Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nunta cu provocari.

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#37
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010

 honeybee, on 14 iunie 2022 - 23:15, said:

Inca o petrecere ? De cind e obiceiul asta ?

Nu e neaparat o petrecere.
Fiindca multi invitati nu sunt din localitatea unde a avut loc nunta, dupa petrecere raman cateva ore la hotel, sa se odihneasca.
Si pe la pranz, inainte de a pleca spre casele lor, fiindca au avut bucuria de-a fi alaturi de tine la nunta, e frumos sa le oferi o masa.
Se face o ciorba si cam asta ar fi toata cheltuiala extra, fiindca fripturi si prajituri raman destule de la nunta.
De obicei, daca e o nunta de bun simt, nu se intind la inca o petrecere: se sta la masa maxim o ora, se mai felicita inca o data mirii, pupaturile de rigoare si gata!
Am trecut prin asta din toate posturile posibile si a fost un moment placut de incheiere a evenimentului.

#38
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 12.09.2019
Lasă ca nu scapi doar cu o ciorbă, trebuie să pui si ceva de băut pe masă.

#39
scrapdaddy

scrapdaddy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 14.03.2008

 Alltrack, on 14 iunie 2022 - 23:54, said:

''Mirosul'' meu fin spune ca ''mama lu mirele'' a decis si nunta...si nasii placuti ei , din anturajul lor si cu ceva fite ! Iar miresei nu-i plac decat banii mirelui si nu-i vrea la pachet cu neamul lui Posted Image !
Iar mirele e in dilema cu cine sa se certe...cu iubi sau mami&nasii !!!

Stai bine rau pe miros...Cam ai dreptate...cu o mica exceptie nu e adevarata treaba cu " mireasa ii plac doar banii mirelui "

 pasilla, on 15 iunie 2022 - 02:34, said:

Eu sunt curios cine e si ce rol are @scrapdaddy in poveste.
Am banuielile mele, dar nu vreau sa ma pronunt.
Din punctul meu de vedere, mirii sunt bosii. Ce hotarasc ei, aia se face. Fara comentarii. Socrii/Nasii doar executa ordinele.

Sper ca ti-ai dat seama ca scrapdaddy e mirele...mirele care nu stie cum sa faca si s-a gandit ca gaseste rezolvarea pe un forum..atat de disperat e :)


#40
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,475
  • Înscris: 06.01.2014

 canarel, on 15 iunie 2022 - 05:15, said:

...
Am trecut prin asta din toate posturile posibile si a fost un moment placut ...
Posted Image Posted Image Posted Image  Posibile pentru tine sau ... posibili-posibile ?Posted Image

#41
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,017
  • Înscris: 23.09.2005

 crisstonne, on 14 iunie 2022 - 22:20, said:

Eu sper totuși că este o glumă, povestea asta  ��
La noi a fost cum am vrut noi, cu cine am vrut noi.
Nu au existat interferențe sau imixtiuni.

Așa a ieșit ceva de vis.

Ma-ndoiesc, atata timp cat n-ai avut ciorba de potroace...

[ https://i.postimg.cc/zXS50HRk/Smile-emoticon-3-girl.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Phobos, 15 June 2022 - 06:41.


#42
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 24.02.2017

 scrapdaddy, on 14 iunie 2022 - 21:54, said:

, nunta fiind dorita de mire dar nu si de mireasa


Este prima oara cand aud asa ceva. Credeam ca in 100% din cazuri este fix invers

#43
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005

 spider8, on 14 iunie 2022 - 22:14, said:

Nu ai cum sa dai ciorba la nunta, fie ea de potroace, de pui sau ciorba de burta - și aici cred că ar trebui sa se încheie discuția.

Daca la noi in zona nu se da, asta nu inseamna ca nu se da nicaieri aceea ciorba. Depinde de traditiile locului. Am fot la o nunta in Franta, Bretania, iar la 3-4 dimineata a servit o ciorba de ceapa.
E puerila discutia asta cu ciorba, nu isi are rostul, vor fi alte incercari mai mari.

#44
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007

 spider8, on 14 iunie 2022 - 22:14, said:

Nu ai cum sa dai ciorba la nunta, fie ea de potroace, de pui sau ciorba de burta - și aici cred că ar trebui sa se încheie discuția.

Cine zice ca n-ai cum sa dai ciorba la nunta? Ala care plateste da ce vrea. Cui nu ii convine e liber sa nu vina.

#45
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 Bogotta, on 15 iunie 2022 - 06:55, said:




Este prima oara cand aud asa ceva. Credeam ca in 100% din cazuri este fix invers
Nu toate femeile prefera tambalau... dar este adevarat ca acelea nu se vad, nu ies in fata, neavand gura mare.

#46
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
De capu meu!! Dai de mireasa ce nu vrea nunta si o faci ca vrei tu, am auzit-o si pe asta.

Iti spun o chestie din experienta, lasa ce vrea mama, si renunta la nasii pusi de parinti. Nasii ii alegi tu sau mireasa, prieteni apropiati, veri, frati , oricum cineva cu care tii constant legatura. In niciun caz ceva neamuri cu nasii parintilor (poate si cu 15 ani mai in varsta decat voi) cu care ai contact o data la 3 ani. Un prieten bun niciodata n-o sa iti faca scandal de la un rahat de ciorba.

#47
ilorac

ilorac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 27.09.2020

 scrapdaddy, on 14 iunie 2022 - 21:48, said:

Nunta inca nu a avut loc...dar nasul ne preseaza cu ciorba de potroace...mirele nu vrea sa il refuze pe nasu....dar mireasa nu mai poate accepta inca o pierdere de timp...oboseala si cheltuiala inutila. Ce putem face ?

Faceți o masă unde să fie mirii, părinții lui și părinții ei și ajunge. Restul nu contează pentru nimeni.

La naș îi spui - du-te mă de aici.

Ce atâta stres pentru ce o să spună ăla care oricum e nimeni în drum pentru voi ?

#48
stefians

stefians

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,184
  • Înscris: 12.09.2019
Sau pocăiți va că la aia se dă doar cate 3 gogoși si nu ti trebuie nici lăutari
:))))

#49
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 24.02.2017
Ai fost tu la vreo nunta unde s-au dat 3 gogosi sau vorbesti din carti ?

#50
Cronos1

Cronos1

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.08.2021
Ce e ciorba de potroace?

#51
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

 stefians, on 15 iunie 2022 - 07:32, said:

Sau pocăiți va că la aia se dă doar cate 3 gogoși si nu ti trebuie nici lăutari
Posted Image)))

Nu ca as sti neaparat cum e nunta la unele minoritati, insa decat nunta cu lautari mai bine fara :) La nunta un DJ bun ajunge, conteaza grupul de oameni mai mult. Am vazut nunti cu formatie ca lumea unde nu dansa nimeni si nunti cu DJ unde nimeni nu statea jos.

Noi am ales doar DJ, "doar" 100 de oameni cu tot cu noi, fotograf, DJ, filmare, etc. Spun "doar" pt ca se mirau unii ce nunta mica , mie si asa mi s-a parut enorm. Parerea mea, cu cat e mai mica nunta cu atat exista mai multi oameni care se cunosc intre ei si iasa atmosfera faina, e si mai usor pt miri.

#52
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,026
  • Înscris: 30.07.2006

 giuliani, on 14 iunie 2022 - 22:51, said:

Schimba nasul.

Apoi mireasa :lol:

#53
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 Cronos1, on 15 iunie 2022 - 07:58, said:

Ce e ciorba de potroace?
O fiertura acra ce o mananca betivii sa-i trezeasca din mahmureala si sa poata bea din nou la nunti de-astea, de stai si o saptamana in batatura mirilor sa te saturi...

Edited by Cr1spy, 15 June 2022 - 08:18.


#54
marius2k

marius2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 11.03.2014

 Alltrack, on 14 iunie 2022 - 23:54, said:

''Mirosul'' meu fin spune ca ''mama lu mirele'' a decis si nunta...si nasii placuti ei , din anturajul lor si cu ceva fite ! Iar miresei nu-i plac decat banii mirelui si nu-i vrea la pachet cu neamul lui Posted Image !
Iar mirele e in dilema cu cine sa se certe...cu iubi sau mami&nasii !!!

Dintre toti participantii la nunta cred ca 'asta' de mai sus este a'l mai intelept, ia vedeti poate vrea sa va nășească ... sau macar pe viitoarea mireasa.
P.S. Eu de curand am nasit si a fost o nunta care a tinut 3 zile: petrecerea la acte, nunta, si petrecerea la 'potroace' - si o fu' ghini al dreq! :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate