Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Este softpedia un forum de oameni trecuti de 40 de ani?

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,884
  • Înscris: 21.04.2011

 shmecherul, on 16 iunie 2022 - 17:12, said:


Asa este, eu datorita unei asemenea intamplari am ajuns pe forum. Spre exemplu, cand mai cochetam cu electronica, pe aria respectiva era un user Prien, foarte istet in ale electronicii. S-a retras de pe forum si spre bucuria mea l-am gasit pe un site de socializare, unde mai schimb cate o vorba cu el. Pacat ca forumul a pierdut oameni valorosi.
Transmite-i toate cele bune din partea mea, te rog.

#74
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

 alexandrualexww2, on 15 iunie 2022 - 23:01, said:

Cum ti-ai permis sa asumi ce sunt? Ma simt ofesant, nu sunt om, sunt elicopter de atac.
La elicopterele de atac criza varstei mijlocii vine si mai repede, pe la 10 ani. Atunci simi nevoia sa se modernizeze, sa schimbe avionica, displayurile etc :P

 opsy091, on 16 iunie 2022 - 06:26, said:


Defineste "mai tineri". Eu am 28, din cate vad sunt mai tanar decat 70 sau 80% din cei ce au postat pe topicul asta, dar nu ma regasesc in cele 2 categorii ale tale. Si am mai vazut mai multi ca mine care nici ei nu fac parte din cele 2.

Am contul de 10 ani, cum trece timpul Posted Image
Vorbeam de cei de 20 +/- 5 ani, zisi si snowflakes. Poate tu esti o esceptie, si ar fi bine sa fie mai multi ca tine.

#75
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006

 SfaturiFaraTroleala, on 16 iunie 2022 - 17:16, said:

prien nu era ala ce o facut facultatea de istorie ai avea un baiat student?
si cel care nu uita in nici o postare sa ne spuna ca este inginer electronist?

#76
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005
Forumul este un loc de discuții. Pe vremuri demult erau multe forumuri unde scriam, străine și românești, dar am rămas activ pe Softpedia. Nu frec menta în Poiană, nici nu m-a interesat vreodată. În general dacă mă pricep la vreo întrebare când cere cineva ajutor scriu un răspuns, altfel nu mă bag. Ce citit, citesc. Cam ce mă interesează. Mai afli una alta. Merge așa un pic dimineața și seara după ce trec prin știrile de pe digi24.
Este adevărat că lumea este învățată în zilele noastre cu informația rapidă. Generațiile noi prezintă această caracteristică și este și normal, au adoptat-o mai repede decât noi, cei mai trecuți, care am fost învățați să săpăm după informații. De asta acum 15 ani ți se răspundea mereu la întrebări, acuma ești trimis în urmă cu 150 de pagini să cauți răspunsul. Evoluție sau involuție, ăsta este mersul.

Este posibil ca vârsta medie să fie un pic peste 30, poate 35 de ani. Dar nu știu dacă chiar trece media de 40 de ani. Eu fac 67 în curând, stric media cu vârsta mea, dar cine știe cât mai stau eu pe forum în viitor...
Oricum tineri sau trecuți de a doua tinerețe, sunteți cu toții aici. Iar asta e bine de știut când ai vreun necaz ceva. Nimic nu se compară cu experiența trăită de cineva, din 20 de răspunsuri tot extragi ceva util.

#77
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

 WarpS, on 16 iunie 2022 - 07:56, said:

La asta chiar nu m-am gândit, recunosc. In cazul acesta, unii au ajuns exponate de muzeu virtual, involuntar.

Fosila virtuală  🤣🤭

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate