Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Nissan Qashqai 1.5 dci vs Hyundai IX35 2.0 CRDi vs Renault Koleos 2.0 dci

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Burghi

Burghi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.06.2022
Salutare,

Doresc sa imi schimb masina si cum nevoia ma impinge catre o masina mai spatioasa, m-am orientat catre un SUV (norma poluare Euro5).
Avand in vedere bugetul de 7-7.5k EUR, m-am gandit la modelele de mai jos, insa nu stiu ce sa aleg...

Nissan Qashqai 2012 motorizare 1.5 dci  

Hyundai ix35 2012 motorizare 2.0 CRDi

Renault Koleos 2012 motorizare 2.0 dci - cutie manuala sau automata EDC

Ce masina imi recomandati dintre acestea sau altele (tot SUV) in acest buget. Ma intereseaza fiabilitatea si nu cum arata, accelereaza sau se comporta in offrod.

Multumesc frumos!

#2
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,516
  • Înscris: 26.05.2022
3 gloabe. Oare ce s-ar putea intampla?!

#3
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,441
  • Înscris: 19.03.2022

 Burghi, on 14 iunie 2022 - 11:22, said:

Ce masina imi recomandati dintre acestea sau altele (tot SUV) in acest buget. Ma intereseaza fiabilitatea si nu cum arata, accelereaza sau se comporta in offrod.
Niciuna nu e potrivita pentru offroad.
Dar ca spatiu disponibil e Renault Koleos.
Fiabilitatea motoarelor franceze e recunoascuta insa ar trebui sa vezi totusi starea motorului findca dupa un grad de uzura devine zgomotos.

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Desi Koleos imparte multe piese cu Nissan, e o masina scumpa la intretinere, iar fiabilitatea lasa de dorit.
Alege Qashqai 2.0dci euro 5 (ar trebui sa gasesti pe la 8k euro) de prin ultimul an de fabricatie al lui 2.0dci pus pe aceasta masina, dupa care s-a trecut la 1.6dci. Si 1.6dci e un motor foarte reusit, il recomand, ar trebui sa gasesti unul la 8k.
ix35 e o masina ok, unii mai au ghinion cu ele :)

#5
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 14.05.2007
Are un prieten Qashqai J10, 2.0 dci, 4x4, cutie automata. Frecat 85% din timp prin oras. In afara de faptul ca la un moment dat a infundat DPF-ul datorita mersului preponderent in oras, nu a avut probleme cu el (dpf-ul s-a rezolvat prin curatare la un service specializat). Interiorul e plasticos rau, dar nah. O cunostinta are Qashqai J11, 1.6 diesel, la fel, fara probleme. Cu ix35 cochetam si eu la un moment dat. Unii le lauda, altii dau cu ele de pamant. Am renuntat la el pentru ca nu cunoasteam personal pe nimeni care sa il fi avut, sa imi fac o parere. Koleos are tot asa o cunostinta, nu am apucat sa ma dau cu el sa imi fac o parere, dar el il lauda la greu.

Pe offroad, uita de toate 3.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate