Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 

Smartwatch cu esim

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Mă interesează un smartwatch cu capabilitate esim, să se împerecheze cu un telefon Xiaomi Mi10, și să aibă funcțiile lui Samsung watch 4. Vă întreb pentru că am citit că nu se pot folosi toate funcțiile watch 4 dacă nu ai telefon Samsung. Nu mă interesează NFC, muzică, plăți. Sunt interesat de partea de sănătate. Știu că măsurătorile tensiunii, ekg nu sunt 100% corecte, dar sunt importante pentru mine. Vă mulțumesc.

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,747
  • Înscris: 30.08.2006
Pe HUAWEI Watch 3 Pro au introdus si functia ekg. Cine il detine poate sa dea mai multe informatii despre cum functioneaza si compatibilitatea cu alte modele de smartphone.

Edited by Leo2006, 11 June 2022 - 11:18.


#3
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
EKG este deocamdata doar un moft, o reclama.
Se spune ca va functiona de sine statator dupa un eventual update ... pana atunci spune ca ceasul trebuie imperecheat cu un dispozitiv capabil EKG.
Daca vrei doar ceva mai "lite", gen functionalitati ale unei bratari de fitness plus alte mici briz-brizuri, GT 3 Pro e super frumos, subtire, usurel ... o bijuterie.
Daca vrei si eSim, de la Huawei ar fi Watch 3 si Watch 3 Pro.
Watch 3 are insa geam de sticla si carcasa de otel inoxidabil, Watch 3 Pro are ecran de safir si carcasa de titan.
Primul ceas luat de mine a fost Watch 3 (dat copilului, pentru functionalitatea eSim/number share), apoi am luat pentru mine GT 3 Pro (nu ma interesa number share) pe care l-am schimbat cu Watch 3 Pro. Pe cat de mult mi-a placut GT 3 Pro-ul (subtire, frumos, usor), pe atat m-a enervat faptul ca din agenda poti selecta doar 10 contacte favorite, cu toate ca la alegerea celor 10 vede toata agenda. N-am inteles fenomenul ...
Da, nu au preturi chiar asa mici, insa calitatea si aspectul fac toti banii.

Edited by shymano, 11 June 2022 - 13:32.


#4
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,863
  • Înscris: 27.04.2010
LE: Inca o treaba legata de eSim ...
Din ce stiu, doar Orange ofera serviciile eSim si number share (posibil sa ma insel ...)
Mare atentie la ce solicitati, eSim sau number share, ca sunt servicii separate.
eSim e mai scump si implica numar separat; number share e mult mai ieftin (2 euro/luna) si iti pastrezi pe ceas numarul pe care il ai in telefon.
Multi solicita direct eSim si se trezesc apoi cu numar nou si pret pe masura ...

Edited by shymano, 11 June 2022 - 13:51.


#5
ioany

ioany

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.03.2007
Acum are si  Vodafone :  One number echivaletul lui Number share de la Orange.

#6
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,739
  • Înscris: 05.09.2005
Ia Watch 4 LTE. Eu il folosesc cu Mi 11 Pro si imi merge tot, inclusiv functiile Health.

Trebuie sa folosesti versiuni modate (nu ai nevoie de root), de pe xda (vezi aici ), dar merg fara probleme.

Edited by mynameismada, 11 June 2022 - 18:37.


#7
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,840
  • Înscris: 22.02.2014
Cu pasii de pe xda, Samsung watch 4 functioneaza fara probleme toate functiile de sanatate ale ceasului.

#8
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,016
  • Înscris: 20.06.2005
Mobvoi LTE PRO, am incercat pe Orange, merge ok.
Am generat e-simul di pagina lor si a mers fara probleme.

#9
Iosimir

Iosimir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 04.10.2006

Vizualizare mesajwolfydRg, pe 23 iunie 2022 - 21:04, a scris:

Mobvoi LTE PRO, am incercat pe Orange, merge ok.
Am generat e-simul di pagina lor si a mers fara probleme.
Cat va ține bateria cu ESIM activ mereu?
Puteti folosi whatsapp ?

#10
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 12.02.2014

 partyman, pe 11 iunie 2022 - 11:02, a scris:

Mă interesează un smartwatch cu capabilitate esim, să se împerecheze cu un telefon Xiaomi Mi10, și să aibă funcțiile lui Samsung watch 4. Vă întreb pentru că am citit că nu se pot folosi toate funcțiile watch 4 dacă nu ai telefon Samsung. Nu mă interesează NFC, muzică, plăți. Sunt interesat de partea de sănătate. Știu că măsurătorile tensiunii, ekg nu sunt 100% corecte, dar sunt importante pentru mine. Vă mulțumesc.

Merg și dacă nu ai telefon Samsung. Un pic de workaround și merge. Eu am Xiaomi, a mers cu GW4, merge și cu GW6, perfect. Partea cea mai drăguță a fost că nu a fost nevoie de workaround decât pentru GW4. Când am schimbat ceasul, a mers direct și pe GW6, probabil că s-a preluat 🏆.

 Iosimir, pe 29 ianuarie 2024 - 11:24, a scris:


Cat va ține bateria cu ESIM activ mereu?
Puteti folosi whatsapp ?

Nu știu cum e pe Mobvoi, dar pe GW6  nu ține mai mult de 2-3 ore de convorbiri. Dacă nu vorbești, ține 😁.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate