Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ce parcuri pot vizita pentru prima data in Bucuresti?

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#19
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Delta VACARESTI ?

#20
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Ce e cu ea? Mi-e teama sa trec pe-acolo, mai ales dupa ce incendii au avut loc.

#21
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Duminica trecuta ma intorceam de la Mei Wei. Satul de mine si de viata, am zis s-o iau pe jos spre Cismigiu. Dupa doua inghetate si doua sticle de Cola, am ajuns in zona strazii Rigas unde am dat peste Blocul Florentin. Care, de fapt, nu se afla pe strada Rigas. L-am vazut de la distanta si mi-am vazut de drum, cu burta plina fiind. Mai multe poze gasiti pe internet.

Bucuresti. Mereu, surprinzator.

Edited by Puferiu_, 15 June 2022 - 21:10.


#22
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 27.08.2013
Parcul Verdi, parcul Floreasca, parcul Bordei, parcul Bazilescu, parcul natural Văcărești, parcul Titanii, parcul Titan, parcul Cuza, parcul Pantelimon, parcul Teilor, parcul și mănăstirea Plumbuita, parcul Lacul Tei, complexul studențesc Tei.
Până nu confirmi că ai auzit măcar de toate astea, mai taie din ele cu:„(...) am fost în toate parcurile(...)”.
Cu plăcere.

#23
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Dupa cum va ziceam, marti am fost pe Lacul Morii. Mai intai am mancat o saorma mare de la Baneasa (23 de lei, delicioasa), ca sa am puteri. Au renovat marginea aia pentru promenada. Initial, imi propusesem sa dau ocol intregului lac, dar era foarte cald. Asa ca am ajuns pana la insula (care, de fapt, e o peninsula). Arata la fel de deplorabil ca in copilaria mea (in urma cu 10-15 ani). Cel putin au instalat cosuri de gunoi si era curatenie. Dar constructiile alea au fost lasate in paragina. Si nu era nicio banca. Pe un mal scria "refugees you are welcome". Unii inotau, altii, pescuiau. Doua masini de la politia locala erau pe pod. Daca nu ar fi fost soarele ala, as mai fi stat. Dar era extraordinar de cald, de aceea mi-am propus sa fau ocol lacului intr-o zi mai putin calduroasa.

#24
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003
Vezi ca ai shaormerie buna in Crangasi nu departe de lac, David&Roro, le fac deosebit :)

#25
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Nu mai e de mult saormeria aia.

#26
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010

View Postandreic, on 08 iulie 2022 - 11:12, said:

... shaormerie buna in Crangasi nu departe de lac, David&Roro ...

E mai sigură terasa La Coco din parcul Crângași, lângă terenurile de sport și rozarium. Cei mai buni mici din Românica. Sunt vreo 50 de metri până la dig. E practic restaurant în toată regula. Dar e aglomerat mai mereu, eu fac rezervare cam de fiecare dată.


Sănătate și tcb !

Edited by OvidiuNS, 08 July 2022 - 18:45.


#27
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003

View PostPuferiu_, on 08 iulie 2022 - 17:36, said:

Nu mai e de mult saormeria aia.
De acolo comand tot timpul cand mi-e lene sa iau tramvaiul pana acolo si-mi spui ca nu mai e ? Posted Image Vezi in google "Shaorma Bucuresti" fiind pe zona care trebuie, are locatia cu acuratete de 5m. Eu am pus-o pe vremea cand se mapa cu mapmaker. Sunt si parteneri Tazz by the way.

Attached File  david-roro.jpg   96.97K   22 downloads

Edited by andreic, 08 July 2022 - 21:45.


#28
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010

View Postandreic, on 08 iulie 2022 - 21:37, said:

... Vezi in google "Shaorma Bucuresti" fiind pe zona care trebuie, are locatia cu acuratete de 5m ...

Nu e nevoie, se vede pe street-view pe gmaps, pozele sunt de anul trecut. Știu că e lângă Pierre, de aceea ți-am și dat "Like", dar nu am avut niciodată încredere să iau de acolo. Acum, că spui tu, o să iau în considerație, deși e cam departe de dig și de mine (stau pe Saidac). Oricum, Băneasa e lângă emag în capăt, și mai e o șaormerie bună și mai aproape de mine pe Constructorilor în intersecția semaforizată cu Calea Crângași (era mai demult Doctor Grivei acolo, dar s-a făcut șaormerie și e foarte ok).


Sănătate și mulțumiri !

Edited by OvidiuNS, 08 July 2022 - 21:53.


#29
tomcatsk8

tomcatsk8

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,497
  • Înscris: 05.07.2022
Nimeni n-a spus "Parcul Bazilescu" :D .

#30
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018

View Postandreic, on 08 iulie 2022 - 21:37, said:

De acolo comand tot timpul cand mi-e lene sa iau tramvaiul pana acolo si-mi spui ca nu mai e ? Posted Image Vezi in google "Shaorma Bucuresti" fiind pe zona care trebuie, are locatia cu acuratete de 5m. Eu am pus-o pe vremea cand se mapa cu mapmaker. Sunt si parteneri Tazz by the way.
In ziua in care am fost pe Lacul Morii, mai inainte am trecut pe la un magazin mult si degeaba laudat cu chilipiruri. Magazinul se afla pe strada imediat urmatoare dupa saormerie. Google maps imi arata saorma ca fiind pe strada respectiva, desi e pe Calea Crangasi. Cu siguranta ca voi lua saorma data viitoare cand voi mai trece prin zona.

Am fost in Kiseleff. Nu mi s-a parut cine stie ce, desi Clotilde se lauda ca tocmai l-a renovat. Apa era murdara, multe frunze pe jos si oamenii erau tristi. Pe langa faptul ca e departe de mine (stau in Rahova, m-am dus pe jos), nici nu prea am avut ce vedea. O sa pun maine poze de-acolo.

Urmatoarea destinatie, Parcul Circului. Au trecut ceva ani de cand am fost acolo. Sper sa nu ma dezamageasca.

#31
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
In weekend ma duc in Parcul circului. Voi pune maine poze.

Attached Files



#32
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 27.08.2013

View Posttomcatsk8, on 09 iulie 2022 - 08:55, said:

Nimeni n-a spus "Parcul Bazilescu" Posted Image .
Ba da.

#33
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Foarte frumos in Parcul Circului. La creme de la creme a fost, bineinteles, helesteul. Pasari, pesti si broaste testoase. De nuferi nu mai zic. Desi e mai putin frumos fata de cand l-am vizitat in urma cu cativa ani, tot a meritat plimbarea. Vi-l recomand.

Attached Files



#34
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Na, ca am fost si in Bazilescu, desi e foarte departe de mine. Mi s-a parut destul de ok pentru un parc marginas. Pacat de teatrul lasat in paragina. Cica ar urma renovarea sa, conform spuselor autoritatilor.

Attached Files



#35
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,422
  • Înscris: 05.07.2018
Ieri am fost in Parcul Morarilor. E mic, dar cochet. Singurul parc in care am vazut un petic de pamant amenajat pentru picnic, inclusiv 3 gratere si doua cismele. Foarte tare. N-am avut timp si pentru Parcul Florilor. Data viitoare.

Attached Files



#36
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View PostPuferiu_, on 16 octombrie 2022 - 12:11, said:

N-am avut timp si pentru Parcul Florilor. Data viitoare.
Nu-i nici  o pierdere. Nu e nimic notabil acolo, cel putin din punctul meu de vedere. Ma rog, o fi aparut ceva intre timp, ca n-am mai fost de ani de zile.

Edited by zuv, 16 October 2022 - 13:30.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate