Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Suv Hibrid în 30k?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
3008 este mai mare decat 2008 , personal ador design-ul si este in top 3 buget/preferinte.
Lasand subiectivismul vei avea consumuri de minim 10l/100km in oras si 6 in afara la mers lejer pe DN-uri, pe autostrada undeva la 8.
Acum, daca vrei masina de oras , nu merita niciuna dintre cele enumerate pe tot parcursul topicului.
Vrei de oras, iei un Citroen C1, Toyota aygo, etc, 2-3 mii euro si de restul iti iei o masina pentru drumuri lungi, per total iesi mai in avantaj.
Depinde de nevoi, nu ai mentionat decat ca vrei o masina de oras...de 4,6 metri...poate ar trebui sa mai specifici niste necesitati !
Spor !

#20
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 09.01.2007
Cu riscul de a suna a cearta, ar fi fost foarte util sa raspunzi la intrebarile din sticky. Pentru ca nu e clar de ce vrei hibrid si de ce vrei suv, de exemplu.

2. Noua sau SH - obligatoriu noua? nu e ok si ceva de 1-2-3 ani vechime avand in vedere ca nu pare sa fii dispus sa astepti luni de zile dupa ceva.
3. Nevoi (familie, spatiu necesar, nr km lunar / anual) - mi se pare foarte relevant in alegerea unei masini si nu ai mentionat nimic dintre astea.

Din ce-am vazut, lumea cumpara crossovere in principal ca sa escaladeze borduri, iar (facand abstractie de partea civica cu blocatul trotuarelor) mi se pare un motiv destul de slab pentru a da bani in plus si a limita opituni. Se pot urca borduri si cu masini normale.
Si eu am vrut ceva inalt cand am ales masina dar apoi am realizat ca motivele nu sunt foarte bune, si de acceea mentionez asta, in rest, fiecare isi cumpara ce vrea, evident.

Daca consumul primeaza, as lua yaris, maxim yaris cross. Nu e foarte frumoasa inauntru dar varianta 1.5 hyb consuma ridicol de putin si e placut de plimbat prin oras, cu probabil cea mai buna transmisie in bugetul asta (HSD-ul toyota). La viteze de oras n-am condus nimic mai "smooth".

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate