Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Despre amenzile de parcare pe portiunile de pamant din sect 6

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 07.12.2002
“Parcare pe spatiul verde” FFS
In alte parti e si mai si. Daca masina nu are parcare pe proprietatea blocului/casei, nu poti sa inmatriculezi masina/nu-ti vinde nimeni masina.
Zero masini pe trotuare/banda 1/etc.

Mai si aveti tupeul sa apareti pe forum sa va vaitati ca sinteti nedreptatiti. The audacity…

Edited by Ninja, 17 June 2022 - 19:08.


#20
Andi03

Andi03

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 19.07.2021
Oaau, cred ca sunt multi bugetari care trolleaza pe forum. De fapt am ajuns la concluzia ca la noi in ro, o foarte mare parte din populatie lucreaza la stat ca bugetari pe salarii si pensii mari. Multi si f. ai dreaq.

Bravo, e bine sa mareasca birurile si sa capuseze privatul?! Si ce primesc oamenii in schimb din banii luati de stat ??! Cred ca stiti voi ce.

#21
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 07.12.2002

 Andi03, on 17 iunie 2022 - 19:10, said:

Oaau, cred ca sunt multi bugetari care trolleaza pe forum. De fapt am ajuns la concluzia ca la noi in ro, o foarte mare parte din populatie lucreaza la stat ca bugetari pe salarii si pensii mari. Multi si f. ai dreaq.

Bravo, e bine sa mareasca birurile si sa capuseze privatul?! Si ce primesc oamenii in schimb din banii luati de stat ??! Cred ca stiti voi ce.
Ca incalci tu legea nu zice nimic despre stat. Zice multe despre tine.
Whataboutism clasic.

#22
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 16.05.2015
Ce bine ar fi daca s-ar da amenzi si pentru parcarea pe trotuare.

#23
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,976
  • Înscris: 09.05.2009

 Andi03, on 17 iunie 2022 - 19:10, said:

Bravo, e bine sa mareasca birurile si sa capuseze privatul?!
Inca o data, amenzile nu sunt taxe! Daca te comporti civilizat nu platesti amenzi, deci venitul tau si locul in care lucrezi este irelevant!

Edited by DannyMC, 17 June 2022 - 19:33.


#24
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008

 Andi03, on 17 iunie 2022 - 19:10, said:

Oaau, cred ca sunt multi bugetari care trolleaza pe forum. De fapt am ajuns la concluzia ca la noi in ro, o foarte mare parte din populatie lucreaza la stat ca bugetari pe salarii si pensii mari. Multi si f. ai dreaq.

Bravo, e bine sa mareasca birurile si sa capuseze privatul?! Si ce primesc oamenii in schimb din banii luati de stat ??! Cred ca stiti voi ce.

Încerci să deviezi discuția pentru că toată lumea a zis că ești în cocalar nesimțit in trafic ?

Uite eu nu lucrez la stat ba chiar plătesc o caruta de taxe și tot de rahat mi se pare ce ai scris tu.

#25
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

 Andi03, on 17 iunie 2022 - 16:16, said:

...
Spatiile acelea verzi mici sau mari si terenurile pot fi imprejmuite pt a fi protejate, dar...

Numai vitele si alte oratanii au nevoie de garduri si de tarcuri. Si unii oameni (Bucuresti?).

Restul nu ar trebui. Ca au discernamant.

Si, culmea, nu-s vreun comunistoid din ala care viseaza numai autobuze, biciclete si trotinete, traitul din valiza, nu detii nimic si vei fi fericit si restul povestilor la moda.
Masina e misto. Nici vorba de ce impinge unul sau altul impotriva.  Dar am o veste prosta pentru tine. Gaseai loc de parcare neamendabil. Dar ai fost comod. Trebuia sa mergi putin.



PS. Portiunile alea de pamant sunt spatiu verde. Dar nu poate creste nimic daca toata ziua sunt jucate sub roti. Nu are cum sa creàsca.

Edited by underb, 17 June 2022 - 20:07.


#26
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006

 Andi03, on 17 iunie 2022 - 17:18, said:


Corect.

Cand ai treaba si trebuie sa muncesti contracronometru, nu poti sa ei masina in spate sau sa o bagi in buzunar. Pur si simplu sunt zone unde nu ai unde sa parchezi legal. Nu cred ca oamenii parcheaza din placere in mocirla.
Pai este mai usor sa scrii din pix si sa faci poze decat sa faci parcari gratuite, sa imprejmuiesti spatiile acelea de pamant/verzi,etc si sa le ingrijesti.
in general, in restul europei, daca nu ai unde sa parchezi legal, nu parchezi!

 ursamajor, on 17 iunie 2022 - 19:01, said:

Care "nostri"? Te referi la aia jmekeri, care cred ca totul li se cuvine? S-ar schimba multe in bine in tara asta, daca n-ar mai gandi lumea ca tine. Nu te cunosc (de fapt, nici nu ma intereseaza), dar ai apucaturi de cocalar...
Eu as interzice si circulatia masinilor in zonele centrale ale oraselor.
de ce doar locuitorii din centru sa fie mai feriti de poluare?

#27
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,052
  • Înscris: 02.09.2009

 ursamajor, on 17 iunie 2022 - 19:01, said:

Eu as interzice si circulatia masinilor in zonele centrale ale oraselor.
Asta este din categoria "putul gandirii"Posted Image

Edited by florinellll, 18 June 2022 - 19:51.


#28
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

 Andi03, on 17 iunie 2022 - 16:16, said:

mai ales ca orasul este o ruina
azi tu ieri altul l-ați adus în stare de ruină.musai gard ca să știi că nu-i voie?văd că știi și fărăgard dar cu el zici că nu puteai parca

#29
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018
dacă ajungeai în america  unde parcai?pe peluza vecinului că nici ăia nu prea au garduri

#30
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005

 slai, on 17 iunie 2022 - 16:20, said:

Și? A doua oara mai parchezi pe spațiul verde?

Raspuns corect.se poate inchide topcul.initiatorul n are cunostine elementare.hint:privegiu/drept.

#31
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Nu suntem copii.Nu interpreteaza nimeni ca ai parcat din rautate,ci doar din miserupism.

#32
castiel97

castiel97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 07.02.2020
Spațiul ăla presupun că arată așa pentru că au mai parcat și mulți alții acolo. Daca nu s-ar pune mașinile așa poate primăria ar avea grija..
Nu știu cum naiba nu va este rușine. Eu am parcat și la câțiva km daca nu aveam unde.. Mai mergem și noi pe jos...

Edited by castiel97, 19 June 2022 - 06:50.


#33
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Prin 1994 bagam lunar drumuri din tara in Italia,de nevoie.Atunci am notat,drumul fiind prin Ungaria si Austria,ca la austrieci pe autostrada e gard de plasa sa nu poti opri in locuri neamenajate.Ulterior am inteles ca oamenii trebuie supusi,constransi sa se comporte civilizat.

#34
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Gardul ala era pentru animale. Sa nu intre pe autostrada. Ciudat ca nu te-ai gandit la asta prima data.

Dupa cum am spus,

 underb, on 17 iunie 2022 - 20:02, said:



Numai vitele si alte oratanii au nevoie de garduri si de tarcuri. Si unii oameni (Bucuresti?).
...

Edited by underb, 19 June 2022 - 08:19.


#35
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 07.12.2002

 Melteanu, on 19 iunie 2022 - 06:51, said:

Prin 1994 bagam lunar drumuri din tara in Italia,de nevoie.Atunci am notat,drumul fiind prin Ungaria si Austria,ca la austrieci pe autostrada e gard de plasa sa nu poti opri in locuri neamenajate.Ulterior am inteles ca oamenii trebuie supusi,constransi sa se comporte civilizat.

Username checks outPosted Image

#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 foxbat, on 18 iunie 2022 - 20:53, said:

Raspuns corect.se poate inchide topcul.initiatorul n are cunostine elementare.hint:privegiu/drept.
Cati ani ai?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate