Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Incarcare minima prepay

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Salut, povestea mea:
Am un numar vodafone vechi, prin 2006 am primit simul cadou cu 1$ credit. L-am folosit frecvent pana in 2010 cand am devenit abonat digi mobil, se stie ca preturile nu sufereau comparatie, macar la vremea respectiva. Am pastrat simul/numarul din diferite motive, nu le mai dezvolt.
Am incarcat la limita timpului, am urmarit sa-mi pastrez numarul, sa pot primi apeluri, nu ma interesa sa apelez de pe el.
Saptamana trecuta am primit SMS ca-mi pierd numarul daca nu incarc, data limita este 4 iunie. Am uitat sa ma interesez ce si cum, sunt la limita si nu stiu cum sa procedez. Credit mai am doar 1,13E, insuficient. Nu mai stiu care-i suma minima pt o incarcare, nu ma intereseaza perioadsa, doar sa fie cat mai putin de platit.
Nu se pune problema portarii in alta retea.
Nu ma intereseaza bonusuri vodafone, doar sa-mi pastrez numarul.
Va rog, sugestii, multumesc.

Edited by altuser09, 03 June 2022 - 13:23.


#2
SuperTux89

SuperTux89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 30.12.2021
4 euro și prelungești nr cu încă 1 an

#3
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,088
  • Înscris: 29.01.2016
Minim 3 eur din aplicatii online printre care si Emag.
In magazin va fi minim 4 sau 5 eur.

#4
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Nu un an, doar 180 zile de gratie, dupa expirarea creditului de 4 euro. Incarcare minima 1 euro de pe site vodafone. Valabil 5 zile, gratie nu mai stiu, te interesezi tu. Dar nu era deloc parca.

Edited by arab, 03 June 2022 - 13:36.


#5
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Am rezolvat-o intamplator, prin apelare *222.
Uitasem de metoda asta, o foloseam pe cand aveam nokia 6300, non-smart. Din graba, uitasem ca telefonul meu e setat implicit pe simul digimobil, nu reuseam fac  apeluri pe numerele scurte din reteaua vodafone, normal.  
Mai am valabilitate pana la 31.08, acum am credit zero.
Multumesc, deocamdata am rezolvat.
Probabil la sfarsitul lunii august o sa mai bag 4E.
L.E.
Va multumesc din nou, pe mine zilele de gratie ma intereseaza, nu altceva.
Am primit mesajul:
"Credit 0,00 Euro expira la 31/08/2022. Poti folosi bonusurile de pe cont doar cu o oferta nationala minim 5 euro."
Intrasem acum cateva zile pe site, am avut impresia ca trebuie sa incarc cu minim 5E.
Internet de la voda nu ma intereseaza, oricum telefonul dualsim nu stie 3/4 g decat pe un sim (folosesc digi), nu pe ambele.

Edited by altuser09, 03 June 2022 - 13:46.


#6
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,145
  • Înscris: 15.05.2008
Fa altceva,cauti sa faci vreo plata ceva prin sms cu valoare si gata ”dileala” ta

#7
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
daca primesti apeluri pe el nu cred ca ti-l inchid.

#8
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,184
  • Înscris: 26.06.2009

View Postaltuser09, on 03 iunie 2022 - 13:18, said:

Va rog, sugestii, multumesc.
Porteaza-l pe Digi daca tot esti fan si cu 2 euro stai linistit fara griji ca pierzi numarul.

#9
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Nu merge in digi, celalalt sim este de la digi, telefonul nu stie 3g simultan pe ambele simuri.

#10
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,940
  • Înscris: 24.04.2013
@altuser09: Deja de multa vreme Digi are si retea 2G. De fapt este in curs de inchidere a retelei 3G pentru a utiliza spectrul exclusiv 4G+2G (si 5G prin unele locuri, dar acela cred ca oricum e pe alte benzi). Asa ca va merge. Dezavantajul 2G Digi este ca nu permite date mobile deloc nici macar la viteza aceea de melc de la GSM/EDGE, dar zici ca nu te intereseaza. (Si oricum multe telefoane chiar mai vechi, desi nu au 3G simultan pe ambele SIM-uri, permit selectia SIM-ului care sa stea in 3G deci daca chiar vrei date pe SIM-ul Digicu numarul portat poti modifica temporar.)

View Postaltuser09, on 03 iunie 2022 - 13:38, said:

Am rezolvat-o intamplator, prin apelare *222. …
Poti detalia te rog despre ce e vorba? Fiindca si pe mine ma intereseaza ‘supravietuirea’ unui numar in reteaua Vodafone, tot asa doar sa existe si sa poata primi apeluri/SMS (mai mult SMS-uri 2FA, fara sa apelez eu, fara date, fara nimic altceva) cu un cost anual total minim.

Edited by sags, 04 June 2022 - 08:11.


#11
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Raspuns pt sags,
Uitasem "numerele scurte", nu le mai folosisem de multa vreme, de ani. Stiam ca mai am credit vreo 2-3 euro, nu stiam precis. Am intrat pe site vodafone.ro, am aflat ce nr trebuie format, am format *222, am confirmat cu 1, de aici s-a rupt filmul, asta m-a facut sa spun ca am rezolvat intamplator. M-a sunat cineva pe nr digimobil, am primit si niste notificari, etc. Dupa ce am vorbit, am vazut notificarile, am incercat sa reiau procesul cu reincarcarea la voda. Aflasem in urma cu cateva zile ca mai am doar 1,13 euro, insuficient. Ce mi s-a parut ciudat ca la noua interogare prin intermediul *222, am aflat ca am valabilitate pana la 31 august si creditul meu era acum egal cu zero. Cu doar 1,13 euro sa mi se prelungeasca 60 zile? Mi se pare ciudat dar imi convine. Mai departe, habar nu am, voi vedea.
Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu o informatie exacta.

Edited by altuser09, 04 June 2022 - 13:22.


#12
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 30.08.2006

View Postarab, on 03 iunie 2022 - 13:32, said:

Incarcare minima 1 euro de pe site vodafone. Valabil 5 zile, gratie nu mai stiu, te interesezi tu. Dar nu era deloc parca.
A fost...acum nu mai merge deoarece apare:Completează o sumă între 3 și 100€.

#13
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005
https://www.arsis.ro...a-vodafone.html
jos la ultima rubrica completati 1 euro.
ar fi singura cale sa mai incarc 1 euro din ce am gasit eu.

#14
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,940
  • Înscris: 24.04.2013
Pe epin.ro poti reincarca la Vodafone cu 1EUR. Cel putin asta foloseam mai demult, mai recent am incarcat direct din BT24 al Bancii Transilvania dar si ei cumva tot de epin.ro se folosesc ca mi-a dat mesaj ca daca vreau factura sa accesez nu stiu ce link de pe acel site. Insa reincarcarea cu 1-2-3EUR nu ofera perioada de gratie deloc (eu asa stiu), doar perioada activa de 5-10-15 zile.

#15
mihai85x

mihai85x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 05.08.2013
Reîncărcarea cu 2euro e mai problematică (la comercianți parteneri ai "un-doi centru de plăți"), nu am mai încercat la paypoint. Perioada de grație la încărcări între 1,00-3,99euro nu există . La cele de 4 euro deja vorbim despre luni (întregi) cu valabilitate/grație .

#16
sandratoms1980

sandratoms1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 27.07.2021
Cred ca suma minima e irelevanta.
Pe tine te intereseaza cel mai bun raport intre pret si perioada de gratie.
Adica, incarci de X euro si si valabilitate AA zile + BB zile de gratie.
Imparti XX la (AA + BB) si vezi care e mai avantajos.
Sau, daca banii nu e problema ;) vezi care oferta are cel mai mare AA+BB

#17
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,664
  • Înscris: 23.10.2006
Poti folosi cumpara valabilitate. De 10 Euro ai valabilitate 12 luni.

#18
undele

undele

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.06.2022
In orice magazin vodafone poti incarca cu orice suma incepand cu 1 euro.
La fel si la serviciile tip POS care ofera serviciul de reincarcare prepay.
Daca un angajat iti spune ca nu se poate sa stii ca e o minciuna spusa cu scopul de a vinde mai mult.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate