Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Cand Pndl-ul uslamist se prabuseste ca un pod proaspat reabilitat

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
249 replies to this topic

#37
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009

View PostAlltrack, on 09 iunie 2022 - 20:42, said:

Daca era USR la putere in Neamt , cu siguranta ca nu se putea intampla asa ceva . Toti banii mergeau la consultanta si nu mai erau bani de pod .
Case closed Posted Image !

da da .. usr e de vina.. nu uslamul, ca e tatucul penedele-ului (1,2,3) si a furtului ca mod de guvernarePosted Image Posted Image

Edited by vanitty, 09 June 2022 - 20:44.


#38
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007

View Postshiva, on 09 iunie 2022 - 20:37, said:

Detalii?
Vorbea lumea de pe-atunci despre asta. Cei care se pricepeau, dar si cei care raspandeau. De pe vremea cand eram copil am auzit despre asta, de la mai mult oameni.
Si nu vorbeau degeaba.  Se vede si in filmuletul pus aici (dupa renovare pare-se) ca e ceva in neregula cu el. Nu stiu sa explic ca nu-s constructor, nu-s inginer de structuri sau de podusi sau cum s-or chema. Stalpii aia in in V intors aunt supraincarcati, dar au rol de cabluri, nu de stalpi. Atat pot eu explica cu logica mea.

Dar am prins si eu vorba targului de pe-atunci, asta-i motivul real pentru care ma simteam in nesiguranta cand treceam cu autobuzul pe acel pod, nu numai din cauza ca era tot timpul valurit, facut covata.. Pe vremea lu neanicu si mult dupa, strada aia nu fusese asflaltata de decenii intregi, se facusera cratere imense, iar acel pod avea gauri de vedeai apa prin el. Un stalp era si putin aplecat, iar podul ala mai tot timpul a fost tip covata.
Cand l-au reabilitat, au umplut covata cu material greu sa fie nivelat sa poata turna repede asfalt, dar structura de rezistenta ->ciuciu.
Nu stiu cum a fost reabilitat acuma, ultima data. Totusi la 8 milioane cred ca au schimbat tablierul macar. Dar tot prost l-au facut, evident cred acum pentru oricine.

#39
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postvanitty, on 09 iunie 2022 - 20:43, said:

da da .. usr e de vina.. nu uslamul, ca e tatucul penedele-ului (1,2,3) si a furtului ca mod de guvernarePosted Image Posted Image
Pe direct , am vrut sa spun ca daca nu fura banii ''uslamu'' ii fura USR Posted Image ! Tot incercati sa-i scoateti ca fiind buni...ei fiind mai hoti si mai flamanzi de ciordeala ca ceilalti .
Nu sustin nici un partid actual !

#40
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007

View PostAlltrack, on 09 iunie 2022 - 20:42, said:

Daca era USR la putere in Neamt , cu siguranta ca nu se putea intampla asa ceva . Toti banii mergeau la consultanta si nu mai erau bani de pod .
Case closed Posted Image !
Chiar de-ar fi fost asa, tot se salva ceva. Un camion dauna totala si niste oase rupte.
Dar te inteleg, e greu de gasit ceva chiar si contrafactual, sa depaseasca mizeriile putorilor pesedizde.

#41
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,087
  • Înscris: 06.01.2005

View PostAlltrack, on 09 iunie 2022 - 20:42, said:

Daca era USR la putere in Neamt , cu siguranta ca nu se putea intampla asa ceva . Toti banii mergeau la consultanta si nu mai erau bani de pod .
Case closed Posted Image !
Da ma, dar macar ramaneau soferii aia nejuliti .... tu le n muma n __r de escroci psd isti, Ciorapel si alti imbecili.

#42
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009

View PostAlltrack, on 09 iunie 2022 - 20:47, said:

Pe direct , am vrut sa spun ca daca nu fura banii ''uslamu'' ii fura USR Posted Image ! Tot incercati sa-i scoateti ca fiind buni...ei fiind mai hoti si mai flamanzi de ciordeala ca ceilalti .
Nu sustin nici un partid actual !

da bre.. tu esti independent. Si intr-adevar, se stie ca usr-ul fura.. de aia se plangeau peneleii si pesedeii ca drula e caine , nu om, pentru ca nu vrea sa fure banii tarii.. ce incercare jalnica si de 2 lei ai, sa albesti hotii de la psd si hotii de la pnl.. Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by vanitty, 09 June 2022 - 20:52.


#43
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

View PostAlltrack, on 09 iunie 2022 - 20:47, said:


Pe direct , am vrut sa spun ca daca nu fura banii ''uslamu'' ii fura USR Posted Image ! Tot incercati sa-i scoateti ca fiind buni...ei fiind mai hoti si mai flamanzi de ciordeala ca ceilalti .


report pentru flame și minciună
Ce treabă are usr cu subiectul acesta? Pndl este creația lui Citu. A baronilor locali ai USL

#44
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,308
  • Înscris: 30.01.2008

View PostAlltrack, on 09 iunie 2022 - 20:42, said:

Daca era USR la putere in Neamt , cu siguranta ca nu se putea intampla asa ceva . Toti banii mergeau la consultanta si nu mai erau bani de pod .
Case closed Posted Image !
Doar ca e peeeseeedeee la putere in Romania si tu faci procese de intentie/imaginare  versus FAPTE!!!!

Intr-adevar case closed !!

Edited by Daco_Get, 09 June 2022 - 20:54.


#45
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009

View PostDaco_Get, on 09 iunie 2022 - 20:54, said:

Doar ca e peeeseeedeee la putere in Romania si tu faci procese de intentie/imaginare  versus FAPTE!!!!

Intr-adevar case closed !!

deci sa intelegi.. nu uslamul e de vina ca fura si o creat cadrul pentru furt, ci usr-ul, pentru ca nu o furat, dar totusi o furat.. penibil..

Edited by vanitty, 09 June 2022 - 20:55.


#46
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,308
  • Înscris: 30.01.2008

View PostAlltrack, on 09 iunie 2022 - 20:47, said:

Pe direct , am vrut sa spun ca daca nu fura banii ''uslamu'' ii fura USR Posted Image ! Tot incercati sa-i scoateti ca fiind buni...ei fiind mai hoti si mai flamanzi de ciordeala ca ceilalti .
Nu sustin nici un partid actual !
Ti-a zis tie o pasarica :)))

Cat despre " Nu sustin nici un partid actual !" sa io spui lui ciolacu sau lu rares :)))) ca doar aia mai cred vrajeala asta .

#47
TS030

TS030

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,193
  • Înscris: 25.06.2012

View PostAlltrack, on 09 iunie 2022 - 20:47, said:

Nu sustin nici un partid actual !
Minciuna sfruntata; sustii uslamul.
Care uslam nu da nici un semn ca s-ar fi "saturat" de furt... isi angajeaza oamenii, isi cresc lefurile, iar banii cu care trebuia reparat (nu spoit!) podul ala unde or fi ajuns? :rolleyes:

#48
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009

View PostTS030, on 09 iunie 2022 - 20:57, said:

Minciuna sfruntata; sustii uslamul.
Care uslam nu da nici un semn ca s-ar fi "saturat" de furt... isi angajeaza oamenii, isi cresc lefurile, iar banii cu care trebuia reparat (nu spoit!) podul ala unde or fi ajuns? Posted Image

stiu stiu stiu eu,... Pot sa raspund?




Banii aia o ajuns la popor.. la saracul popor impilat si asuprit de usr..

Edited by vanitty, 09 June 2022 - 20:58.


#49
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Am o mare surpriza cum ca unii colegii ai mei considera prabusirea podului....o surpriza....
totul se prabuseste in jur.
Actualii guvernanti probabil vor cam termina mandatul, dar vor veni altii ....de subcalitatea lui Sosoanca.....si alti aur-iti

Si vor continua poduri sa se prabuseacsa, pile sa fie promovate, lucrul de mantuiala, baieti destepti care sug fondurile statului, mafioti care fac legea.

Edited by vio69a, 09 June 2022 - 21:05.


#50
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Postvanitty, on 09 iunie 2022 - 20:55, said:

deci sa intelegi.. nu uslamul e de vina ca fura si o creat cadrul pentru furt, ci usr-ul, pentru ca nu o furat, dar totusi o furat.. penibil..
Imi place sa te mai turez din cand in cand Posted Image ! Turat , devii simpatic Posted Image !

View PostDaco_Get, on 09 iunie 2022 - 20:57, said:

Cat despre " Nu sustin nici un partid actual !" sa io spui lui ciolacu sau lu rares Posted Image)))
Stiu ca e greu de crezut...dar asta e !

#51
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009

View PostAlltrack, on 09 iunie 2022 - 21:01, said:

Imi place sa te mai turez din cand in cand Posted Image ! Turat , devii simpatic Posted Image !

de fapt ti-a iesit pe nas incercarea de albire a unor infractori. Care prin furturile lor fac sa se intample grozavii ca prabusirea acestui pod proaspat reabilitat..

#52
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postmaccip, on 09 iunie 2022 - 20:47, said:

Nu stiu cum a fost reabilitat acuma, ultima data. Totusi la 8 milioane cred ca au schimbat tablierul macar. Dar tot prost l-au facut, evident cred acum pentru oricine.
Reprezentantul firmei afirma ca a fost vorba numai despre o cosmetizare. Nu s-a umblat la structura de rezistenta.
2 milioane de dolari pentru o zugraveala.

Edited by pasilla, 09 June 2022 - 21:08.


#53
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,308
  • Înscris: 30.01.2008

View PostAlltrack, on 09 iunie 2022 - 21:02, said:


Stiu ca e greu de crezut...dar asta e !
E fals nu ca e greu de crezut . Se vede CLAR !

Ideea cu " toti sunt la fel " e o idee pesedista la origine :))

#54
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009

View Postpasilla, on 09 iunie 2022 - 21:04, said:

Reprezentantul firmei afirma ca a fost vorba numai despre o cosmetizare. Nu s-a umblat la structura de rezistenta.
2 milioane de dolari pentru o zugraveala.

pun pariu ca studiul de fezabilitate prin care se recomanda doar zugraveala, tot cam 2 milioane de euro o costat..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate