Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

S20fe sau Iphone 11

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
irisu

irisu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.09.2021
Sunt in situatia in care trebuie sa aleg dintre aceste telefoane cu plusuri si minusuri la fiecare, amandoua SH ori de pe OLX ori de la amanet/flip/totalconvert. Ma intereseaza la care din ele e riscul mai mare de teapa sa nu mearga ceva peste ceva timp, stiu ca nu sunt noi si se pot strica dupa ce le cumpar. Si m-ar interesa si care din ele ar fi mai stabil pe viitor din punct de vedere ca sa nu inceapa sa mearga greu, sacadari, etc. Multumesc.

#2
Evonxxx

Evonxxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 17.02.2022
Pentru camera recomand s20fe pentru ecosistem recomand i11, le detin pe amandoua.

#3
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016
Eu sunt f multumit si de camera de la i11.
Urasc insa ecosistemul.

#4
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,428
  • Înscris: 30.08.2017
Tu de fapt alegi intre doua ecosisteme....android vs apple. Altfel, riscul de teapa e mai mare la iphone...poate fi logat userul anterior pe el, caz in care telefonul e inutilizabil pentru tine. Deci neaparat sa verifici asta. Mai e si faptul ca teparii prefera iphone in locul unui Samsung 20 FE pentru ca pentru iphone gasesc mult mai usor clienti.

Referitor la stabilitate, ifoanele sunt in general mai stabile si beneficiaza de update-uri pe mai multi ani.

Edited by george_alexandru, 07 June 2022 - 09:38.


#5
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 31.07.2015
Dacă îl iei de la amanet ar trebui să fie ceva mai sigură treaba decât pe olx. Referitor la stabilitatea în timp, clar iPhone-ul va primi mai multe actualizări. Asta dacă te satisface ecosistemul Apple. Mai ține cont și de faptul că are un ecran de generație mai veche, abia de la 12 în sus ai ecrane OLED cu rezoluție mai mare.

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Postirisu, on 07 iunie 2022 - 08:59, said:

Sunt in situatia in care trebuie sa aleg dintre aceste telefoane cu plusuri si minusuri la fiecare, amandoua SH ori de pe OLX ori de la amanet/flip/totalconvert. Ma intereseaza la care din ele e riscul mai mare de teapa sa nu mearga ceva peste ceva timp, stiu ca nu sunt noi si se pot strica dupa ce le cumpar. Si m-ar interesa si care din ele ar fi mai stabil pe viitor din punct de vedere ca sa nu inceapa sa mearga greu, sacadari, etc. Multumesc.
Fiind vorba de telefon luat totusi de la un comerciant, sunt mult mai mici sansele de teapa.
Ca si camera si i11 face poze foarte bune, uneori chiar mai bune decat Galaxy Note 10-le ce-l am in dotare. Daca nu ai probleme cu ecosistemul, poti merge linistit pe iPhone 11, doar sa alegi unul cu battery health cat mai mare.
iPhone in general duce mai mult timp fara sacadari, si se bucura mai mult de atentia dezvoltatorilor de aplicatii.

#7
stoshiba

stoshiba

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,839
  • Înscris: 22.02.2014
i 11.

#8
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,404
  • Înscris: 15.11.2005
i11

#9
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,183
  • Înscris: 26.06.2009
Daca cumperi de pe flip nu ai ce teapa sa iei. De la amanet relativ similar: daca ti-l blocheaza Apple sau ti-l ridica Politia iti recuperezi banii de la amanet si se isi bata ei capul mai departe,

De pe OLX este loterie; daca iti place sa joci la loto atatia bani atunci... succes!

#10
rdk

rdk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 25.02.2007
Salut,

iPhone-ul are ecran prost fata de Galaxy. Chiar acum am comparat de curiozitate si e diferenta mare in favoarea galaxy-ului(am comparat un XR cu s20fe). Consider ca ar trebui sa cauti pe la un prieten unul sa vezi exact inainte de a face achizitia.
Cu ecosistemul te poti obisnui, eu am si iphone si android, si m-as descurca doar cu unul fara probleme, fara sa conteze care e.(Am si alte chestii din ecosistemul appl si ma descurc cu tel cu Android).

Bafta.

#11
irisu

irisu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.09.2021
Multumesc pentru raspunsuri.

Este suficienta memoria de 64gb la Iphone 11 in zilele astea? Mentionez ca nu fac filmari, doar poze mai multe pe care dupa le descarc in PC. Nu donwloadez filme sau jocuri. Citisem ca daca vreau sa cumpar un Iphone atunci sa iau de la 128 gb in sus ca aplicatiile sunt foarte mari.

#12
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016

View Postirisu, on 07 iunie 2022 - 20:36, said:

Multumesc pentru raspunsuri.

Este suficienta memoria de 64gb la Iphone 11 in zilele astea? Mentionez ca nu fac filmari, doar poze mai multe pe care dupa le descarc in PC. Nu donwloadez filme sau jocuri. Citisem ca daca vreau sa cumpar un Iphone atunci sa iau de la 128 gb in sus ca aplicatiile sunt foarte mari.
Mie imi ajung 64gb. Cu grija, transfer poze, videouri odata la cateva luni.
SI mai am si niste purcelusi de jocuri.

Vezi ca pozele nu au 8-10mb ca la android, sunt in jur de 2mb.

Edited by elbjorn, 07 June 2022 - 21:12.


#13
irisu

irisu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.09.2021
Am inteles, multumesc pentru raspunsuri

#14
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,183
  • Înscris: 26.06.2009
Sotiei nu ii anung nici 128gb ca pastreaza toate amintirile :-)

Daca esti disciplinat si iti downloadezi poze si filmarile lunar nu o sa ai probleme cu 64gb

#15
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 31.07.2015
Stocarea în cloud costă vreo 2 beri lunar și ai terminat circul.

#16
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016

View Postaddryanns, on 08 iunie 2022 - 14:27, said:

Stocarea în cloud costă vreo 2 beri lunar și ai terminat circul.
Pentru ce cand ai 15gb la Google photos ? Și după doar o bere ...

#17
marius2k

marius2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 808
  • Înscris: 11.03.2014
compari mere cu pere.
Ios cu Android ....
Eu recomand android, nu suport ios. Altul este in limba dupa ios ....deci, iti plac merele sau perele? Sa nu spui ambele.

#18
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016

View Postmarius2k, on 08 iunie 2022 - 14:42, said:

compari mere cu pere.
Ios cu Android ....
Eu recomand android, nu suport ios. Altul este in limba dupa ios ....deci, iti plac merele sau perele? Sa nu spui ambele.
Îmi place cașcavalul :)
Urasc limitările Apple, dar le dau credit pentru MFi și poze.
Mare minus la baterie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate