Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Stick format

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Am și eu o problema mi s a defectat laptop ul și am vrut sa îmi schimb melodiile pe un  stick că am la mașină un modulator și când introduc stick ul in telefon cu o mufa otg îmi cere format și după introduc melodiile doar că după ce le introduc la mașină nu le vede și am încercat cu mai multe stick urî și la Smart tv la fel format necunoscut îmi spune cu ce pot introduce muzica pe telefon sa o poată vedea

#2
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019
Formatați stick-ul fat32. Dar asta se face de obicei în calculator, nu în telefon (cu Android, iOS sau alt SO<>Win).

#3
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Și alta metoda pana  repar laptop ul

#4
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 01.12.2018
Cumperi un stick nou, deja formatat.

#5
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006
Se poate si pe Android.
Incearca https://play.google....app&hl=en&gl=US

#6
grigsound

grigsound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 30.07.2003

 ionut498, on 09 iunie 2022 - 18:44, said:

Am și eu o problema mi s a defectat laptop ul și am vrut sa îmi schimb melodiile pe un  stick că am la mașină un modulator și când introduc stick ul in telefon cu o mufa otg îmi cere format și după introduc melodiile doar că după ce le introduc la mașină nu le vede și am încercat cu mai multe stick urî și la Smart tv la fel format necunoscut îmi spune cu ce pot introduce muzica pe telefon sa o poată vedea

Șiii, respirăm adânc!!! Frate, mai ia aer!

Și acum on topic.
Aș încerca să formatez mai întâi stickul în televizorul smart, iar apoi să copiez muzica de pe telefon, deși probabil vei avea aceeași problemă. Poți încerca așa ceva: https://play.google....fixsdcardmemory

#7
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

 __Dan__, on 09 iunie 2022 - 19:04, said:

Formatați stick-ul fat32. Dar asta se face de obicei în calculator, nu în telefon (cu Android, iOS sau alt SO<>Win).

exFAT, daca vrei sa-l recunoasca mai multe dispozitive.
fat32 nu mai foloseste nimeni.

#8
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Intre NTFS și exFAT, pentru descărcarea a 3 fișiere, avand toate, în total, circa 10gb, spațiu de stocare, care ar fi cea mai buna optiune?
La exFAT, mărimea unitate de alocare începe de la 4096 băieți și se încheie cu 32768 kilobaiti iar la NTFS, mărime unitate de alocare începe de la 512 băieți și se încheie cu 2048 kilobaiti.Pentru ce trebuie optat?Vreau sa descarc actualizări ale sistemului de navigație GPS, folosind Windows și un stick,de pe laptop, la un autoturism VW.

Edited by max_01, 03 August 2022 - 12:20.


#9
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 25.01.2002
Intre NTFS și exFAT: oricare este acceptat de device.

asa de simplu...

#10
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

 tEo, on 03 august 2022 - 18:28, said:

Intre NTFS și exFAT: oricare este acceptat de device.

asa de simplu...
Problema este ca in format NTFS, device-ul  nu mi-a vazut la masina, datele stocate pe stick, asa ca am apelat, acum, la formatul exFAT dupa ce, in prealabil, am formatat stickul, insa nu in modul rapid.

Edited by max_01, 04 August 2022 - 09:03.


#11
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 25.01.2002
nu conteaza formatarea rapida. in esenta, tot o formatare este si duce la acelasi rezultat: stergerea continutului si pregatirea stickului pentru a putea fi folosit in continuare.
inseamna ca ex-fat e solutia.

#12
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Am reușit în format exFAT, după ce am scos și introdus de circa 3 ori, stick-ul din slotul sistemului de navigație.Asa am procedat de cel putin 7-8 ori și când a fost formatat în NTFS.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate