Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Elon Musk: Inapoi la birouri, ori demisia ! Minim 40h/sapt

* * * * - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
541 replies to this topic

#487
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003

View PostRosebud09, on 04 iulie 2022 - 19:12, said:

Turma are nevoie de cioban, lasata singura se duce in rapa. Istoria a aratat clar asta.
Cioban nu exploatator, dinala nu le trebuie.
Se cheama organizare sociala.

Edited by andreic, 06 July 2022 - 13:47.


#488
takillya

takillya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2005

View PostRosebud09, on 04 iulie 2022 - 19:12, said:

Turma are nevoie de cioban, lasata singura se duce in rapa. Istoria a aratat clar asta.

ei, aia era....
mai ales cand vine cateun cioban de'ala ca Ceasca sau mai rau, ca tatucu Stalin...
nu stiu cum naiba puteti unii sa spuneti ca sunteti liberali fara sa va buseasca rasul.

Edited by takillya, 06 July 2022 - 14:07.


#489
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
O fi Musk vizionar, dar clar nu are nici o idee despre mentalitățile noilor generații de angajați.
Deci e un vizionar un pic cam limitat, în viziunea lui.:)))

#490
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Totuși, cine îi ține legați acolo, dacă nu le convine locul de muncă, lol? Se plâng, dar nici nu s-ar uni, să pună de un protest sau grevă spontană, ceva. Are și victimizarea asta, o limită.

View PostMicroEdge, on 05 iulie 2022 - 08:59, said:

Dacă WiFi ul merge greu când se conectează 10 oameni e problema. Laptopurile trebuie sa aibă specificatii bune astfel încât sa nu stai sa aștepți o ora pana face ceva.
Fiind Tesla, mă gândesc că primesc chestii ultra-performante, nu ciurucuri ca în instituțiile publice ale patriei, unde sunt contracte umflate, pe sub mână și echipamente luate la suprapreț, care lasă de dorit.

Culmea, că și la noi tot exploatare e, în mare, dar deh, nu e Musk, deci nu ne interesează. În loc să vedem neregulile de la noi, ne interesează ale americanilor lol. Măcar ăia sunt "exploatați" pe sute de mii de dol, pe când la noi pe 2-3000 Ron, chiar și sub.

Edited by Vlad_22, 06 July 2022 - 15:07.


#491
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Cum ati ajuns la greva angajatilor de la amenintarile si concedierile ilegale ale lui Musk?
S-a aflat ca Musk este un narcisist sociopat, care isi aroga merita care nu sunt ale lui, iar insuccesul il arunca in spatele altora. Si atat.

Edited by Cr1spy, 06 July 2022 - 17:24.


#492
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Nu e primul și nici ultimul angajator care face din astea... Dacă nu au puterea și influența lui Musk, nu înseamnă că nu sunt cazuri relativ frecvent întâlnite.
  În general, oamenii care fac ceva, adună și destule voci vehemente în jurul lor. Asta înseamnă că ceva face bine, totuși. Și da, în general, miliardarii au diverse probleme, de la narcisism, sociopați etc.
  Teoretic și practic, este "tarlaua" lui și el face regulile. Angajații aia au citit, luat la cunoștință și semnat un contract. Nu cred că a fost specificat nicăieri, că de acum încolo, vor lucra doar remote. Și da, lucrul remote are și un aspect negativ asupra unora, psihic sau fizic. Una e când lucrezi din pat, grădină, alta când te speli, îmbraci, aranjezi etc. Ești mai serios, altfel stau lucrurile. Anyways, next...

Sincer, mi se rupe de ce face Musk și angajații lui. Nu mă afectează personal, cu nimic, de ce să mint.

Culmea e că unii vad "abuzurile" lui Musk, dar nu și pe cele ale șefilor lor de la propriul loc de muncă. Nu zic de aici de pe topic, dar în general. Ne freacă curtea altora, dar nici noi nu suntem mai presus.
  Welcome to capitalism... Unde ne plângem în online, pe forum-uri, ori bârfe pe la spate, dar nimeni nu ar lua soarta în propriile mâini.

View Posttakillya, on 06 iulie 2022 - 14:07, said:



ei, aia era....
mai ales cand vine cateun cioban de'ala ca Ceasca sau mai rau, ca tatucu Stalin...
nu stiu cum naiba puteti unii sa spuneti ca sunteti liberali fara sa va buseasca rasul.
Păstrând proporțiile, cam da, poporul are nevoie de o mână de "fier", uneori.

View PostCr1spy, on 06 iulie 2022 - 17:23, said:

Cum ati ajuns la greva angajatilor de la amenintarile si concedierile ilegale ale lui Musk?
S-a aflat ca Musk este un narcisist sociopat, care isi aroga merita care nu sunt ale lui, iar insuccesul il arunca in spatele altora. Si atat.
Eu am mai spus că mințile luminate, în general, nu sunt normale la "mansardă". Sunt "N" exemple, de miliardari, artiști, pictori, oameni de știință, cântăreți, scriitori, sportivi, cei din zona fashion etc. O trăsătură comună a acestora e narcisismul. Intră Musk pe forum, aici și sigur se schimbă.

Edited by Vlad_22, 06 July 2022 - 18:35.


#493
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Ca nu este "normal" la mansarda poate sa insemne "not ordinary" sau "deranjat la mansarda" si zic ca nu trebuie confundate.

#494
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
În fine, Musk vine și dintr-o familie înstărită. Până acum, nu prea am auzit de miliardari care să provină din vreun cătun din fundul României sau Albaniei, ca să fiu sincer. Când cineva e dispus să îți de-a câteva zeci/sute k/milioane pentru a te pune pe picioare, altfel stau treburile, în comparație cu a face 10 copii și a sta într-o cămăruță și dacă 2-3 din aia, fac ceva în viața.

Edited by Vlad_22, 06 July 2022 - 18:38.


#495
KING_99

KING_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 25.05.2007
Hahaha.. daca v-ar angaja Musk ati posta toata ziua poze pe FB sau instagram de la fabrica de Tesla  si nu l-ati mai critica :)

#496
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Se pare ca Musk poate mult mai mult decat crede oricine. In timp ce pe unii ii concedia fara notificare, pe altii doar ii ameninta public ca vor fi concediati, Musk care avea cel de-al doilea copil cu Grimes, se dovedeste a fi si poligam si chiar cu una dintre angajate, care la doar cateva saptamani nastea o pereche de gemeni in secret.

Eh, dar pana la urma toate secretele bine ascunse ale perversilor se afla si se afla in stil mare. :heart:

https://www-digi24-r...le-sale-2002717

Bineinteles, ca "declaratie" si nelipsitul ras psihopat: Ha, ha, ha, ha...

Edited by Cr1spy, 07 July 2022 - 14:49.


#497
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 10.08.2005

View PostCr1spy, on 06 iulie 2022 - 17:23, said:

Cum ati ajuns la greva angajatilor de la amenintarile si concedierile ilegale ale lui Musk?
S-a aflat ca Musk este un narcisist sociopat, care isi aroga merita care nu sunt ale lui, iar insuccesul il arunca in spatele altora. Si atat.
cand nu ai conditii in care sa muncesti poti face greava

#498
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Nu, ai dreptul la greva. Pana la a face mai este...

Partea pozitiva la Musk este circul, show-ul din plin pe toate retelele de socializare, cu tot neamul lui, cu reproducerea si alte cele:

https://www.peroz.ro...eproducem-85159

Lucru care il ajuta si in afaceri de altfel.

Edited by Cr1spy, 16 July 2022 - 15:38.


#499
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,630
  • Înscris: 21.06.2016
Cred ca tu confunzi niste probleme. Nu discutam aici fidelitatea lui Musk, a lui Ta-su, moralitatea lor, cit de buni sau rai sint ci cu totul altceva.

#500
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Moralitatea nu este selectiva, doar lipsa ei. Cauta noul scandal cu accidentele produse de masinile Tesla, cu softuri netestate suficient, daca link-ul acela te-a deranjat. Eu nu ma deranjez sa mai pun (mai ales ca imi face si rau).
A si nu discutam nimic draga, nu este nimic de discutat, argumentat. Sunt doar dovezi ca il doare-n fund de legi. Pentru care unii muncesc si isi bat capul, sa le faca. Iar altii sa nu le incalce, cand fac un business sau asa in general.
Sau chiar si asa, numai moral, fata de alti oameni.

Edited by Cr1spy, 19 July 2022 - 14:20.


#501
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,630
  • Înscris: 21.06.2016

Quote

Cauta noul scandal

Eu nu-s cu scadalurile, nu citesc presa de profil, nu mai intereseaza in nici un fel viata privata a ui Musk, ti le las tie. Eu as zice insa sa pui un graunte de sare in ce citesti, Tesal sufera de o multime de atentie pentru ca e ce e. Iar Musk nu are nici o treaba cu legile, ci politia, procuratura etc... eu zic ca daca facea ceva ilegal suferea niste consecinte, daca nu a suferit nici o consecinta insemna ca nu fac nimi ilegal, cel putin nu demonstrabil. Tu ce zici?

Quote

(mai ales ca imi face si rau)

Aoleu. Iti face rau ca nu merg masinile Tesla? Asa simtitoare esti? pai poate problema nu e la Musk ci la perceptia ta, zic si eu.

#502
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,619
  • Înscris: 02.10.2009
Unii aduna cumva arata cantitate de ura (de obicei din cauza esecurilor personale) ca se descarca legandu-se de succesul altora.
Musk asta e intr-adevar un tip ciudat, care nu se inscrie in tiparul croit de oligarhia americana, nu e corect politic, nu doneaza bani democratilor, are companii de succes la public, lumea vorbeste despre el fara ca el sa plateasca media pentru asta.

Trebuie distrus deci, iar bucuria mediocrilor va fi mare.

Edited by Rosebud09, 19 July 2022 - 22:02.


#503
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postvrajitoruldinoz, on 19 iulie 2022 - 20:27, said:



Eu nu-s cu scadalurile, nu citesc presa de profil, nu mai intereseaza in nici un fel viata privata a ui Musk, ti le las tie. Eu as zice insa sa pui un graunte de sare in ce citesti, Tesal sufera de o multime de atentie pentru ca e ce e. Iar Musk nu are nici o treaba cu legile, ci politia, procuratura etc... eu zic ca daca facea ceva ilegal suferea niste consecinte, daca nu a suferit nici o consecinta insemna ca nu fac nimi ilegal, cel putin nu demonstrabil. Tu ce zici?



Aoleu. Iti face rau ca nu merg masinile Tesla? Asa simtitoare esti? pai poate problema nu e la Musk ci la perceptia ta, zic si eu.
Zic sa mai astepti si sa nu te antepronunti, procesele inca nu au inceput.

Mortii din masinile Tesla. Greu mai inteleg unii...

Edited by Cr1spy, 19 July 2022 - 22:23.


#504
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,630
  • Înscris: 21.06.2016
Sunt mortii din masinile Tesla mai multi ca in alte masini?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate