Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Matinalii de la Kiss au fost dati afara, desi erau pe primul loc

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008
Nu stiu ce are in cap managementul de la Kiss.

https://www.paginade...iss-fm-20739800

Se spune ca schimbarea nu a fost legata de audiente, ci de strategia postului. Nu parea un matinal chiar asa de rau, sincer, dar tot Europa si Rock pareau sa fie peste.

#2
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,963
  • Înscris: 04.10.2007
Eu doar KissFM ascult dimineata in drum spre servici... Mie unu mi s-au parut destul de buni.

#3
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008

View Postmirel3003, on 14 iunie 2022 - 12:38, said:

Eu doar KissFM ascult dimineata in drum spre servici... Mie unu mi s-au parut destul de buni.

Clar, nu erau răi. Mai bun decât ăia de la ZU. Sigur, sub Rock FM sau Europa FM. Dar nici nu erau un program care se voia un pic mai heavy. Sunt curios pe cine vor aduce din toamnă. Era bun un matinal cu Mișu Găinușă și Oana Paraschiv.

#4
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,528
  • Înscris: 16.03.2007
ciobanu ala era cat de cat decent, avea ceva glume.. dar rusu e expirat. mai bine ca i-au dat in suturi afara, poate fac si ei ceva mai bun.

#5
bobitad

bobitad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,383
  • Înscris: 24.09.2017
ca unul care nu asculta radio, ci doar il foloseste cand merge cu masina, nu am inteles niciodata de ce trebuie sa vorbeasca astia la radio. adica inteleg, cateva interventii scurte si la fix 5 minute de stiri. iar cei care se vor ”comedianti” sunt cei mai nasoli. inteleg ca pot sa-mi pun singur muzica care-mi place, dar imi trebuie ceva in surdina, nu glume proaste si discutii tampite.

#6
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Eu prefer sa ascult muzica , de ''vorbareala'' unora care se cred amuzanti...nu am nevoie !

#7
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Dimineata daca preferi muzica nu prea ai ce cauta pe radio...numa vorbaraie, fericiti cei care au posibilitatea sa asculte si alte posturi de radio prezente doar pe net insa si acolo e aiurea ca daca ai drum prin zone fara semnal auzi doar motorul...

Sunt curios ce oameni vor angaja la matinal, vor o noua imagine ? se vrea sa devina un post de radio mai spre europa fm cu targetul 30-45? astia erau prea "veseli" oare?

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Mai exista Kiss ?
Obisnuiam sa pun ceasul dimineata pe ei ca sa ma trezeasca, dar subit a trecut la Virgin - am crezut ca s-au redenumit...

#9
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 03.12.2013
Am ascultat de cateva ori matinalul de la Kiss. Pentru mine se simtea misto chimia dintre Ana, Ionut si Andrei. Parca asistai la o intalnire intre prieteni care vorbesc despre ce s-a mai intamplat prin lume.
Iar mie fix sentimentul asta vreau sa mi-l trezeasca un matinal sau, in general, un program de radio. Nu sa fiu un spectator la niste informatii aruncate spre mine.

Sunt curios care va fi directia radioului din toamna sau daca vom mai avea alte schimbari la alte radiouri.

#10
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 30.12.2012

View Postmiki07, on 14 iunie 2022 - 12:40, said:

Era bun un matinal cu Mișu Găinușă și Oana Paraschiv.
Matinalul acesta exista deja... doar ca la alt post de radio.

#11
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,798
  • Înscris: 14.10.2008

View Postmarcel201, on 14 iunie 2022 - 13:38, said:

Dimineata daca preferi muzica nu prea ai ce cauta pe radio...numa vorbaraie, fericiti cei care au posibilitatea sa asculte si alte posturi de radio prezente doar pe net insa si acolo e aiurea ca daca ai drum prin zone fara semnal auzi doar motorul...

Sunt curios ce oameni vor angaja la matinal, vor o noua imagine ? se vrea sa devina un post de radio mai spre europa fm cu targetul 30-45? astia erau prea "veseli" oare?
Nu prea mai exista zone fara semnal. Ascult Youtube pe traseul Slatina-Miesti fara probleme, scurte pauze de maxim 5 minute intr-o zona mai pustie, Daca as merge intre orasele principale ale tarii, ar fi non stop.

#12
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,450
  • Înscris: 24.02.2017
Eu ascult doar matinalul de la RockFM. Cand sunt ei in vacanta, nu mai ascult nimic. Sau imi pun pe telefon buletinele de stiri de la BBC.

#13
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007
Eu mai aud in Uber cand ma nimeresc. Toate emisiunile astea de dimineata mi se par penibile.
O exceptie, palida ar fi Exarhu, care are si el o emisiune pe la Rock FM parca.
E o exceptie palida de tot, dar totusi mi se pare o exceptie. Ca tre sa mai si zicem de bine.
Ailaltii.. niste maimute plictisitoare si zgomotoase, nu inteleg cum unii uberisti pot sa stea in zarmalaia aia disdedimineata.
Nu stiu de matinalii de la kiss, dar tare posibil sa-i fi auzit si sa-i fi ignorat.

#14
MKdens24kw

MKdens24kw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 02.02.2014
Pentru ca si eu sunt adeptul muzicii la radio...am gasit un post bun , bulgaresc cu melodiile anilor `90. Energy FM l-am ascultat vreo 100km pe A1 de la Constanta la Bucuresti. Il mai ascult si online. Super tari bulgarii.

https://www.radioenergy.bg/

Edited by MKdens24kw, 14 June 2022 - 15:13.


#15
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,073
  • Înscris: 24.02.2011
Probabil managementul a decis să schimbe segmentul de audiență. S-or fi săturat de analfabeți funcțional, gospodine dezamăgite, taximetriști, samsari și ultrași din galerie. Adică grosul din populație.
Oricum nu ascultam Piss fm nici să mă tai. Urăsc baladele moldovenești în special.

Edited by sandel1, 14 June 2022 - 15:31.


#16
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

View Postmaccip, on 14 iunie 2022 - 15:08, said:

Eu mai aud in Uber cand ma nimeresc. Toate emisiunile astea de dimineata mi se par penibile.

Partikip

Eu sunt adeptul muzicii puse de mine.
Am dat în câteva dimineți pe radio de curios, să mai aud ceva nou...

În afară de cei de la Guerilla, restul sunt cam idioței
Glume expirate, obositul ăla de Buzdugan,  ăia de la Impuls au niște glume de grădiniță. unul din ei e chiar antipatic rău.

Nu mai dau pe radio veci

Poate di.fm sau vanilla

#17
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,535
  • Înscris: 01.08.2006
Sa fim seriosi, matinalul la radio e facut in mare parte pentru publicul tinta al lor, adica soferi, mamici in concediu de maternitate, unii care isi pun radio, in surdina, la munca. Daca nu ar fi hahaieli, nu i-ar asculta nici dracu'.

Edited by bai3tzash, 14 June 2022 - 15:36.


#18
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Ce sens are sa vorbeasca cineva la Radio? Radio e pentru muzica si stiri, atat.

Pe langa asta, majoritatea emisiunilor sunt sub orice critica, de nivelul alora care stau 30min seara si rasfoiesc niste ziare. Inteleg ca or fi multi oameni care nu pot citi si intelege stirile insa parca nivelul mi se pare prea jos, glumele-s de duzina si parca facute doar pt prosti.
Nu stiu exact ce radio ascult cand merg in RO, sunt multe: Zu, Digi, Kiss FM, parca si Magic FM, ProFM....mut de pe unul pe altul daca incep aia sa vorbeasca.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate