Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

incarcator ni-mh

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,253
  • Înscris: 06.01.2007
Liitokaia de pe aliexpress e destul de laudat. Are multe functii.
Mi se pare ca are @andreic o bucata. Voiam si eu unul la un moment dat, dar am renuntat ca la mine nu se justifica.
Am doar 2 baterii Li-Ion la un microscop care se descarca o data pe an si le incarc la o sursa de laborator.

#20
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

 radinel, on 31 mai 2022 - 23:47, said:


la ce te-ai oprit, sau nu te-ai hotarat?


cand zic ca s-au stricat ma refer la faptul ca il pun in Nitecore UMS2 si nu prea il incarca. are si ala niste setari suplimentare si chiar diagnosticheaza starea acumulatorului sau a procesului de incarcare ca fiind ok. dar clar nu e.
daca la inceputul postarii spuneam ca mi-ar trebui un incarcator chiar si cu 2 sloturi pe drum m-am razgandit, am o lanterna Acebeam K75 si doua seturi de cate 4 18650. plus multe alte lanterne, asa ca Maha MH-C9000 PRO cu 4 sloturi ma va ajuta. daca ar fi fost doar pentru a revitaliza AA probabil nici nu-si merita pretul, de 360 de lei cumparam toata viata.

Ia un charger simplu (unul Varta cu 2 canale individuale e vreo 25 lei) si incarca-i cu ala. Sau orice charger ieftin. Dar sa incarce individual nu pereche.

Posibil sa le fi crescut rezistenta interna si sa creada ca sunt baterii si de aia nu vrea sa ii incarce. Am si eu cativa acu care nu merg pe charger automat. Chiar daca iei alti acu iar astia nu mai au perf initiale, gasesti o utilizare si pt ei.

#21
romgeo

romgeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.12.2003
Pentru Ni-Mh dar si pentru Li-Ion, incarcator rapid si analizor

AccuPower LCD Fast Charger IQ338XL for Li-Ion/Ni-MH/Ni-Cd - €59.95 + transp

Charger for Size AAA / Micro / LR03, AA / Mignon / LR6, C / Baby / LR14, D / Mono / LR20, E / 9-Volt / 6LR61 / 6F22, Sub-C, 18650, 26650, 20700, 21700
Charger for Chemistry Nickel–metal hydride battery (NiMH), Nickel–cadmium battery (NiCd), Lithium-ion battery (Li-Ion)
Charge Current (max) 1500 mA
Discharge current (max) 500 mA

sau varianta mai mica

AccuPower LCD Fast Charger IQ338 for Li-Ion/Ni-MH/Ni-Cd - €49.99 + transp

Charger for Size AAA / Micro / LR03, AA / Mignon / LR6, 18650
Charger for Chemistry Nickel–metal hydride battery (NiMH), Nickel–cadmium battery (NiCd), Lithium-ion battery (Li-Ion)
Charge Current (max) 1000 mA
Discharge current (max) 500 mA

Edited by romgeo, 27 September 2022 - 05:15.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate