Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Logitech G29 Defect

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Electric_Gaming

Electric_Gaming

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.06.2022
Am cumparat acest volan acum aproape o luna iar acum cateva zile a inceput sa nu mai mearga cu ar trebui. A inceput sa se accelereze singur. Adica cand il puneam de pe N pe 1 incepea sa accelereze singur (masina nu era in panta). Am reinstalat jocul si degeaba, am reinstalat software-ul dar nimic tot asa facea! Am incercat alt joc dar si pe city car driving si pe Euro Truck Simulator 2 si pe BeamNG facea exact la fel. Am mers cu el inapoi la altex sa il bag in service pe baza garantitei iar prima oara cei de la service au spus ca nu are nimic a doua oara ca cica doar la mine face asa iar a treia oara ca cica asa fac toate pe manuala. Ca sa fie clar pe pe cutie manuala accelereaza pe automata nu. EX: Pe BeamNG cand o trec pe Arcade nu are nimic volanul dar cand il trec pe Realistic incepe sa accelereze pana la 9-10 KM/H.

Intrebarea mea acum este daca mai pateste cineva asa ceva?

#2
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019
Volanul nu apare în Control Panel/în aplicația Logitech Gaming nu poți verifica starea butoanelor/manetelor? Update de driver / Windows în ultima lună?

Edited by __Dan__, 07 June 2022 - 12:49.


#3
s1lviu86

s1lviu86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 14.12.2020
Un mail la suport Logitech, cu descrierea problemei, ai trimis?

#4
sandratoms1980

sandratoms1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 27.07.2021
Testeaza pe 2-3 calculatoare diferite.
Apoi iar garantie, daca e cazul.

#5
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022

View Posts1lviu86, on 07 iunie 2022 - 12:53, said:

Un mail la suport Logitech, cu descrierea problemei, ai trimis?
Ca stau aia sa-ti raspunda tie la un ticket din asta amarat la un volan outdated .
OP: Am si eu volanul asta si ii foarte simandicos sa fiu sincer, probleme de genul am avut si eu dar le-am rezolvat cu windows reinstalat+ drivere noi. Mie nu-mi intra in viteze sau imi vira dreapta maxim...
Uite de exemplu cand il conectez la xboxsx merge brici dar pe windows isi mai da rateuri cateodata gen se activeaza center spring la maxim si abea virez.
Oricum amandoi am facut o investitie proasta cu volanul asta, foarte prost dpdv driverelor si pe langa asta pedala de frana absolut penala, simuleaza o dacie din 1900 toamna fara lichid de frane, faci febra musculara la picior dupa juma de ora de jucat cu el.
Daca nu ma insel mai bun era g925 versiunea de playstation si tot atata costa.

Ca solutie incearca sa dezinstalezi driverele, clear cache cu (ccleaner) , reinstalat drivere logitech ghub si vezi driverele default joystick sa fie si ele updatate la zi, mai incearca si alt joc de exemplu forza horizon si vezi daca si acolo iti face figuri, cateodata jocurile nu sunt optimizate pentru anumite seturi de volane.

#6
Electric_Gaming

Electric_Gaming

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.06.2022
Am reinstalat logitech ghub si degeaba tot asa face incerc sa reinstalez windows-ul acum.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate