Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

inlocuitor pentru note la pret decent

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
r_a_d_uk

r_a_d_uk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 02.04.2016
Salut! Ma gandesc sa-mi vand telefonul actual (s22 ultra) si sa trec pe un ipad pro pentru munca + un telefon (foarte) ieftin. Problema principala este ca nu stiu ce sa aleg, nu sunt la curent cu noutatile de mult timp (din 2014 incoace am avut doar samsung note si nu m-a interesat altceva).

Telefonul il voi folosi in principal pentru poze/video, waze, social media etc. Deci nu am nevoie de vreo racheta, totusi as vrea sa nu fiu nevoit sa il schimb chiar in fiecare an.

Ce am nevoie, in ordinea importantei:
- camere cat se poate de bune
- baterie cat mai mare/buna
- rezistenta la caldura (saptamanal am cate un drum de 6-10 ore si va sta in soare pe parbriz/bord pentru waze cu date/bluetooth/hostpot activate)
- conectivitate buna (am observat ca unele telefoane pierd semnalul partial sau total in zone mai izolate sau in masini cu geamuri duble, unde eu aveam inca receptie ok)
- rezistenta buna la zgarieturi/socuri/apa
- ideal ar fi sa aiba si 5g, dual sim, ecran mare cu luminozitate buna si rezolutie ok, stocare mare, dar nu tin neaparat la aceste caracteristici.

Nu vreau sa platesc prea mult pentru ceva ce nu voi folosi la capacitate maxima, mai ales ca o sa isi ia bataie pe santiere si e pacat sa stric un telefon scump daca nu am maxima nevoie de el.

Bugetul ideal ar fi in zona de 1000-1500 lei, sau maxim 2500 daca face diferenta majora in ceea ce am eu nevoie.

Ce-mi recomandati?




#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,117
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://www.ihunt.ro/image/cache/data/products_2021/ihunt/p15000pro2022/p15000pro-1-specs-700x700.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



iHunt Titan P15000 PRO 2022 este castigatorul: https://www.ihunt.ro...ASABEgLx3_D_BwE

Edited by xmanyacs77, 01 June 2022 - 19:32.


#3
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,846
  • Înscris: 25.01.2007
Pai colegu nu s-a angajat pe șantier. E drept, telefonul asta e util, la 485 de grame, cat are, faci cu el exerciții pentru biceps.

#4
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,117
  • Înscris: 10.07.2013

View Postslai, on 01 iunie 2022 - 19:42, said:

Pai colegu nu s-a angajat pe șantier. E drept, telefonul asta e util, la 485 de grame, cat are, faci cu el exerciții pentru biceps.

Initiatorul a zis ca ''telefonul isi va lua bataie pe santiere''...Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by xmanyacs77, 01 June 2022 - 19:49.


#5
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 31.07.2015
Ihunt-u' lu' dracu'. Ce operator îți oferă suport 5G pentru el? Sunt uimit de astea 2 (Allview și Ihunt) cum sunt în continuare disponibile.
@initiator: Cam multe cerințe, cam mic bugetul. Chestia e că rezistența la zgârieturi și șocuri nu prea se îmbină cu camerele foarte bune.
Dacă ai de gând să îl muncești 10 ore în soare, eu m-aș orienta spre un model cu o răcire internă cât mai bună (poate chiar pe lichid), iar partea cu șocurile o rezolvi cu o husă de calitate.

#6
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,117
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://www.ihunt.ro/image/data/products_2021/ihunt/p15000pro2022/prezentare/1-m.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Totusi ihunt Titan are protectie la praf+apa tip IP68 si mai mult este dual sim 5G. Posted Image

Edited by xmanyacs77, 01 June 2022 - 20:00.


#7
[i_unit]

[i_unit]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 15.11.2006

View Postr_a_d_uk, on 01 iunie 2022 - 14:42, said:

Salut! Ma gandesc sa-mi vand telefonul actual (s22 ultra)

Bugetul ideal ar fi in zona de 1000-1500 lei, sau maxim 2500 daca face diferenta majora in ceea ce am eu nevoie.

Ce-mi recomandati?
S22 ultra indeplinea cerintele enumerate de tine?

#8
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Am Xiaomi. Nu sunt fan, dar la cum pui problema un Redmi Note 11 Pro cred ca te coafeaza". Ca sa-ti faci o idee, la al meu Redmi note 9 Pro m-a tinut bateria 8 ore pe waze. Iar cand am ajuns la destinatie, mai aveam 10-15% baterie, in condittiile in care l-am pus la treaba avand bateria undeva pe la 90-95%. Are semnal bun, face poze decente, pretul e ok. Cred ca un Redmi note 11 Pro nu e mai slab. Daca te impaci cu aspectul de telefon voluminos, eu zic ca redmi note 11 pro (poate chiar si redmi note 10 pro, desi ala parca nu are 5G) e ok pentru ce ai tu nevoie.

#9
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,160
  • Înscris: 28.06.2005
O alternativă la propunerea lui LauCalin poate fi OnePlus Nord 2 5G.

Sau daca tot treci la iPad, un iPhone SE 3? (despre care nu știu nimic)

#10
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Iphone SE3 e un telefon superb. Dar are limitarile lui peste care nu oricine e dispus sa treaca. In plus, din ce am inteles, initiatorul are nevoie si de o baterie cat mai rezistenta. Ori SE 3 nu prea cred ca se incadreaza aici. Asta ca sa nu mai spunem ca unul cu128 GB memorie interna, e undeva pe la 2400-2500 de lei. Cam mult dpmdv.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate