Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Menstruatie intarziata

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Stresul este cel mai mare killer, inclusiv pentru a deranja alte procese fiziologice. Daca poate ai si pierdut in greutate in ultimul, stiu asta de la o fosta prietena, poate afecta, chiar in lipsa stresului.

#20
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006

View Postviotl, on 31 mai 2022 - 12:19, said:

Corect.
As zice totusi sa nu ignoram ca, contrar unor pareri, forumul poate avea importanta lui.
Un aspect ar fi ca o vorba buna costa atat de putin si face atat de mult, conform unui clasic al nostru.. Aici se poate face cate ceva.
Alt aspect ar fi ca se pot da sfaturi. Un sfat e mai bun decat nici un sfat. Conteaza doar ca intrebatorul sa-si activeze filtrul.

Sfatul meu (mama, sora, sotie, fiica si alte cunostinte apropiate): chiar daca nu e neaparat anormal ce descrii, ar putea indica o deficienta, care sa fi fost activata de stres. De aceea, parerea mea de doi bani este ca nu trebuie sa-ti sara inima din piept, dar un control detaliat/aprofundat este foarte indicat si de dorit. Asa cum au zis si colegii mai sus. Este o zona foarte sensibila si delicata de care trebuie sa ai mare grija.

PS1-Am trecut printr-o operatie pe inima. In inima. Incredibil cat mult bine face un sfat, o vorba buna, o incurajare.
PS2-@Alina - sunt si saituri medicale, unde posteaza doctori si pacienti. Sugerez sa mai cauti si pe acolo, ca sa-ti mai faci curaj inainte sa mergi la medic

Eu cred ca am dat un sfat. Si fara ironii sau offtopic, cum se mai obisnuieste.
Orice problema medicala, oricat ar parea de mica, nu trebuie luata in ras sau ignorata.
Eu, din motive foarte personale, nu am un deosebit respect fata de medici in general, dar incerc sa generalizez cat mai putin, pentru ca am intalnit si oameni deosebiti dpdv profesional si uman. Dar multi mi-au creat scarba.
Acum mai putin de 2 luni am pierdut-o pe mama. In urma unei boli foarte grave. Problema mea este insa ca, desi aflase de problemele pe care le are, a preferat sa intrebe in stanga in dreapta ce se poate face, sa astepte, sa caute medicamente minune pe net.
Cand a inteles ca e groasa, era foarte tarziu.

Departe de mine gandul sa compar cu initiatoarea topicului, careia ii urez multa sanatate si sa fie doar o reactie a organismului la stress/oboseala. Dar "las-o ca merge asa" sau "intreaba ca poate a mai avut si altcineva" - pentru mine astea trebuie evitate.

#21
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Condoleante.....
=========
Scuze daca te-am deranjat, nu am intentionat asta.
As scrie mai mult dar sunt presat rau de timp.

#22
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 04.01.2006
Nu e vorba de deranj.
Doar ca, dupa parerea mea, pe care altii o pot impartasi sau nu, nu e ok sa se puna diagnostice si sa se dea tratamente pe forumuri, cand poate fi ceva grav in posibilitate de 1%.
Eu am scris cum am patit eu intr-o situatie asemanatoare, cand ma panicasem grav de posibila cauza. La initiatoare nu prea poate fi asta, dar tot ar trebui o parere avizata in urma unui consult.

#23
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate