Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Matinalii de la Kiss au fost dati afara, desi erau pe primul loc

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,898
  • Înscris: 25.06.2007

MKdens24kw said:

1655212397[/url]' post='29117899']
Pentru ca si eu sunt adeptul muzicii la radio...am gasit un post bun , bulgaresc cu melodiile anilor `90. Energy FM
Nu sunt bulgari, sunt francezi, cu posturi locale in destul de multe tari: https://en.wikipedia.org/wiki/NRJ

Edited by Karhu, 14 June 2022 - 20:59.
*inclusiv aici in Fi


#20
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,229
  • Înscris: 27.10.2007
prea multe vorbe. prea multe glumite expirate. radio e pentru muzica. inteleg ca trebuie sa fie reclame la radio, dar nu-i suport pe moderatori vorbind. unii se cred spirituali, altii fac politica dimineata, niste ratati.
chiar am vrut sa deschid un topic cu asta, nu vi se pare ca e prea multa vorbarie la radio, in detrimentul muzicii?

Edited by strongsss, 14 June 2022 - 16:47.


#21
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 18.01.2020
Eu mai ascult DIGI FM cand pica guvernul sau cand e vreo "criza", in rest, YT Music "troneaza" in masina la mine.

Edited by Rares95, 14 June 2022 - 16:57.


#22
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 04.09.2013
Mie imi place Magic FM sau Europa FM. Dar ascult radio cam 10% din timp. Restul timpului ascult muzica de pe stick.

#23
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Eu ascult Rock FM sau Magic FM, ascultam si Gold FM pana l au cumparat bolsevicii...

Ah da, si Impuls FM mai e ok.

#24
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,262
  • Înscris: 30.03.2019
Rock FM e cel mai bun pe partea de matinal, cand vrei sa auzi pe cineva vorbind in masina si eventual sa mai si razi. Si muzica e buna. Imi pare tare rau ca n-au frecventa in Iasi.


#25
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005

View Poststrongsss, on 14 iunie 2022 - 16:46, said:

chiar am vrut sa deschid un topic cu asta, nu vi se pare ca e prea multa vorbarie la radio, in detrimentul muzicii?
o fi multa, ca eu cand prind un post de radio prin autobuz numai de muzica nu dau

#26
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
Cel mai rau imi pare de Bogdan, Shurubel si Ionut
Ei erau deseori in top 5, Niculae & Vero sunt depasiti si de Catalin Cirnu care nici nu se vedea in audiente la inceputurile sale in matinal

Cat despre AG, de Kiss se mai pot atinge ca e primul loc national pe orice, dar sper sa nu se atinga de Exarhu

#27
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Sunt oameni care vor sa asculte ceva stiri, sa fie la curent cu ce se intampla in jurul lor. Pentru ei exista RRA, Europa, Digi.

Sunt cei care vor sa asculte o caterinca, sa mai uite ca trebuie sa mearga la scarbici si sa piarda o ora in trafic pentru asta. Pentru ei exista matinalele Kiss, Rock, Zu, Virgin, Impuls - fiecare dupa preferinte.

Si mai sunt cei care vor doar muzica - pentru ei exista CD-uri/stick-uri, Spotify, YT Music etc :P

Eu personal ma incadrez in prima categorie. Mai ascult cateodata la Exarhu, dar nu-mi place cand rade la propriile glume. In rest si baietii de la EFM mai fac glume, dar au si teme foarte serioase de discutie. Dar mi se intampla de multe ori sa ascult un audiobook pe drumul catre munca. Avantajul e ca nu sunt sofer si ca pot sa tin ochii inchisi si sa-mi imagine scenele din carte :D

#28
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,333
  • Înscris: 01.09.2012
Este oficial

Attached Files



#29
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Au creat un engagement imens pentru ei cu postarea asta pe fb, au peste 400 comentarii si peste 3000 reactii. Intr-o zi normala au ~10 comentarii si ~100 reactii. Foarte multa lume ii regreta, totusi, erau cei mai ascultati, chiar daca noi nu eram publicul lor tinta. Poate vom fi deacu incolo.

#30
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Sa vedem cine vine la toamna. Poate patesc o nepatita si-i bate Rock sau ZU.

View Postextremo07, on 14 iunie 2022 - 19:15, said:

Cel mai rau imi pare de Bogdan, Shurubel si Ionut
Ei erau deseori in top 5, Niculae & Vero sunt depasiti si de Catalin Cirnu care nici nu se vedea in audiente la inceputurile sale in matinal

Cat despre AG, de Kiss se mai pot atinge ca e primul loc national pe orice, dar sper sa nu se atinga de Exarhu

Pai, eu cand ascult Virgin nu ma simt deloc confortabil, nu stiu ce incearca ei. Dar umor nu au, chimie intre ei pare sa nu fie. Zici ca e o emisiune cu DJ de la oricare alta ora, doar ca sunt 2. Au avut un matinal bun acum vreo 14 ani, dar si-au batut joc de toti oamenii care au fost acolo si au tinut Radio 21 (ca asa se numea "pe vremuri") sus. Pe langa faptul ca nu mai au audienta, mai si platesc licenta pentru numele "Virgin". Eu l-as face la loc 21 si m-as concentra sa fac un CHR ascultabil, si sa ma bat cu Kiss si ZU.

Legat de AG, poate il trec pe Exarhu pe Kiss. Ar fi ceva.

#31
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Și primul matinal al Virgin a fost unul reușit. Cel cu Bogdan, Shurubel și Ionuț, unde mai era și Alexandra Gavrilă cu ei prin primii 2-3 ani. Acuma radioul ăla e doar o imitație ieftină a ceea ce a fost în primii 3 ani de emisie, Virgin fiind doar cu numele, iar de matinalul lor actual - e slab tare pe lângă alte emisiuni de pe același interval.
Părere personală: îmi place mult matinalul lui Veve și Coțofană de la Pro FM. Chiar are farmec și te ține în priză dimineața. Cât de Rusu și Andrei, nu știu prea mult cum era matinalul lor, dar sper să fie înlocuiți cu unii la fel de experți în domeniu.

Edited by AndReW99, 16 June 2022 - 10:17.


#32
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
A mai fost un matinal reusit la 21 - cel cu Orlando, Andi & Craioveanu, fiind pe locul 2/3 national

Edited by extremo07, 16 June 2022 - 10:21.


#33
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,056
  • Înscris: 17.01.2012
io,FIX deoarece erau ăia doi infantili acolo, nu mai ascultam de luni bune kiss.fm... :(

#34
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021

View Postgushpi, on 16 iunie 2022 - 14:23, said:

io,FIX deoarece erau ăia doi infantili acolo, nu mai ascultam de luni bune kiss.fm... :(
Iar eu nici platit nu as mai asculta actualul Virgin Radio
Si daca ar reveni Radio21 tot acelasi drac ar fi cu actualul management (DJ morti si matinal de 2 bani)

#35
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 970
  • Înscris: 06.09.2010
Cel mai tare post mi se pare Romantic , muzica buna , vorbarie aproape deloc.

#36
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022

View Postgiuliani, on 14 iunie 2022 - 16:10, said:

Ce sens are sa vorbeasca cineva la Radio? Radio e pentru muzica si stiri, atat.

Pe langa asta, majoritatea emisiunilor sunt sub orice critica, de nivelul alora care stau 30min seara si rasfoiesc niste ziare. Inteleg ca or fi multi oameni care nu pot citi si intelege stirile insa parca nivelul mi se pare prea jos, glumele-s de duzina si parca facute doar pt prosti.
Nu stiu exact ce radio ascult cand merg in RO, sunt multe: Zu, Digi, Kiss FM, parca si Magic FM, ProFM....mut de pe unul pe altul daca incep aia sa vorbeasca.
Daca stai in afara tarii nu mai tolerezi vorbaria la radioPosted Image .Dupa cum stim multi,afara e muzica,posturile de radio sunt majoritatea pe genuri muzicale,si se aude vorbarie doar la stiri,cum trebuie sa fie.Numai la noi e haos.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate