Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Amplasare aer condiționat 2 camere

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Sabina_Livia

Sabina_Livia

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.06.2022
Buna ziua,
Am un apartament de 50 m, 2 camere si as dori sa instalez aer condiționat, însă momentan nu-mi permit sa instalez 2 unități. Unde l-as putea poziționa ca sa sper ca o sa adie un pic de răcoare si in dormitor? Si ce modele recomandați.
Încerc sa adaug si o schița a apartamentului daca imi dau seama cum

#2
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 22.01.2007
Pe hol.

#3
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019
cu un 12.000 BTU pe hol faci treaba

#4
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
Fără schiță sau descrierea apartamentului, nu poți primi sfaturi concrete, ci la modul general.

#5
Sabina_Livia

Sabina_Livia

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.06.2022

View Postcorinadaniela, on 02 iunie 2022 - 17:01, said:

Fără schiță sau descrierea apartamentului, nu poți primi sfaturi concrete, ci la modul general.
Imi dau seama, nu reușesc sa mi dau seama cum pot sa adaug poza in mesaj

#6
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013
Aerul conditionat trebuie pozitionat aproape de un zid exterior, pt a afea traseul cat mai scurt pana la compresor. Lasand la o parte costul traseului care depaseste 3m, aparatul pierde din eficienta daca e prea departe de compresor.

Daca tii usile deschise intre camere, temperatura se va regla, se va racori si un dormitor - nu ca in camera in care e aerul conditionat pus insa.

Eu am aer cnditionat in dormitor si sufragerie, si cand dorm merge cel din sufragerie.

#7
Sabina_Livia

Sabina_Livia

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.06.2022

View Postunknown_35, on 02 iunie 2022 - 18:43, said:

Aerul conditionat trebuie pozitionat aproape de un zid exterior, pt a afea traseul cat mai scurt pana la compresor. Lasand la o parte costul traseului care depaseste 3m, aparatul pierde din eficienta daca e prea departe de compresor.

Daca tii usile deschise intre camere, temperatura se va regla, se va racori si un dormitor - nu ca in camera in care e aerul conditionat pus insa.

Eu am aer cnditionat in dormitor si sufragerie, si cand dorm merge cel din sufragerie.

Mulțumesc frumos!!

#8
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Eu am ales/as alege in dormitor sa fie AC-ul, se presupune ca acolo e mai mare nevoie/stai mai mult timp sa nu fie nevoie sa stai cu usi deschise + racit inutil intreaga casa desi nu e nimeni in acele incaperi.

#9
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,230
  • Înscris: 27.10.2007
In dreapta jos, a casutei unde scrii, apesi pe "More Reply Options" . Apoi in stanga jos "Chose File" , alegi poza din calculator, click pe "Attach this file"  si Add reply.

View PostSabina_Livia, on 02 iunie 2022 - 13:54, said:

Încerc sa adaug si o schița a apartamentului daca imi dau seama cum


#10
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,721
  • Înscris: 14.10.2008
E foarte important sa fie in dormitor. Valurile de caldura sunt mai mari decat pe vremuri si pe hol doar te amagesti. Asa cum caloriferele nu lipsesc din nicio camera, asa ar trebui sa fie si cu AC-urile.

#11
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,230
  • Înscris: 27.10.2007
eu cred ca Nu ar trebui sa fie in dormitor.
Valurile de caldura sunt din ce in ce mai puternice si ar trebui sa ne adaptam si noi un pic la ele...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate