.

Si mai sunt si vreo cativa rataciti printre ei care doar isi iau pt ca le place.

Flat

Flat

Bugetar Esențial

Nu înțeleg îngrijorarea autorului. A6 sunt atât de comune ca și BMW și range rovere , cui ii pasa de încă una. Poate in Sibiu o fi mai sărăcie dar nu cred

E doar un fier, se zgârie aia e, nu ai ce face. Gândește-te la oamenii care își cumpără motociclete noi și le dau pe.jos in prima curba.

Eu am mașina de aproape 2x mai scumpă ca a ta și o las oriunde daca am treabă, inclusiv în cartiere de blocuri rău famate din București (Sălăjan, Tei).. nu are nimeni nimica cu mașina ta, sunt pe străzile din București parcate inclusiv Aston Martin sau Ferrari și aia ce ar trebui să facă să angajeze paznic la ele???

SorinLazzare

SorinLazzare

Junior Member

• Grup: Members
Incep sa devin paranoic, m-am gandit sa am un teanc de bani cu mine, pregatiti, mai marunti, pt cand parchez undeva si dau de un cersetor, si mai greu sa il refuz cand vine directl la geam la masina.
"Boss, am eu grija de masina ta"
Ii intind 5 lei, si parca vad ca zice "Pai numai atata face?"

Melteanu

Melteanu

Senior Member

Nu poti sa tii o masina deosebita si noua intre oameni lowcost.Solutia este sa ai o masina ce nu atrage,atunci nimeni nu ii va acorda atentie.

underb

underb

Guru Member

View PostSorinLazzare, on 26 iunie 2022 - 19:09, said:

Incep sa devin paranoic, m-am gandit sa am un teanc de bani cu mine, pregatiti, mai marunti, pt cand parchez undeva si dau de un cersetor, si mai greu sa il refuz cand vine directl la geam la masina.
"Boss, am eu grija de masina ta"
Ii intind 5 lei, si parca vad ca zice "Pai numai atata face?"

Sper ca e o gluma.

cristobob

cristobob

Senior Member

View PostMelteanu, on 27 iunie 2022 - 06:09, said:

Nu poti sa tii o masina deosebita si noua intre oameni lowcost.Solutia este sa ai o masina ce nu atrage,atunci nimeni nu ii va acorda atentie.
Când spui "basina deosebita", sper ca nu te referi la cea a inițiatorului.

SorinLazzare

SorinLazzare

Junior Member

View Postcristobob, on 27 iunie 2022 - 17:16, said:

Când spui "basina deosebita", sper ca nu te referi la cea a inițiatorului.

uite unde era detinatoru de x6m, Porsche Panamera turbo S, sau Huracan
Ba cand va aud, chiar prind curaj ca o sa ii doara pe multi la banana de ea, da' nu prea e cazu, din ce am vazut pana acu, cand o bag pe vreo straduta se uita multi "ca la masini straine"

Edited by SorinLazzare, 27 June 2022 - 21:30.

Namidee

Namidee

Active Member

Mai lasa.ne cu jafu' tau de caruta si figurile de Las Vegas. Fa.ti casco si canta la alta masa, ca aici iti cam sare discu'.

Edited by Namidee, 27 June 2022 - 22:58.

SorinLazzare

SorinLazzare

Junior Member

Asa, ma, am recitit o parte din mesajele voastre si am zis sa revin cu un mic update; Ce sa vezi, cum ziceati multi, n-are nimeni treaba cu "cotetul" meu de 25 de mii, si, da am vazut si pe unii cum ca ati semnalat ca stau in chirie si am masina de 25 de mii, nu cred ca am mentionat niciodata ca am luat-o din banii mei, da' sa zicem ca trecem peste comentariile voastre acide("ba sarakie, tu stai in chirie si minti p-aicea ca ti-ai luat masina de 25k". In alta ordine de idei, ce am "colecta" pe masina pana acum: 1) mi-au scris copii cu degetul pe ea cand era prafuita si a ramas scris, am zis ca scot la polish cand o venii vremea; si 2) a deschis un/o adormita usa si mi-a atins usa si a ramas un mic semn de am si uitat de el.
Ce ati zis ca "stai ba linistit ca iti trece febra asta de nou" da, e adevarat, m-am obisnuit cu idea ca se poate intampla orice. Pace, si mai lasati hate-ul asta gratuit, o masina de 25 de mii, nu cred ca e chiar ultimu' "cotet", da' asa e romanu', vorbeste din Logan ca "daa, frate, da' e prea comfortabila, ce e mult strica, ai prea multe dotari, n-ai ce face cu ele".
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ygHOIyE4rlc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] --- Chiar asa nasoala e masina? fiti seriosi ba

adip1962

adip1962

Senior Member

Dotarile masinii fac viata frumoasa si usoara soferului.
Poate ca singurul lucru la care as putea renunta din ele ar fi parbrizul incalzit, pentru ca nu l-am mai folosit iarna asta. Dar nu-s inca sigur.

rexx

rexx

Senior Member

cand am vazut filmuletul asta pe 9gag mi-am adus aminte de discutia de aici: https://9gag.com/gag/ap9bAm8

Punter

Punter

Senior Member

ala e Ferrari, vrei sa-l vezi pe strada, masina de pe topic nu vrei sa o vezi nicaieri..

beria81

beria81

Member

View PostSorinLazzare, on 10 martie 2023 - 16:54, said:

Asa, ma, am recitit o parte din mesajele voastre si am zis sa revin cu un mic update; Ce sa vezi, cum ziceati multi, n-are nimeni treaba cu "cotetul" meu de 25 de mii, si, da am vazut si pe unii cum ca ati semnalat ca stau in chirie si am masina de 25 de mii, nu cred ca am mentionat niciodata ca am luat-o din banii mei, da' sa zicem ca trecem peste comentariile voastre acide("ba sarakie, tu stai in chirie si minti p-aicea ca ti-ai luat masina de 25k". In alta ordine de idei, ce am "colecta" pe masina pana acum: 1) mi-au scris copii cu degetul pe ea cand era prafuita si a ramas scris, am zis ca scot la polish cand o venii vremea; si 2) a deschis un/o adormita usa si mi-a atins usa si a ramas un mic semn de am si uitat de el.
Ce ati zis ca "stai ba linistit ca iti trece febra asta de nou" da, e adevarat, m-am obisnuit cu idea ca se poate intampla orice. Pace, si mai lasati hate-ul asta gratuit, o masina de 25 de mii, nu cred ca e chiar ultimu' "cotet", da' asa e romanu', vorbeste din Logan ca "daa, frate, da' e prea comfortabila, ce e mult strica, ai prea multe dotari, n-ai ce face cu ele".
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ygHOIyE4rlc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] --- Chiar asa nasoala e masina? fiti seriosi ba

si eu sunt la fel de stresat ca tine…Am o masina care a costat aprox 75k, dar nu pretul este important, asa am fost cu toate masinile pe care le-am detinut.
Cand ma duc in centre comerciale parchez in cel mai indepartat colt, in speranta ca nu se aseaza nimeni langa mine…
Daca am treaba undeva si parcarea de acolo este aglomerata, prefer sa parchez si la 1km, doar sa stiu ca este in singuranta.
Cu toate astea, tot au aparut vreo 3 semne de la portierele mizeriilor umane…am Casco, dar tot ma doare inima cand vad o ciobitura.
Pana la urma, este imposibil sa iti feresti masina de prostii din jurul tau.
Incearca sa te bucuri de ea fara sa te mai stresezi pentru orice punctulet, desi stiu ca este greu.
si nu mai pune la suflet rautatile unor colegi, sunt izvorate din frustrari, treci peste.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate