Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Nu mai alimentati de la Socar

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1
gratzi858

gratzi858

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 06.09.2021
Am alimentat de la aceasta benzinarie pentru ca avea cea mai ieftina benzina 8 lei si in plus primesti 5% cashback cu card revolut
Dupa prima alimentare am observat ca motorul parca e mai lenes si ramane accelerat mai mult timp dupa ce iau piciorul de pe pedala. Am crezut ca e defectiune dar dupa ce am revenit la benzina de la lukoil motorul merge normal din nou

#2
g1102

g1102

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 17.07.2018
Eu am făcut invers. Am alimentat de la Lukoil, a început motorul sa meargă nașpa.
Asa ca am început sa alimentez din nou de la Socar și acum totul e normal.



#3
Ger0nimo

Ger0nimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 21.07.2021
Depinde mult de statia peco, nu neaparat de brand. Cel mai bine e sa pui combustibil premium indiferent de brand.

#4
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Si?
Bine ca va plangeti pe forumuri si nu la protectia consumatorului.

#5
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 02.06.2021
:)). A ramas lukoil.ul fara clienti si trebuie putina reclama?

#6
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,364
  • Înscris: 28.10.2018
Depinde mult si de cazan.

#7
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Nu ofera Revolut cashback la niciun service auto? Posted Image

 gratzi858, on 04 iunie 2022 - 12:26, said:

[...] ramane accelerat mai mult timp dupa ce iau piciorul de pe pedala[...]

Edited by Znevna, 04 June 2022 - 13:01.


#8
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.11.2011
Cât ai dat pe coteț?

#9
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015

 abac, on 04 iunie 2022 - 12:46, said:

Depinde mult si de cazan.

Posted Image Posted ImagePosted Image Posted Image Posted Image  .
Corect,cazanul meu vede doar benzina Petrom .Nu am chef sa sughitePosted Image

#10
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,512
  • Înscris: 21.10.2009
Da da, alimentati de la Lukoil in continuare...
Pentru cativa lei castigati la un plin, contribuiti la masina de razboi a rusilor. Familiile miilor de civili ucraineni care au fost ucisi in invazia rusa va vor fi recunoscatoare.
Unii romani si-ar vinde si sufletul pentru un pachet de tigari.

La Socar nu recomand sa alimentati pentru ca sunt azeri(au invadat Armenia - Nagorno-Karabakh in 2020, cu sprijinul dictatorului din Turcia, Erdogan). MOL sunt unguri si sunt anti Europa, anti Romania si dau semne ca ar fi si pro-Putin(sau cel putin, daca nu sunt pro, nu arata ca ar condamna invazia).

Am ramas la Petrom si Rompetrol. De altundeva, eu nu mai alimentez, sunt foarte multumit de ele.

Edited by lex2010, 04 June 2022 - 13:13.


#11
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
Si GPL doar de la Rompetrol(benzina nu,are aditivi metalici) si Petrom(asta se gaseste rar)

 lex2010, on 04 iunie 2022 - 13:12, said:

Da da, alimentati de la Lukoil in continuare...
Am ramas la Petrom si Rompetrol. De altundeva, eu nu mai alimentez, sunt foarte multumit de ele.

Idem..

#12
gratzi858

gratzi858

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 06.09.2021
Eu sunt liberalista nu ma intereseaza situatia poltica si nu vreau sa fiu idioata utila sa fac jocul altora.
Daca ar fi aleg pe baza de "pacate" in loc de pret/oferta atunci nu ar mai trebui sa cumparam nimic de la nimeni.
La lukoil nu e mai ieftina e cam acelasi pret ca la toti.
Doar la socar e mai ieftin.
Cred ca si petrom e ok dar eu nu am alimentat de la ei.
Mol sigur e ok dar prea scump.

#13
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 18.01.2020

 lex2010, on 04 iunie 2022 - 13:12, said:

Da da, alimentati de la Lukoil in continuare...
Pentru cativa lei castigati la un plin, contribuiti la masina de razboi a rusilor. Familiile miilor de civili ucraineni care au fost ucisi in invazia rusa va vor fi recunoscatoare.
Unii romani si-ar vinde si sufletul pentru un pachet de tigari.

La Socar nu recomand sa alimentati pentru ca sunt azeri(au invadat Armenia - Nagorno-Karabakh in 2020, cu sprijinul dictatorului din Turcia, Erdogan). MOL sunt unguri si sunt anti Europa, anti Romania si dau semne ca ar fi si pro-Putin(sau cel putin, daca nu sunt pro, nu arata ca ar condamna invazia).

Am ramas la Petrom si Rompetrol. De altundeva, eu nu mai alimentez, sunt foarte multumit de ele.
Haha, asta-i buna, auzi domne, sponsorizam URSS-ul daca alimentam de la X si nu de la Y. Cred ca in unele zone vine chiar tovarasul Lavrov sa te intrebe daca nu vrei sa-ti faca presiunea Posted Image
Pe unde am alimentat eu la Lukoil lucrau romani, nu KGB-isti sau nu stiu ce "agenturi straine". Sa alimentam de la benzinariile afiliate SUA/NATO atunci... Sponsorizam IRAQ, Vietnam si Afganistan.
Nu sunt pro-rus/Putinist/Aur-ist, din contra, istoria m-a invatat sa ii urasc pe astia mai rau decat pe aia din Vest.

Edited by Rares95, 04 June 2022 - 13:23.


#14
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Bine ca nu sunteti multi... Asa ca va explic sa intelegeti.
1. Socar are cumva vreo rafinarie in Romania? Raspuns: Nu. Poate importa intreaga cantitate de combustitibili vanduta? R: Nu. Rezulta ca cumpara combustitibii de pe plan intern? R: Da. De unde? R: de mai jos. De ce nu o importa? Pentru ca pretul ar fi prohibiltiv.
2. Care-i cea mai buna benzina/motorina din tara? Raspuns: Rompetrol
3. Care-i cea mai proasta motorina din tara? Raspuns: Lukoil, are cel mai mare procent de cenusa, infunda EGR.
4. Care-i cel mai mare producator? OMV/Petrom
Restul sunt fabulatii.

#15
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 12.09.2015
Spunea un baietas pe aici acum cateva luni ca motorina de la Lukoil ar fi mai proasta nu din cauza combustibilului in sine ci din cauza faptului ca rezervoarele lor nu sunt curatate corespunzator,si el se referea la acelea ce sunt in pamant la statii.
Tin sa cred ca este totusi problema fiecarei statii in parte ,multe fiind francize si totul tine de 'gospodarirea' ei in parte.

Edited by PiticVerde, 04 June 2022 - 13:41.


#16
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007

 lex2010, on 04 iunie 2022 - 13:12, said:

Da da, alimentati de la Lukoil in continuare...
Pentru cativa lei castigati la un plin, contribuiti la masina de razboi a rusilor. Familiile miilor de civili ucraineni care au fost ucisi in invazia rusa va vor fi recunoscatoare.
Unii romani si-ar vinde si sufletul pentru un pachet de tigari.

La Socar nu recomand sa alimentati pentru ca sunt azeri(au invadat Armenia - Nagorno-Karabakh in 2020, cu sprijinul dictatorului din Turcia, Erdogan). MOL sunt unguri si sunt anti Europa, anti Romania si dau semne ca ar fi si pro-Putin(sau cel putin, daca nu sunt pro, nu arata ca ar condamna invazia).

Am ramas la Petrom si Rompetrol. De altundeva, eu nu mai alimentez, sunt foarte multumit de ele.
La Rompetrol carburantul vine din Kazahstan adica acea tara condusa de dictator pro Putin.
Acum cateva luni rusii au trimis acolo militari sa restabileasca ordinea si sa evite lovitura de stat in urma careia s-ar fi schimbat regimul putinist cu unul democrat.

Asa ca mai ramane Petrom. Insa si acolo sunt pupatorii de falus Putinist adica austriecii care canta la 2 piane.

Eu zic ca cel mai bine e sa nu mai bagi de nicaieri.
Pana acum o luna oricum sponsorizai razboiul fiindca indiferent de unde bagai, 6p% din petrol tot de la rusi venea.
In Romania avem 3 rafinarii mari de la care se aprovizioneaza absolut toate benzinariile fie ca ele sunt cu sigla Lukoil, Petrom sau Mol.
Ghici de unde provine titeiul pe care-l rafineaza cele 3 rafinarii?

Asa ca lasa-ma cu povestile cu zane despre Petrom si Rompetrol

#17
Ger0nimo

Ger0nimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 21.07.2021
Ne-am dat drek cu razboiul asta! Nu trebuie sa mai cumperi nimic ca sigur are vreun rus, chinez, american, german, francez, belgian, olandez, spaniol, portughez la origine si iti bat propagandistii obrazul! Si asta e topic ucrainian?

#18
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,072
  • Înscris: 19.12.2012

 Rares95, on 04 iunie 2022 - 13:21, said:

Haha, asta-i buna, auzi domne, sponsorizam URSS-ul daca alimentam de la X si nu de la Y. Cred ca in unele zone vine chiar tovarasul Lavrov sa te intrebe daca nu vrei sa-ti faca presiunea Posted Image
Pe unde am alimentat eu la Lukoil lucrau romani, nu KGB-isti sau nu stiu ce "agenturi straine". Sa alimentam de la benzinariile afiliate SUA/NATO atunci... Sponsorizam IRAQ, Vietnam si Afganistan.
Nu sunt pro-rus/Putinist/Aur-ist, din contra, istoria m-a invatat sa ii urasc pe astia mai rau decat pe aia din Vest.
inainte sa razi cu gura pana la urechi, intreaba-te ce vand acei romani pe care i-ai vazut in acele benzinarii si de unde vine acel ceva. Si in celelalte benzinarii lucreaza romani insa combustibilii vin pe alte trasee si implicit incasarile merg la alte companii dupa ce se separa taxele statului..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate