Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Recomandare camere

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Tidel_wave

Tidel_wave

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 17.10.2019
Buna ziua,
Apelez la sfaturile voastre pentru ca nu ma pricep si nu stiu unde sa intreb. De doua saptamani am primit o camera Digicam P05-7-C, i-am pus eu card de 64Gb, am tras cablu electric, merge prin wifi. o utilizez cu YCC365Plus. Inregistreaza pe card.Ma bucura faptul ca pot vedea ccamera si cand sunt la munca, adica nu este in reteaua locala.
1. Exista posibilitatea sa vad ce este pe card, fara sa il scot din camera?
2.Si as mai dori sa mai pun doua camere cam la fel, dar sa mearga sa pot vedea ce este inregistrat pe card fara sa il scot? ce imi recomandati?

Multumesc

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,115
  • Înscris: 22.05.2003
Gama iMou are ceeaa ce vrei tu

https://www.spy-shop.../result/?q=imou

#3
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 21.08.2003
Aplicatia trebuie sa ofere aceasta optiune, de redare a inregistrarilor sau macar a  alarmelor. Camere mai multe (de acelasi fel sau producator) aproape sigur se pot aduga iar pe undeva in meniul fiecareia ar trebui sa fie functia de playback.

#4
marmota_vasi

marmota_vasi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 13.02.2008

View PostTidel_wave, on 03 iunie 2022 - 16:11, said:

., am tras cablu electric, merge prin wifi. o utilizez cu YCC365Plus. Inregistreaza pe card.Ma bucura faptul ca pot vedea ccamera si cand sunt la munca, adica nu este in reteaua locala.
1. Exista posibilitatea sa vad ce este pe card, fara sa il scot din camera?
2.Si as mai dori sa mai pun doua camere cam la fel, dar sa mearga sa pot vedea ce este inregistrat pe card fara sa il scot? ce imi recomandati?

Multumesc


Nu am modelul de camera sau aplicatie telefon specificat de tine, dar unele lucruri trebuie lamurite ( mai departe vezi tu ce optiuni ofera aplicatia de mobil )
- cand te uiti live ( in timp real ) la camera de acasa, tu fiind la servici : camera ta foloseste  internetul tau de acasa ca sa se conecteze la serverele producatorului, pt ca tu sa poti sa te conectezi de pe aplicatia de telefon din afara retelei locale, fara a face modificari la routerul de acasa ( port forward etc )
Unde sunt serverele care au accees la camera si reteaua ta de acasa? In china probabil
Te poti conecta doar tu la camera si inregistrari? Producatorul spune ca te conectezi doar tu, dar serverul e la el - tragi tu concluziile mai departe


pt inregistrari de pe card, vezi detalii pe pagina productaorului aplicatiei iconita nr 10 ,  'record' se refera la inregistrarile de pe cardul din camera ta de acasa. Iconita 11 e pt inregistrari in cloud - alti bani alta distractie

#5
hades

hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 16.12.2003
Salut,
Cauta gama Tapo de la TPLink. Are aplicatie, poti vedea si salva clipurike in telefon fara sa umbli la card.

#6
Tidel_wave

Tidel_wave

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 17.10.2019

View Postmarmota_vasi, on 04 iunie 2022 - 11:29, said:

Nu am modelul de camera sau aplicatie telefon specificat de tine, dar unele lucruri trebuie lamurite ( mai departe vezi tu ce optiuni ofera aplicatia de mobil )
- cand te uiti live ( in timp real ) la camera de acasa, tu fiind la servici : camera ta foloseste  internetul tau de acasa ca sa se conecteze la serverele producatorului, pt ca tu sa poti sa te conectezi de pe aplicatia de telefon din afara retelei locale, fara a face modificari la routerul de acasa ( port forward etc )
Unde sunt serverele care au accees la camera si reteaua ta de acasa? In china probabil
Te poti conecta doar tu la camera si inregistrari? Producatorul spune ca te conectezi doar tu, dar serverul e la el - tragi tu concluziile mai departe


pt inregistrari de pe card, vezi detalii pe pagina productaorului aplicatiei iconita nr 10 ,  'record' se refera la inregistrarile de pe cardul din camera ta de acasa. Iconita 11 e pt inregistrari in cloud - alti bani alta distractie

camera foloseste internetul meu,ma conectez cu mailulmeu si cu parola mea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate