Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Înăsprirea legislației pentru vecini zgomotoși și agresivi

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,744
  • Înscris: 30.07.2006
La puscarie cu ei.

#20
sergiu88888

sergiu88888

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 13.08.2017

View Posteiffel, on 14 iunie 2022 - 13:32, said:

Degeaba. Aia care dau legile s-au mutat toti la vile.
Nu mai stau la bloc sa-i deranjeze vecinii.
Si la case poti sa dai de nesimtiti, needucati, fara 7 ani de acasa. Scot boxe sa auda toata strada.

View Postsergiuop, on 14 iunie 2022 - 13:33, said:

Normal ar fi ca institutiile care sunt insarcinate cu paza si ordinea publica sa se autosesizeze cand patruleaza in zone unde isi da duhul Salam sau Tzanca Uraganu.Sa aplice fara discutii amenzi scandalagiilor care dupa ce ca nu muncesc si stau pe "sociale" nu ii lasa sa se odihneasca nici pe aia de muncesc.
De cand au devenit accesibile rahaturile alea de boxe portabile nu mai ai liniste nicaieri, in fiecare garaj, cotet, garsoniera urla maneaua de-ti vine sa vomiti. Nu stiu cum se face ca astia care asculta o muzica in firea ei au bunul simit sa asculte in casti sau la un volum si ore decente. Nu e o coincidenta faptul ca cei lipsiti de educatie (sa nu zic altfel) tin neaparat sa auda si altii ce vor ei sa asculte.
Bine zis.Asta e problema la noi, la romani. Totul pleaca de la educatie. Aia 7 ani de acasa sunt sfinti.

View Posteiffel, on 14 iunie 2022 - 13:41, said:

Pana la aia trebuei sa faca reclamatie cineva ca nu se autosesizeaza.

Pe urma identifica sursa daca poti - ca uneori e imposibil. Daca dai drumul la geam si stai la bloc si zgomotul se aude de afara, de unde stii unde e ? Iei un cartier intreg la puricat ? Pana ajungi la ala cu zgomotul deja l-a oprit si nu-l mai gasesti...

Sunt multi veniti in orasele mari de la tara, obisnuiti cu paranghelii in curte.
Multi nici mcar nu stiu ca exista ghena de gunoi - isi lasa punga de gunoi la usa sa o ia femeia de servici...

Chestia in final e de la educatia cvasiinexistenta.
Exista niste aparate , sonometre, deci identificari se pot face, daca se doreste.
Dar acum, agentul dupa ce ca umbla cu atatea dupa el, sa mai care si sonometre....sau sa instaleze in apartamente la cerere.
E deja prea mult. Cred ca numai firme specializate pot face asta si daca ceri in instanta. Adica avocati, experti, timp, bani.
In Belgia, Elvetia nici sa tragi apa la WC noaptea nu ai voie.

View Postmaccip, on 14 iunie 2022 - 16:18, said:

Institutia bulăului e potrivita pentru astia.
3 zile la beci si se linistesc. Daca nu, inca 15 zile.

Amenda.. depinde. De exemplu vine barbatu beat acasa si-si ameninta nevasta. Dupa ce ca e femeia amenintata de dobitoc, ii mai trage si politia o amenda de 3000 de lei din banii copiilor.
Nu tata. Bulau.
Romanii chiar au inteles gresit democratia. Acolo unde nu e civilizatie, trebuie cu frica, ai dreptate.

View PostConstantinDriga, on 14 iunie 2022 - 17:28, said:

Semnez si eu pentru asta. Unde?
Cred ca sunt pe petitionline. Poti crea si tu o petitie. Oricine poate. Apoi o trimiti la priteneni. Trebuie sa ai minim 5 semnatari. Pe mail, Whatsup, Facebook etc. Cunostinte, rude etc.
Atitudinea provoaca schimbare.
Poti sa o trimiti si la autoritati.

#21
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,328
  • Înscris: 28.10.2018

View Postsergiuop, on 14 iunie 2022 - 17:38, said:

Mda, o idiotenie asta cu drepturile omului, cat timp nu respecta drepturile omului de langa el nu vad de ce sa beneficieze de vreun drept.
E complet aiurea ca cineva sa ignore cu buna stiinta regulile societatii si apoi sa vrea sa beneficieze de drepturile conferite de acea societate.

Vezi ca drepturile omului nu se incalca selectiv. Iti sunt incalcate si tie la gramada cu aia pe care ii urasti si pe care vrei sa ii vezi cu drepturile incalcate.

#22
ConstantinDriga

ConstantinDriga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 26.01.2016
Da-le dracu' de aparate de masura audiometrica. Daca de la 50 metri se intelege clar textul "banii si dujmanii", e suficient.

#23
sergiu88888

sergiu88888

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 13.08.2017
Pentru cei care vror sa semneze petiția va pun link-ul mai jos. Textul petiției este cel din primul post al topicului. Avem nevoie de un minim de semnături pentru a fi luata în calcul.
Dacă se strâng voi trimite la autorități.

Puteți trimite link-ul la rude,prieteni,cunoștințe, media etc. pe mail,sms,WhatsApp, Facebook etc.
Spor!

Din păcate softpedia nu ma lasă să postez cu link extern.
Cine vrea link-ul sa îmi scrie în privat.Sunt ocupat,dar răspund,chiar dacă cu întârziere.

#24
sergiu88888

sergiu88888

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 13.08.2017
Petiția nu a întrunit numărul de semnături. Nici chiar rudele,prietenii care confirma ca vor semna nu o fac.
Toți vrem sa se rezolve problemele dar unii nu sunt dispuși să aloce nici măcar câteva minute pentru a semna o petiție.
Probabil oamenii nu mai cred în reușita oricărei încercări de schimba ceva.

E trist ca nu mai avem disponibilitatea nici măcar de a încerca.

Acum puteți, dacă doriți, să încercați și dumneavoastră, poate aveți cunoștințe și un grup,comunitate pe care va puteți baza.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate