Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

Lucruri pe care le-aži prins, dar nu le mai vedem azi

* * - - - 10 votes
  • Please log in to reply
347 replies to this topic

#37
sebi_2001

sebi_2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 23.03.2013
postul jetix tv, chiar a fost fain si animax

Edited by sebi_2001, 14 June 2022 - 13:20.


#38
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,504
  • Înscris: 13.06.2004
Mda, ăla chiar era mişto. Poate şi pentru că ne plăcea muzica de atunci. Atomic Tv şi cu MCM România promovau videoclipuri Româneşti. Păcat că nu s-a născut o industrie din chestia, o industrie care să pună accent mai mult pe calitatea muzicii decât pe cantitatea ei...
Jetix Tv/Fox Kids... preferam să mă uit la desene animate şi în 2008. Mai interesant decât mondenităţile (deşi mai urmăream) şi politicienii.

Edited by djl, 14 June 2022 - 13:23.


#39
sebi_2001

sebi_2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 23.03.2013

View Postdjl, on 14 iunie 2022 - 13:21, said:

Mda, ăla chiar era mişto. Poate şi pentru că ne plăcea muzica de atunci. Atomic Tv şi cu MCM România promovau videoclipuri Româneşti. Păcat că nu s-a născut o industrie din chestia, o industrie care să pună accent mai mult pe calitatea muzicii decât pe cantitatea ei...
si utv era ok

#40
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
MTV Euro Top 20. Muzica buna :D

#41
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,504
  • Înscris: 13.06.2004
U Tv nu mai urmăream deja. Dar posturile tv muzicale, alea care difuzează muzică diversificată sunt unele dintre puţinele posturi tv care mai merită urmărite. Rău îmi pare de V.H. 1-ul vechi   Posted Image   , care mi-a făcut multă cultură muzicală.
Români care să călătoreacă cu trenul pe distanţe foarte lungi. La vagonul restaurant să pună cineva o casetă cu Top 20 M.Tv. Retro, preluată în gară când trenul staţionează.    :D

Edited by djl, 14 June 2022 - 13:29.


#42
kato1

kato1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,859
  • Înscris: 05.07.2007

View PostBursul, on 14 iunie 2022 - 13:20, said:

Fata din vara anului 2000. Am prins-o, ********, dupa care nu am mai vazut-o!
sanse mari ca acum sa fie o tanti grasa si obosita.....si acum ai intoarce capul dupa ea, da in directia opusa Posted Image

#43
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 29.04.2006
Pagere.

#44
sebi_2001

sebi_2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 23.03.2013

View Postdjl, on 14 iunie 2022 - 13:21, said:

Mda, ăla chiar era mişto. Poate şi pentru că ne plăcea muzica de atunci. Atomic Tv şi cu MCM România promovau videoclipuri Româneşti. Păcat că nu s-a născut o industrie din chestia, o industrie care să pună accent mai mult pe calitatea muzicii decât pe cantitatea ei...
Jetix Tv/Fox Kids... preferam să mă uit la desene animate şi în 2008. Mai interesant decât mondenităţile (deşi mai urmăream) şi politicienii.
si la 21 de ani pe care ii am acum m-as uita si acum la jetix/fox kids

#45
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,504
  • Înscris: 13.06.2004
Eu mă uitam la 25-28, aşa că.

View PostZygoth, on 14 iunie 2022 - 13:30, said:

Pagere.

Uitasem de dânsele   :)

La trenurile din România: vagoanele de poştă şi de bagaje.   :disgust:

#46
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,504
  • Înscris: 13.06.2004
Un lucru bun: nu se mai fumează chiar pe oridune ca în trecut.
Un lucru rău: mulţi parchează pe unde-i taie capul, că e mai multe maşini azi.   Posted Image
Telefoane publice, de orice fel.
Benzinăriile alea mici, de pe vremuri.
Bilete la S.T.B. (numai card azi) şi la C.F.R. biletele alea mici, clasice, inventate de un Britanic.

Edited by djl, 14 June 2022 - 14:01.


#47
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,496
  • Înscris: 02.09.2006

View Postdjl, on 14 iunie 2022 - 12:47, said:

......................
La bovagon dacă unul trage un pârţ, împute tot vagonul. Pentru mine bouvagoanele de clasă, cu excepţia celor etajate sunt ca vagoanele de clasa a 3-a (a existat şi asta, nu am prins). Mă plicitisesc de compartiment, mă duc pe coridor.
De ce jignesti colectiv pe toti cei care au calatorit in acele vagoane? poate tu ai mers la bouvagon, noi mergem cu alte tipuri de vagoane! iar chestia cu vagoanele ai scris-o de minim 200 de ori, parca era nerecomandat sa postezi in mod repetat aceeasi chestie!
bine, asta ar fi valabil pentru majoritatea postarilor tale, care se invirt in jurul a doar citeva fleacuri rasuflate!

#48
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postdjl, on 14 iunie 2022 - 11:16, said:

...
4) Maŗini din anii '60 īn circulažie sau chiar parcate. Sunt imagine rarć azi, deŗi īn anii '90 mai vedeai;
...

Masinile vechi de 25-30 de ani nu sunt chiar o raritate.

#49
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,504
  • Înscris: 13.06.2004
Dar alea 30+ ani sunt o raritate.   :)

View Posttehnics, on 14 iunie 2022 - 11:24, said:

Multe din ce scrii acolo sunt aberatii.

Ia spune, de ce sunt. Să spună şi cei care au dat like postării...

View Posttytysor, on 14 iunie 2022 - 13:59, said:

De ce jignesti colectiv pe toti cei care au calatorit in acele vagoane? poate tu ai mers la bouvagon, noi mergem cu alte tipuri de vagoane! iar chestia cu vagoanele ai scris-o de minim 200 de ori, parca era nerecomandat sa postezi in mod repetat aceeasi chestie!
bine, asta ar fi valabil pentru majoritatea postarilor tale, care se invirt in jurul a doar citeva fleacuri rasuflate!

Eu i-am jignit pe cei care au pus în circulaţie trenuri formate numai din bouvagoane moderne, nu pe cei care forţaţi de condiţia de a nu putea alege au călătorit cu el. Şi nu jignesc, dar mă supără acceptatul tutoror prostiilor fără a protesta.

Edited by djl, 14 June 2022 - 14:06.


#50
hamal

hamal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 23.09.2010
1. Ceausescu liderul romanilor, comunismul, pionierii
2. Televizor cu lampi. Au cumparat ai mei un E47 (?), l-au adus din Ardeal, se strangea tot blocul in sufrageria noastra.
3. Radio cu lampi si ochi magic, avea un unchi. Aparatul era functional
4. IMS-uri, Dacii 1100, SR-uri, TV-uri, Moskvici-uri, Wartburg-uri pe sosele.
5. Locomotiva cu aburi, vagon cu banci de lemn, la comun, la clasa a 2-a
6. Constanta Nord se termina la Brotacei, acolo era cap de linie la troleibuze
7.Dambovita era neamenajata, in rau lenes, malos, serpuit cu verdeata si copaci pe maluri.
8. Piata Unirii, piata taraneasca, spre partea cu Hanul lui Manuc.
9. Bilet de tramvai de 15 bani. Caldura si praf, case amarate spre Pieptanari / Tineretului (cred ...)
10 Reviste PIF cu gadget-uri, venite prin Posta Romana
11. Fumatul in avion

Edited by hamal, 14 June 2022 - 14:09.


#51
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Eu obisnuiam sa prind autobuzul.
De cand cu masina de la firma nu il mai prind...

#52
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,224
  • Înscris: 05.06.2002

View Postdjl, on 14 iunie 2022 - 11:16, said:


..... oameni folosind telefonul fix .....

telefonul fara caller id era opera diavolului. raspundeai vesel la telefon si te trezeai ca la capatul celalalt al firului era cineva cu care nu voiai sa vorbesti.... nesimtitii il adorau.

#53
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,725
  • Înscris: 14.10.2008

View PostSidorin, on 14 iunie 2022 - 13:14, said:

Gazul natural la 10 bani/mc și în funcție de consum aveai reduceri, apa la 8 lei/trei luni, paușal.
Nu pausal dar ieftin, ce ieftin era, vreau gaze naturale ieftine CA CUrent ieftin facui rost de la Hidroelectrica acum cand toti balesc dupa scarboseniile alea de FV. Mama ei de manipulare ce functioneaza.

Pana in 2000 ne-am chinuit cu electrice pe incalzire si apa calda, apoi marea eliberare cu centralele pe gaz, o minune a tehnicii. Curent ieftin imi trebuie pentru aer conditionat si lampi stradale :greedy:

View PostBursul, on 14 iunie 2022 - 13:20, said:

Fata din vara anului 2000. Am prins-o, ********, dupa care nu am mai vazut-o!
Fata din 2001, 2006 si 2011-2013 in cazul meu.

View PostFane, on 14 iunie 2022 - 14:17, said:

telefonul fara caller id era opera diavolului. raspundeai vesel la telefon si te trezeai ca la capatul celalalt al firului era cineva cu care nu voiai sa vorbesti.... nesimtitii il adorau.
Nici nu puteam sa il pun pe silentios. Suna asa, intra violent peste ce faceai tu. Il uram.

#54
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,504
  • Înscris: 13.06.2004

View PostFane, on 14 iunie 2022 - 14:17, said:

telefonul fara caller id era opera diavolului. raspundeai vesel la telefon si te trezeai ca la capatul celalalt al firului era cineva cu care nu voiai sa vorbesti.... nesimtitii il adorau.

Called ID există la telefonul fix de acum cel puţin 16 ani. Deci se poate folosi fixul fără nici o problemă.

@ hamal : pe Ceaşcă l-am prins şi eu. Doar Şoim am ajuns să fiu însă.
La vagoanele compartimentate la care poţi deschide geamul se poate fuma pe coridor. În avion cred că era nasol de tot...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate