Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Este softpedia un forum de oameni trecuti de 40 de ani?

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#37
Sucre_revenitorul

Sucre_revenitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 21.07.2020
Probabil cam da , generatiile mai noi nu mai folosesc asa mult forumurile de discutii, acolo-i youtube, insta etc

#38
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008
Am 34 ani si am contul de la 20. Dar nu ma supar daca ma bagi in aceeasi oala. Mi-am dat seama ca nu mai sunt tanar de cand tinerii ma saluta cu "sa traiti" in loc de "salut". 😊

#39
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008

View PostSfaturiFaraTroleala, on 15 iunie 2022 - 20:49, said:

Este forumul softpedia un forum al oemnilor trecuti de 40 de ani?

NU, este un forum al oamenilor care încearcă să ajute pe căt posibil pe utilizatorii  forumului softpedia, în limite decente, indiferent de vărstă, etnie, culoare piele sau culori politice, parerea mea.
Îs bătrân pe aici (și ca ani reali) dar nu am adus prea mult "+valoare" forumului softpedia, din pacate (mea culpa)...

Edited by arisel, 16 June 2022 - 01:24.


#40
mihai93

mihai93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 10.05.2007
Fac anul asta 29, cont din 2007 facut de taicamiu Posted Image

#41
antetokoumpo

antetokoumpo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 25.07.2017
eu am 18 ani, facusem acest cont cand aveam 13 ani in 2017. Mai aveam inca un cont facut in 2014 pe la 10 ani ca sa vad pozele de pe topicuri (alea de pe sectiunea "TV, radio si satelit" desigur). Forum-urile nu mai sunt asa de relevante cum erau inainte, eu le folosesc mai mult ca si masina a timpului sa vad ce interese aveau la aceea vreme.

Edited by DasboyNET, 16 June 2022 - 06:01.


#42
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 23.05.2003

View PostDasboyNET, on 16 iunie 2022 - 05:54, said:

eu am 18 ani, facusem acest cont cand aveam 13 ani in 2017.
Eu am mai mulți ani pe forum decât vârsta ta. :D

Vârsta mai puțin contează. Contează ce scrii pe forum.

#43
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 22.11.2006
Activez din 2006, scriu destul de rar, de urmarit forumul o fac pot zice zilnic, Am acelasi cont dintotdeauna, as dori sa schimb username-ul, nu mi se potriveste, nu mi s-a ptrivit niciodata, l-am pus la creare la repezeala. Stiu ca nu se poate si nu  imi fac alt cont pentru alt acest lucru. Si da am niste ani (multi).

Edited by shmecherul, 16 June 2022 - 06:08.


#44
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Se  poate schimba username-ul. Trimite cerere la [email protected].

#45
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 12.02.2012

View Postpufonel, on 15 iunie 2022 - 22:13, said:

Eu am acelasi nick din 2006, cand am intrat pe forum. Si aceeasi poza la avatar. Si cred ca si semnatura are cel putin 10 ani.

On: userii mai tineri sunt din 2 categorii:
- ori pusi pe scandal, care se oiau la cearta cu userii mai vechi si sunt banati repede,
- ori snowflakes care isi iau singuri talpasita la cel mai mic semn ca nu e toata lumea de acord cu ei.

Asa ca da, ramanem noi, astia care ne apropiem de criza varstei de mijloc (unii trec prin asta sau chiar au depasit-o), si asta ne ocupa tot timpul, ca sa-l citesc pe un clasic in viata Posted Image

Defineste "mai tineri". Eu am 28, din cate vad sunt mai tanar decat 70 sau 80% din cei ce au postat pe topicul asta, dar nu ma regasesc in cele 2 categorii ale tale. Si am mai vazut mai multi ca mine care nici ei nu fac parte din cele 2.

Am contul de 10 ani, cum trece timpul Posted Image

#46
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
Ahahahahaaaaa.... taicaaaaa....
Am cont din 2004, sunt la a-nspelea cont, am 52 de ani... etc.
Plus-valoare, cat tot spunea cineva... nici eu nu am adus, nu este un capat de tara nici daca dispar de pe acest forum! De ce sunt aici totusi?
Pur si simplu din curiozitate fiindca se discuta orice domeniu. NU consider Softpedia o referinta in niciun domeniu, am primit raspunsuri pertinente din alte parti.
Una peste alta... sa fie Softpedia... si NU se sfarseste lumea fara Softpedia... cand n-o mai fi!

#47
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Pe forum, in 2009 (cand m-am inscris), atunci cand puneai o intrebare, 90% erau raspunsuri pertinente iar 10% offtopic si trolling. Azi, s-au inversat procentele. Multi dintre oamenii capabili si dispusi sa ajute fie au plecat, fie doar citesc.

Or fi de vina oamenii? O fi de vina politica permisiva a forumului? Sunt de vina eu? Sunt de vina aia mai tineri ca mine, sau aia mai batrani? Habar n-am.

#48
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 30.07.2009

View PostDasboyNET, on 16 iunie 2022 - 05:54, said:

eu am 18 ani, facusem acest cont cand aveam 13 ani in 2017. Mai aveam inca un cont facut in 2014 pe la 10 ani ca sa vad pozele de pe topicuri (alea de pe sectiunea "TV, radio si satelit" desigur). Forum-urile nu mai sunt asa de relevante cum erau inainte, eu le folosesc mai mult ca si masina a timpului sa vad ce interese aveau la aceea vreme.

La asta chiar nu m-am gândit, recunosc. In cazul acesta, unii au ajuns exponate de muzeu virtual, involuntar.

#49
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,332
  • Înscris: 24.09.2017

View PostAnn0nyym0us, on 16 iunie 2022 - 07:50, said:

Pe forum, in 2009 (cand m-am inscris), atunci cand puneai o intrebare, 90% erau raspunsuri pertinente iar 10% offtopic si trolling. Azi, s-au inversat procentele. Multi dintre oamenii capabili si dispusi sa ajute fie au plecat, fie doar citesc.

Or fi de vina oamenii? O fi de vina politica permisiva a forumului? Sunt de vina eu? Sunt de vina aia mai tineri ca mine, sau aia mai batrani? Habar n-am.
cred ca nu mai sunt atati de multi. si efectiv cum zicea cineva de pe aria de constructii, te plictisesti sa raspunzi acelasi lucru de 100 de ori. daca te uiti sunt aceeasi care raspund pe cam toate topicele si dau raspunsuri generale. si binenteles ca iese ceva aiurea, cand dai sfaturi despre masini, shaorme, telefoane, constructii s.a.m.d. ca nu esti omul bun la toate.
eu de exemplu nu prea mai vreau sa scriu pe topicele de sfaturi achizitie ca efectiv ma enervez. ceruse cineva sfat despre un telefon nou, buget 2000 ron. binenteles ca 90% dintre raspunsuri erau in balarii, unii recomandau telefon la 700 ron, altii sh, unii telefoane duble fata de buget, altii telefoane dalea naspa dar cu baterii de 10000 mah, iar altii isi dadeau cu parerea despre alte chestii offtopic.

Edited by bobitad, 16 June 2022 - 08:28.


#50
Sucre_revenitorul

Sucre_revenitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 21.07.2020
Forma asta de divertisment, forumistic sa i zicem, si-a trait zilele, cand eu m-am înscris acum 12 ani inca practic era o alta lume. Acum exista retele sociale, tiktok, canale de yotube etc. Eu de exemplu am contul asta de vreo 2 ani, dar sincer nu prea mi-am dat interesul sa fac alea 200 de postari pentru a posta in Poiana de exemplu. Acuma exista grupuri de fb care au cam luat vantul din panzele forumurilor de discutii. Nici televiziunea clasica nu i mai cea fost, in ultimii ani si eu am trecut pe contentu de Youtube ai mai multa calitate decat la contentul tv. Lumea este in continua schimbare.

#51
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
Este vreun cont activ din data de 29 februarie?Nah ca v-am dat ”in cap”.

#52
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Am 37 de ani si vand Golf 4.

#53
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,354
  • Înscris: 07.12.2002

View PostDasboyNET, on 16 iunie 2022 - 05:54, said:

Forum-urile nu mai sunt asa de relevante cum erau inainte
Corect. Pentru chestii serioase exista acum reddit.

#54
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,321
  • Înscris: 05.09.2006

View Postrouterboard71, on 16 iunie 2022 - 07:28, said:

Ahahahahaaaaa.... taicaaaaa....
Am cont din 2004, sunt la a-nspelea cont, am 52 de ani... etc.
Plus-valoare, cat tot spunea cineva... nici eu nu am adus, nu este un capat de tara nici daca dispar de pe acest forum! De ce sunt aici totusi?
Pur si simplu din curiozitate fiindca se discuta orice domeniu. NU consider Softpedia o referinta in niciun domeniu, am primit raspunsuri pertinente din alte parti.
Una peste alta... sa fie Softpedia... si NU se sfarseste lumea fara Softpedia... cand n-o mai fi!
Suntem practic de aceeasi varsta, eu tocmai am facut 53. Din perspectiva mea forumul Softpedia este relevant in continuare, am primit sfaturi bune si am si oferit- dupa putinta si pricepere- unele sfaturi. Si eu citesc mult mai mult decat contribui, o chestie care ma irita la mai noii/tinerii colegi este ca nu au rabdare sa citeasca macar pagina anterioara si posteaza unii dupa altii aceleasi intrebari...parca acum 10-15 ani nu era asa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate