Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Nunta cu provocari.

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#1
scrapdaddy

scrapdaddy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 14.03.2008
Anul acesta urmeaza sa fie nunta dintre un mire si o mireasa.  Mirele este mai superficial si nu s-a gandit la tot ce implica organizarea unei nunti...stres cheltuieli, in schimb mireasa este cu picioarele pe pamant..realista si nu ii place sa risipeasca banii care pot fi folositi in scopuri utile si nici nu ii place sa fie in centrul atentiei...dupa ceva discutii se accepta ca aceasta nunta sa aiba loc.... Urmeaza foarte multe diacutii aprinse...certuri dure si multe suparari... Nunta inca nu a avut loc...dar nasul ne preseaza cu ciorba de potroace...mirele nu vrea sa il refuze pe nasu....dar mireasa nu mai poate accepta inca o pierdere de timp...oboseala si cheltuiala inutila. Ce putem face ? Cum putem anunta nasul ca nu suntem de accord cu asta? Ce urmari pot exista ?  Daca ne ar intelege nu ar avea motive  de suparare, corect?

#2
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,469
  • Înscris: 17.04.2006
Eu nu am inteles nimic.
Nasul vrea sa faceti nunta si voi nu si va ganditi sa faceti doar pentru a-l impaca pe nas??

#3
scrapdaddy

scrapdaddy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 14.03.2008

 Sef-chenko, on 14 iunie 2022 - 21:52, said:

Eu nu am inteles nimic.
Nasul vrea sa faceti nunta si voi nu si va ganditi sa faceti doar pentru a-l impaca pe nas??

Nasul vrea ciorba de potroace...pe care mireasa nu o mai accepta ( deja a facut un compromis cu nunta, nunta fiind dorita de mire dar nu si de mireasa )

#4
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Ramane nasul cu mireasa si mirele cu ciorba de potroace si s-a rezolvat problema.

#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
Se pare ca toti sunteti superficiali, daca o ciorba de potroace va face probleme :lol:

#6
scrapdaddy

scrapdaddy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 14.03.2008

 Bursul, on 14 iunie 2022 - 21:58, said:

Se pare ca toti sunteti superficiali, daca o ciorba de potroace va face probleme :lol:
  

Hahahaha

Edited by scrapdaddy, 14 June 2022 - 22:00.


#7
pavelescu

pavelescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 02.02.2005
Se vede deja un divort la orizont.

#8
spider8

spider8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 14.01.2006
Nu ai cum sa dai ciorba la nunta, fie ea de potroace, de pui sau ciorba de burta - și aici cred că ar trebui sa se încheie discuția.

Pe de altă parte nunta este o sărbătorire a celor doi miri, deci nunta ar trebui sa fie cum vor mirii și nu cum vrea nasul - și iarăși aici în caz de contradicții ar trebui sa rămână cum zic mirii.

Mai mult de atât nu știu ce s-ar mai putea spune decât că unii trăiesc adevărate telenovele - mireasa nu vrea nunta, vrea doar mirele nuntă, se ceartă ca să facă nunta, mireasa accepta, apoi găsesc un nas din ultimul sat uitat de lume care vrea ciorba la nunta - super tare!



#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003

 pavelescu, on 14 iunie 2022 - 22:04, said:

Se vede deja un divort la orizont.
Pentru divort trebuie sa ai o nunta. Se pare ca nici aia nu va fi.

Sa faca doua nunti: cu invitati care vor ciorba de potroace si alta cu invitati care nu vor ciorba de potroace.

#10
scrapdaddy

scrapdaddy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 14.03.2008

 spider8, on 14 iunie 2022 - 22:14, said:

Nu ai cum sa dai ciorba la nunta, fie ea de potroace, de pui sau ciorba de burta - și aici cred că ar trebui sa se încheie discuția.

Pe de altă parte nunta este o sărbătorire a celor doi miri, deci nunta ar trebui sa fie cum vor mirii și nu cum vrea nasul - și iarăși aici în caz de contradicții ar trebui sa rămână cum zic mirii.

Mai mult de atât nu știu ce s-ar mai putea spune decât că unii trăiesc adevărate telenovele - mireasa nu vrea nunta, vrea doar mirele nuntă, se ceartă ca să facă nunta, mireasa accepta, apoi găsesc un nas din ultimul sat uitat de lume care vrea ciorba la nunta - super tare!


Ciorba de potroace...adica petrecerea de a doua zi...

#11
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Daca se cearta acum de la o ciorba , inseamna ca se inteleg bine Posted Image !
On topic , depinde cati invitati vrea nasul la ''ciorba'' ! Ca prin ''ciorba de potroace'' se intelege...de fapt o alta petrecere a doua zi , cu locatie...cu mancare...muzica si bautura !
Solutia , ori nasul plateste ce vrea...ori invitati la ciorba de potroace doar nasii...fara invitati suplimentari ! !

#12
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018
Eu cred că n-am văzut ciorbă de potroace la vreo nuntă.cred că nicio ciorbă.fă nunta cum vrea mireasa ta lasă nașu că și-a făcut nunta cum a vrut mireasa lui la momentul respectiv

#13
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014
Faceti o nunta restrinsa, la care sa participe mireasa, mirele, parintii acestora si nasii. Nasul, daca e gravid in pofte, sa-si aduca oala cu ciorba de acasa. :roflmao:

Edited by honeybee, 14 June 2022 - 22:20.


#14
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,292
  • Înscris: 13.01.2011
Eu sper totuși că este o glumă, povestea asta  🤣
La noi a fost cum am vrut noi, cu cine am vrut noi.
Nu au existat interferențe sau imixtiuni.

Așa a ieșit ceva de vis.

#15
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Pentru 50 de lei va certati Posted Image ? Comanzi pe net ciorba de potroace , o platesti si se livreaza la nasi acasa !
Case closed !
https://www.google.c...sclient=gws-wiz

#16
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021

 scrapdaddy, on 14 iunie 2022 - 21:58, said:

Hahahaha

Hahahahaha....
Eu zica sa strangeti de pe acum bani pentru viitorul divort... ca la cum vad ca va intelegeti, acolo veti ajunge 150%... si asta in scurt timp!
Stii vorba aia cu iarna car si vara sanie?  Pregatiti avocatul si hartiile fiindca este momentul oportun! Sa nu fiti luati prin surprindere...

#17
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017

 scrapdaddy, on 14 iunie 2022 - 21:48, said:

Anul acesta urmeaza sa fie nunta dintre un mire si o mireasa.
Macar atat. Ma si gandeam ce alte variante ar mai fi fost.

#18
routerboard71

routerboard71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 465
  • Înscris: 31.12.2021
"Anul acesta, urmeaza sa fie nunta dintre un mire si o mireasa"....
Eu n-as mai fi asa sigur...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate