Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Honor Magic4 Pro 5G

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
180 replies to this topic

#163
Stefan200927

Stefan200927

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 11.06.2022
Are idee cineva de unde pot cumpăra huse pentru telefonul ăsta? Sau are cineva de vânzare?

#164
spymaster

spymaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.09.2005
E foarte slaba oferta de huse în România. Încearcă pe aliexpress.

#165
Stefan200927

Stefan200927

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 11.06.2022
Mă gândeam că are cineva de aici de vânzare

#166
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Nope, pe forumul asta nu sunt permise anunturile de vanzari. Sunt alte pagini ce se pot folosi pentru vanzari/cumparari.

#167
Stefan200927

Stefan200927

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 11.06.2022
Ok, mulțumesc mult!

#168
livcro

livcro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 21.03.2007
Bună dimineața! Am primit update la 6.0.0.172. La ce sa ma aștept?

#169
Stefan200927

Stefan200927

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 11.06.2022
Care e mai bun ca și preț/calitate, Honor Magic 4 Pro sau S22 Ultra?

#170
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Greu de zis. Sunt avantaje și dezavantaje la fiecare dintre ele, plus că mai e vorba și de gusturi.
Mie-mi place mai mult Magic 4 pro pentru că:
seamănă foarte mult cu Huawei iar eu sunt fan Huawei
semnal foarte bun
poze foarte bune
bateria ține bine
Soția mea are S22 ultra și le pot compara.
Pozele sunt când mai bune cu Magic 4 pro, când mai bune cu S22 ultra, depinde de condițiile în care le faci. Unul excelează în anumite situații, celălalt în altele.
Samsung excelează la display, dar mie îmi place enorm și ecranul de la Honor.
Una peste alta și eu sunt mulțumit de Magic 4 pro și soția e mulțumită de S22 ultra.

 livcro, on 16 decembrie 2022 - 07:05, said:

Bună dimineața! Am primit update la 6.0.0.172. La ce sa ma aștept?
Dacă tot ai 600.172, poți seta notificările să-ți apară numere, nu puncte atunci când primești mesaje noi?
Eu am 600.172 și nu pot seta sa afiseze numere decât pentru 2 aplicații, pentru Dialer phone și settings
Alții din alte țări pot, știu asta de pe alt forum, XDA.

#171
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Si încă ceva, bateria de la Magic 4 pro se încarcă super-rapid, mult mai rapid decât la S22 ultra.

#172
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
S22 ultra, din punctul meu de vedere are meniul mai complex, cu posibilitatea unor setari mai multe, plus iconitele aplicatiilor care arata foarte bine pe display, specific Samsung.

#173
Stefan200927

Stefan200927

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 11.06.2022
Eu am doar pentru 4 aplicații posibilitatea de a afișa numere, dețin Honor Magic4 Pro!
Întrebam de S22 Ultra, dar am mers pe Honor, venind de pe P30 Pro

#174
Camataru10

Camataru10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 28.05.2012
Am senzatia ca dupa ultimul update, adica la 6.0.172, parca pozele pe modul portret nu mai sunt asa reusite, oricum mi se par calitativ sub P40 pro, pe modul portret vorbind.
Tot nu inteleg, chiar nu este posibil sa se faca un update de soft prin care sa se poata vizualiza/accesa/utiliza camera foto/fotografiile in format complet pe display, adica sa nu fie in format 4:3?
Daca am vreo nemltumire legata de acest telefon cam asta ar fi. in rest, numai de bine, baterie buna, se misca super fluent, semnal super bun.Multumit per total, cu mentiunea ca pozele pe modul portret puteau fi mai reusite.

#175
spymaster

spymaster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.09.2005
Ai dreptate, ar fi ok sa avem ecranul întreg la poze. Eu mi as mai fi dorit câteva opțiuni pe care le aveam pe mate 20 pro, cum ar fi telecomanda programabila cu orice telecomanda, sa poți face bridge pentru o rețea Wi-Fi, ultra power saving mode și baterry management mai bun. Sper sa mai adauge din ele, în timp.

#176
mfl_76

mfl_76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.06.2004
Salut! Am cumparat modelul acesta de telefon saptamana trecuta pt raportul performanta pret foarte bun. Sunt multumit de el. Am instalat multe aplicatii si toate merg ok pe el. Am instalat si ING Homebank si a mers ok. Dupa ce am facut update de soft la 6.0.0.180 nu mai functioneaza aplicatia ING Homebank si imi da mesajul: Home'Bank nu poate functiona pe configuratia acestui dispozitiv. Am sunat la ING si mi-au spus ca trebuie sa astept pana se va publica o noua versiune de Home'Bank in Play Store. ING nu are optiunea sa te anunte cand au adaugat modelul in noua versiune ci sa reincerc eu cand versiuni noi ca "e in lucru". Deci adio notificari pentru conturi. Adio intrat in aplicatie cu amprenta. Poti sa intri doar de pe ING web cu autentificare greoaie prin coduri sms. Ati mai trecut pe aici si cat ati asteptat ca ma gandesc serios sa renunt ori la banca ori la telefon?

Attached Files



#177
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 22.03.2008
Cum e bateria și ce versiune de interfață ai?

#178
mfl_76

mfl_76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.06.2004

View Postgabybcr, on 14 februarie 2023 - 11:16, said:

Cum e bateria și ce versiune de interfață ai?
Nu am probleme cu bateria dar cam in jumatate din zile il incarc fara fir (qi) si la birou si in masina. Are un charger de 100w in cutie cu care se incarca fabulos de repede dar eu nu prea il folosesc. Totusi bateria rezista fara probleme o zi.

Interfata (Launcher-ul) stoc e mai slaba decat cea de la Xiaomi. Dar intentionez sa-mi pun un alt launcher (hyperion si daca nu-mi va placea poate nova.

Dar exceptand ca nu-mi merge aplicatia ING HobeBank sunt foarte multumit de telefon.

#179
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 22.03.2008
Ce versiune de MagicOS ai pe el?

#180
mfl_76

mfl_76

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.06.2004

View Postgabybcr, on 14 februarie 2023 - 12:07, said:

Ce versiune de MagicOS ai pe el?
Cea scrisa mai sus: 6.0.0.180

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate