Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Infrastructura DIGI bloc nou

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
dicsie

dicsie

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.06.2022
Buna! Tocmai ce m-am mutat in chirie intr-un bloc nou construit si am incercat sa imi mut contractul de internet de la Digi la noua adresa insa aceasta nu apare in baza lor de date. Am facut doua cereri pentru investigare de infrastructura, desi dezvoltatorul a spus clar ca exista in bloc si un angajat Digi din alta zona mi-a confirmat ca ce vad in bloc este infrastructura lor. Insa pentru ambele cereri am primit raspuns negativ fara sa fiu contactata inainte, desi am mentionat sa fiu contactata de echipa pentru ca blocurile nu sunt numerotate si sunt si blocuri nefinisate in acelasi complex si as fi vrut sa stiu ca s-a facut constatarea unde trebuie. Intrebarea este ce pot sa fac acum sa pot rezolva cat mai repede?

#2
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,394
  • Înscris: 25.10.2008
Daca intr-adevar exista infrastructura digi in bloc, poaibil ca la ei sa fie trecuta altfel adresa la ei in sistem. De ex in loc de nr 29 sa fie 31a. Depinde de cand au inregistrat in sistem adresele. Daca nu e acoperire, vum zic ei, nu ai decat sa astepti, nu se stie cat timp

#3
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Salut,

Iti explic pe PM cum sa faci sa gasesti adresa corecta (din punct de vedere al bazei de date RDS).

Nu merge sa iti dau PM ca esti user nou si se pare ca nu poti sa primesti mesaje private, cred ca nici nu poti sa dai mesaje.

Cel mai simplu este sa vorbesti cu un vecin ce are deja abonament DIGI si sa te ajute cu un cod de client sau numar de contract. Dupa ce faci rost de cod client poti sa gasesti imediat adresa corecta ce figureaza in baza de date Digi.

Edited by catalinman, 05 June 2022 - 13:50.


#4
dicsie

dicsie

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.06.2022
M-am gandit sa intreb vecinii dar nu am reusit sa dau de ei dar pana la urma cred ca doar asa o sa reusesc. Multumesc mult!

#5
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006
si mai simplu era daca sinteti de-al casei, sa intrebati unde locuieste colegul nostru si sa verificati care este situatia!

#6
alexandrualexww2

alexandrualexww2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 15.05.2017
Cand am vrut sa-mi fac DIGI, le-am zis adresa, si cica e deja abonament acolo :)), unu de prin zona a dat datele mele. Nu se poate face nimic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate