Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Preturi Thassos 2022

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010
@eiffel: de ce atâta discuţie despre Makriammos? În 2010 am fost 4 persoane cu o maşină şi am plătit câte 3 euro de persoană. Maşina gratis. Nu am luat umbrelă, am stat sub un pom pe pătură. Setul era parcă 7 euro - vezi că e postat de mine tot serialul din 2010 la topicul cu impresii. N-aş zice că era cea mai exclusivistă zonă, mai era Alexandra în Potos, Ilio Mare în Skala Prinos şi resortul ăla de la plaja Tripiti. Iar în ultimii ani a apărut şi resortul de la plaja Agios Ioannis Luka.
Anul acesta sunt nişte nesimţiţi, şi nu fac decât să ajute la apariţia acelor ştiri alarmiste despre cutărică şi despre cutare care au plătit cât nu face nu-ştiu-ce. Cam asta e ...
Ar putea să ia exemplu de prin multe alte părţi din Grecia şi să nu mai practice preţurile astea aberante. Dar până la urmă asta e, 2022 e an de tranziţie, va mai dura până să se revină la starea de dinainte de pandemie.

@Magicwisewolf: am folosit card de debit VISA de la Ing şi carduri de credit VISA şi Mastercard de la Cardavantaj. Şi cred că am folosit şi Revolutul o dată sau de 2 ori. Şi am făcut şi plăţi cu cardul de debit de la firmă (Visa Business de la BCR). Oricum, toate 5 cardurile sunt cu lei. Totul ok de fiecare dată.
Ca idee, 5-600 euro pentru sejurul ăsta sunt mulţi, zic eu. Dar pe de altă parte Eiffel zice bine despre euroi, că rămân acolo, nu ai ce pierde, că leul oricum se va devaloriza. Şi noi tot în euroi ne ţinem banii în România.


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 15 July 2022 - 14:50.


#56
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

@eiffel: de ce atâta discuţie despre Makriammos? În 2010 am fost 4 persoane cu o maşină şi am plătit câte 3 euro de persoană.
Cam atunci au bagat intrarea.
In 2008 acces la plaja aveau doar cei care inchiriau bungalow-urile. Pe vrema aia parca era vreo 500 de euro bingalow-ul pe saptamana.
Destul de scump - cu 420 de euro am avut eu cazarea la 4 stele - Amphipolis.

De unde a plecat discutia... postarea cu 50 de euro.

#57
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011
Am tot fost in ultimele seri prin Potos, azi intr o excursie cu ceva barca de  acolo. 28 euro persoana,15 copil. Pranz inclus. Si a meritat banii.
In potos am mancat la restaurantul poseidon de 2 ori deja,mancare ok, media e la 9-13 euro per preparat.sunt si mai scumpe si mai ieftine. Nu ma refer la preturi la mancare din categoria "ce e sub apa" pt ca nu mancam.dupa cum bime stiti la preparatele din carme garnitura e inclusa.
La baruri am stat la cocktailuri si media e 10 euro bucata.
La plaja atspas unde am mers cel mai mult ca aia imi place si e langa cazare,sezlongurile sumt gratis daca faci consumatie.
19 euru 1L vin alb cu 2 st apa si frapiera cu gheata.f bun vinul,merge cativa L pe zi haha
5 6 euro un fresh portocale,4 euro un frappe parca.nu mai retin exact,preturi f bune oricum

Edited by zile_san, 15 July 2022 - 20:32.


#58
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
5-6 euro un fresh ?
Era 3,50 anul trecut - scumpit de la 3 inainte de pandemie.

#59
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,156
  • Înscris: 12.09.2013
La Skala Potamia era 5e fresh-ul....Anul trrecut parca 4.5e....

#60
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
eu am fost in Limenas.
O sa vad peste o luna ce mai e...

#61
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,809
  • Înscris: 22.12.2005
de ce conteaza preturile ? exista un singur user care nu o sa mearga acolo pt ca s-au marit?

in judet este acum turism salbatic, la limita. deci...

#62
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Conteaza ca sa-ti poti face calculele ptr cat vei cheltui.
Eventual ca sa eviti anumite plaje - cum s-a pomenit deja de Makriammos - de ce sa faci drumul pana acolo ca te intorci inapoi cand aflii cat costa inyrarea ?

#63
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,657
  • Înscris: 10.10.2011

 foxbat, on 15 iulie 2022 - 21:38, said:

de ce conteaza preturile ? exista un singur user care nu o sa mearga acolo pt ca s-au marit?

in judet este acum turism salbatic, la limita. deci...
pai pt mine nu conteaza,nu ma intereseaza pentru ca in concediu nu fac farmacie, dar am postat ca sa vada alti useri care sunt interesati.adica ala e scopul, nu dezbatutul lor.
Legat de judetul thassos, da asa e, ma amuza cum vad multe nr de Romania dar ce pot sa zoc e ca nu am vazut romani sa faca tiganie pe unde am umblat pe insula.parte de est a ei si sud est nu am vizitat o deloc,nu s fac explorat. Am vauzt romani peste tot dar era comportament civilizat. Ca si o gluma,ma bucur ca am vazut pentru ca strainezele sunt urate rau, romancele se vad de la o posta, sunt misto haha
Pt cine e interesat, am obs fugitiv 2.4 benzina,2.1 motorina pe insula

#64
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016
Bune informatiile, eu chiar le multumesc colegilor care impartasesc impresiile cu privire la preturile de la plaje, mancare, parcare, bautura, sezlonguri, plimbari cu barca / vaporul. Informatiile sunt foarte utile si binevenite.
Si mie imi place sa imi fac niste calcule, o estimare, sa stiu la ce sa ma astept dpdv cheltuieli. Plus ca, nu imi place sa arunc cu banii, daca nu merita, mai bine evit niste zone care sunt prea scumpe pt ce ofera.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate