Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Serviciu email pentru trimitere automata de emailuri

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
JustSm

JustSm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 14.04.2016
Buna!

Am nevoie de un serviciu de email care sa imi permita sa trimit email-uri programatic (de exemplu folosind limbajul Java). Pratic un serviciu (cum e gmail de exemplu) unde sa am un cont si sa il folosesc pe acela pentru a trimite email uri.

- ca implementare, folosesc Java 8 cu javax.mail (desi probabil nu e prea relevant)
- nu voi trimite multe email uri  - poate maxim 4-5 pe zi

CE NU IESE: nu gasesc vreun serviciu de mail decent unde sa imi fac cont si sa permita acest lucru

- pentru gmail functiona daca se activa o optiune din less secure dar nu mai e disponibila din 30 mai
- yahoo iar nu prea functioneaza

Alte optiuni? Am incercat si cu un fake email generator dar acela doar genereaza un email pe care il poti folosi pentru a primi emails, nici macar nu ofera parola

#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,311
  • Înscris: 08.02.2011
Cauti un server SMTP accesibil extern, multe firme ofera asa ceva, contra tarifului corespunzator.  Gratis in afara de gmail nu prea stiu, ca e o mica problema cu spamul.

#3
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
ti-as sugera sa răsfoiești cateva pagini ce contin "Servicii Email Marketing"
ar putea fi ceea ce cauti ?

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,041
  • Înscris: 22.05.2003
Less secure apps merge fara probleme, ca am eu setat la imprimanta.

#5
PeRuZzI

PeRuZzI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 30.12.2005
Sendinblue ai 300 emailuri pe zi gratis.

#6
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020

 JustSm, on 14 iunie 2022 - 20:22, said:

- pentru gmail functiona daca se activa o optiune din less secure dar nu mai e disponibila din 30 mai
Conectați-vă cu Parolele pentru aplicație
Activați verificarea în doi pași

Trebuie doar sa vrei.

#7
JustSm

JustSm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 14.04.2016

 Znevna, on 14 iunie 2022 - 20:59, said:


o sa incerc! am observat ca si yahoo permite generarea de parole ca sa le folosesti exclusiv pentru third party

EDIT: am reusit cu gmail dupa activare verificare in 2 pasi si cu generare parola


Se poate inchide topicul eventual

Edited by JustSm, 14 June 2022 - 21:10.


#8
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Dacă ai cont plătit la Google Workspace merge să trimiți mail-uri folosind serverul lor de SMTP, ”smtp-relay.gmail.com” pe portul 587 fără să mai activezi autentificarea în doi pași și fără să mai expui parola contului. Eu folosesc pachetul PEAR din PHP pentru a trimite mail-uri dar probabil e similar și în Java.

#9
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,316
  • Înscris: 15.11.2003
https://sendgrid.com/

#10
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
https://rdslink.rcs-rds.ro/ , ai smtp

#11
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

 JustSm, on 14 iunie 2022 - 20:22, said:

Buna!

Am nevoie de un serviciu de email care sa imi permita sa trimit email-uri programatic (de exemplu folosind limbajul Java). Pratic un serviciu (cum e gmail de exemplu) unde sa am un cont si sa il folosesc pe acela pentru a trimite email uri.

- ca implementare, folosesc Java 8 cu javax.mail (desi probabil nu e prea relevant)
- nu voi trimite multe email uri  - poate maxim 4-5 pe zi

CE NU IESE: nu gasesc vreun serviciu de mail decent unde sa imi fac cont si sa permita acest lucru

- pentru gmail functiona daca se activa o optiune din less secure dar nu mai e disponibila din 30 mai
- yahoo iar nu prea functioneaza

Alte optiuni? Am incercat si cu un fake email generator dar acela doar genereaza un email pe care il poti folosi pentru a primi emails, nici macar nu ofera parola
Folosesc gmail pentru loggin la o aplicatie in app engine. Trebuie sa activezi OAuth si sa setezi o parola unica pentru programul tau in java. Merge perfect.

Daca nu doresti gmail, cel mai ieftin este sa cumperi cel mai ieftin vps(google cloud iti da unul gratis de 256mb ram, este deajuns) si sa il folosesti pe ala ca smtp, configurand exim cu external auth.

L.E. Acum am vazut ca rezolvasei, my bad.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate