Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Nu stim sa ne apreciem valorile

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#55
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 jm2010, on 03 iunie 2022 - 12:40, said:



Pe de alta parte, respectul se castiga nu se cerseste. Si, in afara de faptul ca a fost fotbalist ok la vremea lui, nu prea pare sa aiba alte calitati.

Pai stai frate
Nu a câștigat titlul ca antenor cu CFR? De mai multe ori?

Aici este frustrarea lui, in general - Io nu mă pricep la fotbal da observ- microbiștii nu respecta echipa CFR, o consideră cumva "pătată"..  nici antrenorul nici jucătorii nu sunt iubiți, nu sunt admirați deși au valoare

Daca era Steaua sau Craiova sa câștige li se punea covor roșu și ieșeau toți să sărbătorească și le pupau tălpile.. așa a câștigat CFR.. lumea strâmbă din nas. Nu știu motivul, probabil că în România lumea gândește emoțional și urăște când câștigă cineva pe muncă.. se ține cu ăia norocoși care câștigă la bulan.

#56
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,986
  • Înscris: 14.03.2013

 Flat, on 04 iunie 2022 - 17:51, said:

Pai stai frate
Nu a câștigat titlul ca antenor cu CFR? De mai multe ori?

Aici este frustrarea lui, in general - Io nu mă pricep la fotbal da observ- microbiștii nu respecta echipa CFR, o consideră cumva "pătată"..  nici antrenorul nici jucătorii nu sunt iubiți, nu sunt admirați deși au valoare

Daca era Steaua sau Craiova sa câștige li se punea covor roșu și ieșeau toți să sărbătorească și le pupau tălpile.. așa a câștigat CFR.. lumea strâmbă din nas. Nu știu motivul, probabil că în România lumea gândește emoțional și urăște când câștigă cineva pe muncă.. se ține cu ăia norocoși care câștigă la bulan.
Stii care e chestia? CFR Cluj si nu prea e nici un ardelean acolo. Sau Craiova dar cam fara olteni. Poate ca aici e ideea: echipele alea nu au nici o treaba cu zona, sunt doar niste vacute de muls formata din tot felul de fotbalisti adusi de cine stie de pe unde. Practic, un business pentru unii.

#57
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
Pai și cine zice că trebuie să fie? Ce, toți de la Arsenal sunt londonezi? Benzema e spaniol din Madrid?  Asta e o tâmpenie

AFAIK, aia de pe la atletic Bilbao se mândreau că sunt majoritatea basci in echipă. Mândrii prostești de regiuni mici și frustrate.

Da, o echipa de fotbal e un business. Ce e de discutat aici? Un business nu se face emoțional sau cu embargo din asta de tip nationalist. Hurr durr, numai jucători verzi daci liberi din pământ și sămânța românească!!

#58
jm2010

jm2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,986
  • Înscris: 14.03.2013

 Flat, on 04 iunie 2022 - 19:24, said:

Pai și cine zice că trebuie să fie? Ce, toți de la Arsenal sunt londonezi? Benzema e spaniol din Madrid?  Asta e o tâmpenie

AFAIK, aia de pe la atletic Bilbao se mândreau că sunt majoritatea basci in echipă. Mândrii prostești de regiuni mici și frustrate.

Da, o echipa de fotbal e un business. Ce e de discutat aici? Un business nu se face emoțional sau cu embargo din asta de tip nationalist. Hurr durr, numai jucători verzi daci liberi din pământ și sămânța românească!!
Calm dorele, ai pierdut ideea. Culca-te, mai citeste o data maine dimineata si revin-o :)

#59
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,742
  • Înscris: 05.11.2008
Ma gandesc daca nu cumva Dan Petrescu se gandea la o masa de la Ikea. Hm, ma mai gandesc.

#60
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Te tot gandesti cum sa reusesti, nu?

#61
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,742
  • Înscris: 05.11.2008
Tu ai primit vreodata vreo masa degeaba? Posted Image Ca sa fiu ontopic.

#62
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
De la Ikea? Nu.

Pare mai cu greutate ca apreciere si ca amintire. Nu?

#63
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,464
  • Înscris: 21.04.2014

 johnnickelby, on 04 iunie 2022 - 23:15, said:

Hm, ma mai gandesc.

Si pe mine m-a cam pus pe ginduri. Prin ce cartiere selecte se invirtea la Londra de-l asaltau boschetarii cu imbratisari ? :lol:


#64
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 overseas, on 03 iunie 2022 - 10:31, said:



Eu nu sunt microbist, dar cred ca omul s-a exprimat defectuos, nu ca ar cauta mocangeli. Vorbea de semne de respect. Si eu ma simt bine cand ma duc in Italia si la o nota de plata mai mare vine patronul restaurantului si ofera un rand de bauturi gratis sau un rand de deserturi la alegere la toata masa.
Normal ca s-a exprimat deficitar, doar e fotbalist :)
Chiar imi pare rau de Gica Petrescu, ca om il respect f. mult si cred ca a gresit chiar ca prostul care s-a luat dupa turma.

 Bursul, on 03 iunie 2022 - 10:10, said:

Daca stai un pic si cugeti, intelegi ce vrea sa zica. Exprimarea e nefericita, nu a ales chiar cele mai bune exemple. Ma indoiesc ca el asteapta pomana. El asteapta recunostinta, lumea sa il aprecieze. Sau asa numite "valori" sa fie recunoscute: o felicitare, niste flori, o masa gratis. Dar se pare ca obiceiul asta nu exista in Romania.

Adevarul e ca nimeni nu mai da doi bani pe fotbalul din Romania. Asta nu e vina lui Dan Petrescu. Oricat s-ar stradui sa antreneze o echipa sa o faca de top, tot in mocirla va ajunge.
Nu s-a exprimat el asa, este reformulat de autorii articolelor respective, intr-un stil manipulatoriu.
Ceea ce demonstreaza exact ce a vrut sa spuna.
Pe de alta parte, patronii de restaurant de unde sa dea si ei gratis, ca poate acolo mananca gratis alte "valori" nationale. Ar trebui sa stie si el...

Edited by Cr1spy, 05 June 2022 - 04:34.


#65
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,866
  • Înscris: 28.11.2006
Ce sa-i fac, daca e din Cluj si nu din Timisoara, si daca s-a facut fotbalist in loc sa se faca rocker... :devilred:

Gurile rele spun ca Nicu Covaci de la Phoenix are "bunul" obicei de a nu-si plati mesele pe la restaurantele la care merge. Asa ca, daca esti valoare, poti sa faci si din astea :P  (Imi place muzica lui Covaci, dar am auzit din multe surse ca omul are un caracter infect. Daca nu e adevarat, imi cer scuze, dar prea multa lume care il cunoaste confirma lucrul asta).

On: atitudinea lui Petrescu imi aduce aminte de Gheorghe Zamfir care, dupa ce un impresar i-a f**ut banii prin Franta, s-a apucat sa ceara casa si renta viagera de la statul roman. Pai daca esti asa valoare, poti sa faci bani si singur, nu? Leonard Cohen a patit la fel dar n-a cerut de pomana nimanui. In schimb s-a apucat de concerte la 70+ de ani.

#66
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,226
  • Înscris: 23.10.2013

 Flat, on 04 iunie 2022 - 17:51, said:

Daca era Steaua sau Craiova sa câștige li se punea covor roșu și ieșeau toți să sărbătorească și le pupau tălpile.. așa a câștigat CFR.. lumea strâmbă din nas. Nu știu motivul, probabil că în România lumea gândește emoțional și urăște când câștigă cineva pe muncă.. se ține cu ăia norocoși care câștigă la bulan.

Întâi să revină Steaua în prima ligă, apoi s-ar putea întâmpla și ce spui tu. Deocamdată Steaua e in Liga a 2-a.

#67
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,411
  • Înscris: 24.02.2017
In schimb stim sa apreciem influencerii ....  :D

#68
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cine e Dan Petrescu ?

#69
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,974
  • Înscris: 21.08.2008
Cred că este un pic nedrept.
De fapt și pe el și pe Hagi îl ajutau oamenii mai înalți decât ei când aveau nevoie de câte un produs aflat pe raftul de sus al unor supermarketuri.

Probabil că între timp au început să apeleze la serviciile de livrări.

--

Cred că Dan Petrescu a fost iubit și la Urziceni și la Cluj și, mai ales în Ardeal, a fost tratat foarte bine în toate locurile unde a ajuns.
Deci cred că este nedrept când spune că nu a fost apreciat.

--

Dan Petrescu a fost unul din cei mai buni jucători ai generației care în 1994 și 1998 ducea România în fazele superioare ale Cupei Mondiale de Fotbal,
de asemenea a avut o carieră de fotbalist profesionist foarte fructuoasă, obținând câteva trofee (Cupa Angliei, Cupa Ligii și UEFA Cupa Cupelor) cu echipa Chelsea Londra și alte câteva clasări foarte bune în Premier League, fiind totodată și un bun marcator, deși evolua ca apărător.

Ulterior Dan Petrescu a urmat o carieră de antrenor, cele mai notabile performanțe ale sale fiind obținute cu Unirea Urziceni (campioană a României în 2009, la puțini ani de la promovarea acesteia în prima ligă) și cu CFR Cluj (câteva din titlurile de campioană obținute de echipa ardeleană în ultimii ani).


.

.

#70
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Ptr d-nul Dan Petrescu daca citeste pe aici :lol: sa vada cat de animale au devenit unii din compatriotii sai.

https://m.ziare.com/...a-soare-1747513

Se cearta unii sa nu li se dea un pahar cu apa la restaurant curierilor...



#71
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Si in cealalta zona, ce ajung sa faca unele valori sportive:

https://www.g4media....a-lausanne.html

#72
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,420
  • Înscris: 10.08.2005

 Aldulescu, on 03 iunie 2022 - 08:59, said:

Credeti ca are dreptate si romanii nu stiu sa-si aprecieze valorile?
Da. Are dreptate, doar ca argumentele aduse sunt total pe langa.
In primul rand nu e doar la romani.
De cand cu televiziunile si internetul oamenii considera valoare orice petarda umeda expirata.
Sa te astepti la gratuitati si sa pretinzi ca esti "om de valoare".  Fss.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate