Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cum sa ascunzi IP-ul

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
cam care ar fi in mare... avantajele sau macar avantajul surfului anonim???

cam ce motive legitime ai avea sa vrei ca IPul tau sa nu poata fi detectat de un site web??
si sa fii pregatit sa suporti o viteza infecta de surf pentru asta?!?

#20
macrina

macrina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 13.12.2004
Buna! Nu stiu daca scriu unde trebuie, pentru ca nu ma pricep si nu am mare habar de termenii in care vorbiti voi pe aici. Scriu totusi, epntru ca am nevoie de priceperea voastra, daca ma puteti ajuta.
Detin un site si un forum. Si am doua probleme pe care le voi expune pe rand.
1. Am organizat un concurs pe forum, cu vot, am lasat votul liber, adica nu e obligat fiecare votant sa se inscrie, numai ca m-am trezit cu participante la concurs care au fraudat votul, la una din persoane am descoperit si cum, dar nu asta conteaza. Va rog sa imi dati o ideea despre felul in care ar trebui sa procedej cu votul pe forum, caci luni resetez toate rezultatele si...mai departe nu stiu cum sa pot proteja cumva chestionarul.
2. In legatura cu site-ul, este inscris pe trafic.ro si era ok. In ceea ce ma priveste, imi arata ok traficul si acum, numai ca m-am trezit cu un site al concurentei care a crescut spectaculos la trafic in ultima luna. Nu intelegeam ce se petrece, caci eu astiu destule amanunte despre concurenta si ma minunam de ce la ei mai multi vizitatori unici si ce se petrece cu site-ul meu. Pana ieri, cand am constatat ca site-ul cu pricina are vizitatori din SUA aproape tot atatia cat si din Romania, lucru absolut imposibil, avand in vedere profilul acestor magazine, caci e vorba de magazine virtuale.
Cam asa arata la ei, la concurenta, statistica vizitatorilor unici pe tari:

Vizitatori 20.09
Romania
100
S.U.A.
90
Franta
1
R. Moldova

Vizitatoti 19.09
Romania
199
S.U.A.
66
R. Moldova
3
Necunoscut
2
Finlanda
2
Belgia
1
Israel
1
Ceea ce mi-a dat de gandit si mai tare, mie, o profana in materie, este ca la SUA este singura tara in care numarul izitelor este egal cu cel a afisarilor, ceea ce este, practic, imposibil. Caci macar unul din 5 vizitatori care ajung, sa zicem, accidental pe site la ei, sau la oricine, rasfoieste macar inca o pagina, in afara celei deschise, sa zicem, in urma unui rezultat de cautare. Va rog sa imi spuneti cam ce unealta incorecta folosesc aceste personaje, nu trebuie sa imi dati detalii, ci numai cum se numeste procedeul, ca sa stiu ce sa scriu celor de la trafic.ro

Va multumesc frumos!

#21
quantico2708

quantico2708

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,148
  • Înscris: 15.07.2008

View PostNero-d, on 07 ianuarie 2008 - 23:29, said:

cam care ar fi in mare... avantajele sau macar avantajul surfului anonim???

cam ce motive legitime ai avea sa vrei ca IPul tau sa nu poata fi detectat de un site web??
si sa fii pregatit sa suporti o viteza infecta de surf pentru asta?!?

omul vrea sa stie cum poate vedea myfreecams din Romania folosind AOL pe post de proxy

#22
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008

View Postquantico2708, on 19 februarie 2013 - 17:31, said:


omul vrea sa stie cum poate vedea myfreecams din Romania folosind AOL pe post de proxy
Las-o asa , ca deja au trecut 5 ani. Posibil sa fi gasit vreo metoda.

#23
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009

View Postursu_florin2002, on 19 februarie 2013 - 17:42, said:

Las-o asa , ca deja au trecut 5 ani. Posibil sa fi gasit vreo metoda.

Ai dreptate.
Se poate trece la categoria, "cel mai rapid raspuns"!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate