Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Recomandari medici alergologi in contract CAS in Bucuresti.

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Salut all !

Ce recomandari de medici alergologi in contract cu CAS (bilet trimitere CASMB) in Bucuresti aveti ?
Am sunat la Regina Maria, Medicover, Medsana, Sanador si altii insa nu am gasit cu bilet de trimitere...

Am probleme cu rinita alergica... curge nasul intr-o veselie... la 30-60 minute dupa ce i-au Aerius scade productia de muci cu 90% asa ca presupun ca este alergie... de asta si caut o consulatie la alergologie :)
Intre timp o sa merg si la ORL sa ma asigur ca nu este o sinuzita... avand in vedere ca doar nara dreapta pare ca produce...

Acum mai multi ani am facut o perioada de 4-5 ani un vaccin numit Halcis care am vazut ca a scazut efectele... as reincepe tratamentul insa cred ca-i mai sigur sa am un consult inainte.

Mersi.

#2
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,787
  • Înscris: 25.06.2007

View Postdagobar, on 08 iunie 2022 - 12:50, said:

Intre timp o sa merg si la ORL sa ma asigur ca nu este o sinuzita... avand in vedere ca doar nara dreapta pare ca produce...
Cere de la medicul de familie trimitere la radiografie de sinusuri, nu e nevoie de ORL pt un diagnostic de sinuzita.

#3
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Mersi pentru sfat o sa incerc radiografie de sinusuri.

#4
Popos_popos

Popos_popos

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 31.12.2022
Salutare tuturor,
Totusi o recomandare pentru un medic alergolog bun in Bucuresti, de preferat cu contract cu CAS , are cineva ?

(Daca nu are nimeni, macar un alergolog bun... cu sau fara contract cu CAS).

Se pare ca o buna parte din simptomele mele pot fi determinate si de niste reactii alergice (mai multe probabil) - si e important sa identific factorii alergeni.

Multumesc mult,

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate